wmaraci reklam

Youtube Kanalı İçerik ve Para Kazanma

7 Mesajlar 1.740 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ahturkoz ahturkoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 111 / 60
  • Ticaret 1, (%100)

Selam Arkadaşlar,

Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar dilerim. Youtube üzerinde içerik üretmeye başlayacağız bununla ilgili bir kaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

1- İçerikler ortalama 1 ile 3 dk. arası olacak. Videoların kısa olması para kazanmaya nasıl bir etki eder ? Videoları uzatma imkanım yok olayın ana fikri kısa sürede bilgi vermesi.
2- Fikir pratik bilgiler kanalı gibi arkada video veya resim üstü yazı olacak belki seslendirme olur veya olmaz, Youtube için bunun bir önemi var mı ?
3- İçerikleri hem Türkçe hem İngilizce yapmak istiyorum. Bunun için hazırladığımız bir videoyu altyazı İngilizce olarak hazırlamak mı daha mantıklı yoksa sıfırdan yabancı bir kanal açıp tamamen yabancı olarak yayınlamak mı daha mantıklı ?
4- İngiltere'de bir şirket kurup bir banka hesabı açıp orada Youtube kanalı açmanın farklı bir kazanç olarak faydası olur mu ?
5- Kategorinin nasıl bir önemi var "Bilgi & Nasıl Yapılır" kategorisinde açmayı planlıyorum. Kazanca bir etkisi var mıdır ?
6- Dikkat etmem gereken yada bunları bilerek bu işe girip emek vermelisin dediğiniz başlıklar var mıdır ?
7- Para kazanması açık bir kanal satın alıp onun üzerinden mi gitmeliyim yoksa yeni bir kanal kurmak sıfırdan daha mı mantıklı ?
8- Pratik bilgiler yayınladığım arka planda resim ön planda yazı olan videolarıma art niyetli telif gelir mi ?

Şimdiden teşekkürler.

Mesaj 3 defa düzenlendi. Son düzenleyen: ahturkoz (19.04.2022 17:52)

bbking Kralrambo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

KralKim KralKim WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 09.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Erzincan
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 20 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Merhaba, 10 dilde youtube kanalı olan ve 15 yıllık danışmanlık, eticaret ve youtube geçmişi olan biri olarak yazıyorum(youtube da 1.5 senedir kanallarim var, Türkçe kanalı yok)

Cevapları tamamen Allah rızası için yazıyorum normalde hiç ugrasmam ancak hata yapmanı istemedim.

1. Videoların kısa olmasının para kazanmada çok etkisi yok, önemli olan ortalama izlenme suresi. 

2. Seslendirme önemli, bu konuda kendimde seslendirme yapmıyorum, noral seslendirme kullanıyorum kanallarımda, yani gerçeğinden ayırt edilemiyor şu anda ben 2020 yılında başladığımda yapaydi, gelişiyor, şu anda Fransızca mükemmel, İngilizce mükemmel, İspanyolca, Almanca ve İtalyanca çok iyi.

3. İçeriklerini Türkçe yapma! Türkçe için zaman kaybetmeye değmiyor inan bana, İngilizce yapabilirsin sadece, uğraşırım diyorsan 5-10 dilde yapabilirsin, kurguyu bir defa yaparsın sonra sadece dili indir at üstüne! Ben şu anda bu yöntemle 5 ayrı dilde günlük 60 video yapabiliyorum! Şaka gibi değilmi, ortalama video sürelerim 5 dakikadır!

4. İngiltere şirket kurmana gerek yok, turkiyede olman yada amerikada olman Google için farketmiyor! Önemli olan video dili, ben şu anda Paris te yaşıyorum, ödemeleri Fransız bankasına alıyorum ama türkiye ye dönersem Türk bankasına alırım, değişen şey vergi başka bir şey değil, bana gene aynı para yatacak!

5. Kategorinin çok önemi var, bu sorunun cevabı çok uzun ancak kısaca şunu tavsiye ederim, aranan kategorilere içerik üretmelisin! 5-10 sene sonrada modası geçmeyen insanların arayacağı her kategori olur. Güncel, popüler kategoriler çok izlenir ama sana tavsiye etmem!

6. Sana tavsiyem iyice okuman, eğitim alman, danışman tutman gerekirse, yoksa 1 sene yapıp neden şunu neden yaptım dersin, benim şu anda geldiğim noktaya sen 2-3 sene sonra geleceksin normalde, neden öyle olsun! Bir danışman tut ver 1000-2000 lira 2 senen boşa neden gitsin!

7. Para kazanması açık bir kanal olunca hemen para kazanmaya başlamıyorsun sonuçta gene kanalın para kazanması 1-2 sene sürecek, sıfır aç her şeyi temelden öğren!

8. Canva aboneliği al, gerekli her türlü resim ve videoları sınırsiz kullan, sağdan soldan resim video veya müzik alma emeklerin çöpe gider! 

Kralrambo

kişi bu mesajı beğendi.

dogan5783011 dogan5783011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Elektrik
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 6 / 6
  • Ticaret 2, (%100)

KralKim adlı üyeden alıntı

Merhaba, 10 dilde youtube kanalı olan ve 15 yıllık danışmanlık, eticaret ve youtube geçmişi olan biri olarak yazıyorum(youtube da 1.5 senedir kanallarim var, Türkçe kanalı yok)

Cevapları tamamen Allah rızası için yazıyorum normalde hiç ugrasmam ancak hata yapmanı istemedim.

