wmaraci reklam
lidertakipci

yeni aldığım domain yönlendirmesi

5 Mesajlar 640 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bkrknk bkrknk sağlık ve teknoloji Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 13 / 0
  • Ticaret 4, (%100)
arkadaşlar yeni aldığım domain herşey.com gibi türkçe karakterleri içeriyo alırken türkçe karakterlerin sorun olacağını bilmiyordum şimdi siteye girerken
xn--siteadım-s9f3a.com gibi bir yere yönlendiriyo site açılıyo fakat yönlendirdiği yer saçma sapan bişey oluyo bunu düzeltebilirmiyim,ayrıca başka bir pcden yazdığımda doğru yönlendiriyo ama kendi pcmden bu şekilde saçma sapan bir yönlendirme yapıyo acaba çerezlerimden dolayımı,konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

Ek Olarak: güncel

wmaraci
reklam

riko riko Skype: oogunoozturk Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 154
  • Ticaret 21, (%100)
Çerezlerle alakası yok. Bende de öyle çıkıyor. Domain kamufle, sadece gösteriş için kullanılır. Gereksizdir.

motie motie WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Bunun bir adı var geçenlerde okumuştum. Her Türkçe karakterin bir karşılığı var ve yeni nesil tarayıcılar sizin yazdığınız Türkçe karakterleri maskeleyerek, Türkçe karakter içermeyen uluslararası olan domaine yönlendiriyor. Ancak yeni nesil tarayıcılarda Türkçe karakter içeren domain yazdığınızda sorun çıkmadan ilgili adrese ulaşabiliyorsunuz.

bkrknk bkrknk sağlık ve teknoloji Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 13 / 0
  • Ticaret 4, (%100)

motie adlı üyeden alıntı

Bunun bir adı var geçenlerde okumuştum. Her Türkçe karakterin bir karşılığı var ve yeni nesil tarayıcılar sizin yazdığınız Türkçe karakterleri maskeleyerek, Türkçe karakter içermeyen uluslararası olan domaine yönlendiriyor. Ancak yeni nesil tarayıcılarda Türkçe karakter içeren domain yazdığınızda sorun çıkmadan ilgili adrese ulaşabiliyorsunuz.

peki hocam site googleda indexinde türkçe karakterlemi gözükür yoksa bu şekilde gene maskelenirmi

wmaraci
wmaraci

motie motie WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Teknik bilgim yok açıkcası ama bence maskeli hali ile indexlenir. Bunun bir sakıncası olmaz ki? Şöyle düşün, bir dükkanın var ve diyelim ki adı ABC Market. Sen Tabelaya ABC Market yazdıracaksın ve seni arayanlar bu şekilde soracak ve bulacaklar. Yine tabi reklamlarını ABC Market olarak vereceksin. Ancak maliyeye ve devletin diğer kurumlarına ABC Gıda ve Temizlik Maddeleri Ltd.Şti. olarak beyanda bulunacaksın. Bilmem anlatabildim mi? Yanlış yönlendirmek istemem ama benim anladığım bu!!!

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al