wmaraci reklam

Yeni Domaine Yeni FTP Hesabı Gerekli mi?

4 Mesajlar 739 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

dambuldore dambuldore WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisi | Öğrenci
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Birden fazla alan adı ekleyebileceğim bir hostum var.

CPanel den yeni alan adımı ekledim. Ama yeni bir FTP hesabı oluşturmadım.

Her domaine yeni bir ftp hesabı oluşturmak gerekli midir?

Domaini silip, yeni ftp hesabı oluştur diyerek yeniden eklemem gerekir mi?

wmaraci
reklam

berkaycatak berkaycatak Kendi Çapında Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
FTP hesabı herhangi bir program kullanarak web sitenizin dosyalarına erişmenizi sağlar. Her alan adı için ayrıca açmanıza gerek yok. O dosyaya erişebildiğiniz bir hesap varsa onu kullanabilirsiniz. Ayrıca yeni FTP hesabı oluşturmak için alan adını silmenize gerek yok. Cpanel'de FTP hesapları bölümünden yeni hesap açabilirsiniz

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)
Öncelikle bilmeniz gereken şey FTP hesabı domain için değil hosting için tanımlanır. Domain adresinin işlevi, internet sitesini barındıran sunucuya ip adresi ile değil de DNS server tarafından çözümlenen Domain adresi ile ulaşabilmeniz içindir. Yani domain dediğimiz şey bir yoldur. Bir hosting'e birden fazla domain tanımlanabilir, eğer kafam karışmasın derseniz size tavsiyem FTP'ye domain adresi ile değil de sunucu ip adresi ile ulaşın.

dambuldore dambuldore WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisi | Öğrenci
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

berkaycatak adlı üyeden alıntı

FTP hesabı herhangi bir program kullanarak web sitenizin dosyalarına erişmenizi sağlar. Her alan adı için ayrıca açmanıza gerek yok. O dosyaya erişebildiğiniz bir hesap varsa onu kullanabilirsiniz. Ayrıca yeni FTP hesabı oluşturmak için alan adını silmenize gerek yok. Cpanel'de FTP hesapları bölümünden yeni hesap açabilirsiniz

digidükkan adlı üyeden alıntı

Öncelikle bilmeniz gereken şey FTP, domain için değil hosting için tanımlanır. Domain adresinin işlevi, internet sitesini barındıran sunucuya ip adresi ile değil de, DNS server tarafından çözümlenen Domain adresi ile ulaşabilmeniz içindir. Yani domain dediğimiz şey bir yoldur. Bir hosting'e birden fazla domain tanımlanabilir, eğer kafam karışmasın derseniz size tavsiyem FTP'ye domain adresi ile değil de sunucu ip adresi ile ulaşın.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Konuyu anladım. Ben aynı ftp hesabına birden fazla domain dosyasını koyarsam karışıklık olur diye korkmuştum. :)
Tekrardan teşekkürler açıklamalarınız için.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al