wmaraci reklam

Youtube Müzik Kanalı ve Adsense

6 Mesajlar 798 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ramazayn ramazayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** U**
  • Mesajlar 614
  • Beğeniler 19 / 251
  • Ticaret 9, (%100)
Merhabalar youtubede farklı bir tarz denediğimiz bir kanalımız var müziklerin çoğu telifli ama şöyle ki bizim üzerimizden para kazanıyorlar bizim amacımız ise telifsiz müziklerden kazanmak ileriki seviyede adsense'ye başvurduğumuzda bu durum bir sıkıntı yaratır mı ? Nedenleriyle birlikte yazalım lütfen.

wmaraci
reklam

halitaga halitaga WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 840
  • Beğeniler 351 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
Videoları Youtube kodu ile eklerseniz sorun olacağını sanmıyorum

imzam yok

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Sıkıntı yaratmaz hatta bunun için Youtube'ın kendi Library'si var telifsiz müzikler vs paylaştığı. Fakat naçizane tavsiyede bulunayım adsense yerine özel partner şirketleriyle çalışın. Adsense'in youtube politika ve özverisi saçmalıktan ibaret. Birisi girip reklamlarınıza ard arda tıklıyor sahte tıklama diye ban atıyor derdinizi anlatamıyorsunuz açmıyorlar da banı. Benim başıma geldi kanal 4 yıldır banlı açmıyorlar. Açıklıyorsunuz dinlemiyorlar. Adsense tavsiye etmem Youtube için.

• Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** U**
  • Mesajlar 614
  • Beğeniler 19 / 251
  • Ticaret 9, (%100)
halitaga yanlış anlamışsınız konuyu ama teşekkürler yinede.

Lions Elbette biliyorum ama kanal büyüyene kadar telifli müzikleri kullanmayı ve karşı tarafa para kazandırmayı tercih ediyoruz. Kanal büyüdükten sonra zaten o tarafa doğru net parayı kazanmayı hedefliyoruz. Özel partner şirketlerin çalışma mantığı nedir pek bir bilgim yok bilgi verme şansınız var mı ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
ramazayn

Özel partner firmaları bu tarz durumlarda doğrudan ilgileniyor. Türkiye'de Gizza Network var mesela birisi videolarınızı çaldığı zaman partner firması ilgileniyor, birisi reklamlarınıza sahte tıklama, spam vb. saldırıda bulunursa, Adsense gibi direk ban atmak yerine firma sizinle irtibat kurup durumu bildiriyor ve bilgi alıyor. Bir sorun olduğu zaman karşınızda muhatap oluyor. Kazanç mantığı Adsense'le aynı. Reklam yayınlayıp komisyon veriyor bir farkı yok ve kazançlarda hemen hemen aynı (bazı partner firmaları daha fazla kazandırıyor) Ayrıca sözleşme usulü çalışıyorsunuz. Yani mesela diyelim ki bir usulsüzlük oldu, sizden kaynaklı bir problem oldu ya da siz partnerden çıkmak istediniz sözleşmeyi fesh edip, anlaşmanızı sonlandırabiliyorsunuz. Adsense'de ise kanalın para kazanma özelliğini devre dışı bırakıyor yani Adsense'den çıkınca bile başka bir partner firmaya vs. geçemiyorsunuz.

Ben Adsense ile çalışırken 5k civarı abonem vardı, bilgi videoları yayınlıyordum. Epey emek veriyordum. Kendim seslendirme yapıyor, altyazı ekliyor, görselleri özellikle (cc search gibi) telif hakkı içermeyen görsellerden seçiyor, müzikleri Library'den alıyordum. Sonra kanal saldırıya uğradı, birisi sahte tıklama yaptı ve Adsense kanalın para kazanma özelliğini kapattı. Defalarca mail attım, benden kaynaklanmadığını belirttim ama "otomatik" olumsuz mesaj geldi. Her yıl yazdım, 4 yıl oldu hala açmadılar. O kanalım kapandıktan sonra bir iki kanalda partnerle çalıştım fakat bu defa da kanalları büyütemedim ve uğraşmaktan vazgeçtim, hevesim kırılmıştı nitekim.

Bu yüzden size tavsiyem Youtube için Adsense'e bulaşmamanız. Burada Adsense ile çalışıp çok memnunum diyen de olabilir fakat şöyle örnek vereyim büyük Youtuber'ların hiçbirisi Adsense ile çalışmıyor. Mesela Enes Batur ILS Vision ile çalışıyor, Ruhi Çenet BuzzMyVideos ile çalışıyor, Quiz partner vardır Dünya'nın en büyük partner firmalarından birisidir, yerli olarak da bildiğim Gizza Network var.

• Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** U**
  • Mesajlar 614
  • Beğeniler 19 / 251
  • Ticaret 9, (%100)
Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim araştıracağım. Lions

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al