1. Videoların kısa olmasının para kazanmada çok etkisi yok, önemli olan ortalama izlenme suresi. 

2. Seslendirme önemli, bu konuda kendimde seslendirme yapmıyorum, noral seslendirme kullanıyorum kanallarımda, yani gerçeğinden ayırt edilemiyor şu anda ben 2020 yılında başladığımda yapaydi, gelişiyor, şu anda Fransızca mükemmel, İngilizce mükemmel, İspanyolca, Almanca ve İtalyanca çok iyi.

3. İçeriklerini Türkçe yapma! Türkçe için zaman kaybetmeye değmiyor inan bana, İngilizce yapabilirsin sadece, uğraşırım diyorsan 5-10 dilde yapabilirsin, kurguyu bir defa yaparsın sonra sadece dili indir at üstüne! Ben şu anda bu yöntemle 5 ayrı dilde günlük 60 video yapabiliyorum! Şaka gibi değilmi, ortalama video sürelerim 5 dakikadır!

4. İngiltere şirket kurmana gerek yok, turkiyede olman yada amerikada olman Google için farketmiyor! Önemli olan video dili, ben şu anda Paris te yaşıyorum, ödemeleri Fransız bankasına alıyorum ama türkiye ye dönersem Türk bankasına alırım, değişen şey vergi başka bir şey değil, bana gene aynı para yatacak!

5. Kategorinin çok önemi var, bu sorunun cevabı çok uzun ancak kısaca şunu tavsiye ederim, aranan kategorilere içerik üretmelisin! 5-10 sene sonrada modası geçmeyen insanların arayacağı her kategori olur. Güncel, popüler kategoriler çok izlenir ama sana tavsiye etmem!

6. Sana tavsiyem iyice okuman, eğitim alman, danışman tutman gerekirse, yoksa 1 sene yapıp neden şunu neden yaptım dersin, benim şu anda geldiğim noktaya sen 2-3 sene sonra geleceksin normalde, neden öyle olsun! Bir danışman tut ver 1000-2000 lira 2 senen boşa neden gitsin!

7. Para kazanması açık bir kanal olunca hemen para kazanmaya başlamıyorsun sonuçta gene kanalın para kazanması 1-2 sene sürecek, sıfır aç her şeyi temelden öğren!

8. Canva aboneliği al, gerekli her türlü resim ve videoları sınırsiz kullan, sağdan soldan resim video veya müzik alma emeklerin çöpe gider! 

çok guzel bır anlatım olmus hocam ellerinize emeğinize saglık bu seslendırme olayı nasıl yapılıyor nereden yapıyoruz

EN UYGUN FİYATLI MAKALE ÖZGÜNLÜK KONTROLÜ KOPYAKONTROL.NET

• Üyelik 09.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Erzincan
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 20 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

İlk başta voicer.net ile başlayabilirsin, Microsoft Azure tabanlidir! 

İstersen direk Microsoft Azurenin alt yapısını öğren ve onunla başla, api vs biraz teferruatlidir, voiserden aylık kredi alıp başla bence. 

Makaleler için articleforge tavsiye ederim, çok güzel makale üretiyor lakin çok spesifik alanlarda iş görmez, her alanda iş görmez! Makale olayında en mantıklısı İnternet sitelerinden alıp translate yapmak! Kendim yazarım diyorsan başka ama senin bahsettiğin alanda niye kendin yazasın! 

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 21.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Elektrik
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 6 / 6
  • Ticaret 2, (%100)

İlk başta voicer.net ile başlayabilirsin, Microsoft Azure tabanlidir! 

İstersen direk Microsoft Azurenin alt yapısını öğren ve onunla başla, api vs biraz teferruatlidir, voiserden aylık kredi alıp başla bence. 

Makaleler için articleforge tavsiye ederim, çok güzel makale üretiyor lakin çok spesifik alanlarda iş görmez, her alanda iş görmez! Makale olayında en mantıklısı İnternet sitelerinden alıp translate yapmak! Kendim yazarım diyorsan başka ama senin bahsettiğin alanda niye kendin yazasın! 

sınırsız artıcle forge deneme hesabı acabiliyorum hocam azure de acabiliyorum voicer.net i yeni duydum bakıcam ona da cok sagolun

• Üyelik 09.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Erzincan
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 20 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Lakin Azurede en doğal sesler premium kullanıcılara sunulur, deneme hesaba geç uzun bir zaman ödeme çekmiyor, yani günde 1 tane video yapsam 500 kelime belki 6 ay ödeme yapmana gerek kalmayabilir, sanal kart tanımla. Sonra silersin kartı. 

Baslamadan önce en az 2 sene para kazanmamayi göze almalısın, bu süreçte çok ümitsizliğe düşeceksin, bunu göze alabilirsen başla yoksa bu işe görme! 

• Üyelik 21.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Elektrik
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 6 / 6
  • Ticaret 2, (%100)

Lakin Azurede en doğal sesler premium kullanıcılara sunulur, deneme hesaba geç uzun bir zaman ödeme çekmiyor, yani günde 1 tane video yapsam 500 kelime belki 6 ay ödeme yapmana gerek kalmayabilir, sanal kart tanımla. Sonra silersin kartı. 

Baslamadan önce en az 2 sene para kazanmamayi göze almalısın, bu süreçte çok ümitsizliğe düşeceksin, bunu göze alabilirsen başla yoksa bu işe görme! 

cok sagolun pk acık kanalım var onda deneyebilirim 

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al