wmaraci reklam

YouTube Yasağına İtiraz Geldi

10 Mesajlar 1.356 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

faruk ozk faruk ozk WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 20.02.2014
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Öğrenci,
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad Ö** Ö**
    • Mesajlar 55
    • Beğeniler 5 / 17
    • Ticaret 0, (%0)
    Ankara Barosu Tarafından YouTube Yasağına İtiraz Geldi

Dün Gizli Suriye toplantı kayıtlarının yayınlanmasının ardından Türkiye’nin taleplerini yerine getirmemesi üzerine TİB tarafından youtube erişim engellendi . Ancak TİB’in bu kararına Ankara Barosun dan itiraz geldi.

Ankara İdare Mahkemesi’nde yürütmeyi durdurma ve iptal davası açtı. Gerekçe olarak TİB’in ulusal güvenlik iddiasıyla erişimin engellenmesine karar verme yetkisinin olmadığı ve İfade özgürlüğünü sınırlandırdığı gösterildi.

YouTube Yasağına İtiraz Geldi

TİB’in hangi hallerde erişime engelleme kararı vereceğinin 5651sayılı Kanunla sınırlandırıldığının anımsatıldığı dilekçede, TİB’in çocukların cinsel istismarı, müstehcenlik, fuhuş suçlarını oluşturan yayınlara ilişkin olarak erişimin engellenmesi kararını re’sen verebileceğinin hükme bağlandığı anlatıldı. Erişimin engellenmesi konusunda TİB’in kanunda belirtilen haller dışında re’sen karar veremeyeceğinin belirtildiği dilekçede, “TİB Başkanı tarafından alınan erişimin engellenmesine ilişkin karar, sadece kanunda belirtilen özel hayatın gizliliğinin ihlali halinde verilebilir. Bu halde bile özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği iddia edilen yayın, münferit bir olay için, özel kişilerin başvurusu halinde münhasıran sadece o kısım, bölüm, resim, video ile ilgili olarak içeriğe erişimin engellenmesi şeklinde olabilir” denildi.

Kaynak: http://www.hostingdomain.web.tr/youtube-yasagina-itiraz-geldi/

wmaraci
    reklam

PaTRoN PaTRoN WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 10.12.2010
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Kocaeli
    • Ad Soyad E** Y**
    • Mesajlar 730
    • Beğeniler 136 / 100
    • Ticaret 17, (%100)
    Ne olursa olsun Youtube'ın kapatılmasını doğru bulmuyorum. Ben ders çalışmak için bile Yotube'a giriyordum.
    ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

İstanbul Medipol Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ' Sosyal Hizmet

AhmtENES AhmtENES WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 10.03.2014
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad A** E**
    • Mesajlar 12
    • Beğeniler 8 / 0
    • Ticaret 0, (%0)

PaTRoN adlı üyeden alıntı

Ne olursa olsun Youtube'ın kapatılmasını doğru bulmuyorum. Ben ders çalışmak için bile Yotube'a giriyordum.

Bende ders çalışmak için giriyorum çok faydalı bir platform ama Youtube ABD, İngiltere, Fransa içeriği kaldır diyo hemen kaldırıyo aynı şeyi türkiye talep ettiği zaman oyalayıp duruyor.

foxx foxx WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 03.01.2014
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek çalışan
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad T** P**
    • Mesajlar 686
    • Beğeniler 115 / 115
    • Ticaret 13, (%100)
    Youtube kapatılmasını dogru bulan arkadasları gercekten anlamadım ? baya ilginç geldi umarım kimse siyasi bakış açısına göre değerlendirmiyordur bu durumu ?
    Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    Mersin evden eve nakliyat

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 12.02.2012
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Grafiker
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad C** Ş**
    • Mesajlar 1930
    • Beğeniler 1527 / 1150
    • Ticaret 25, (%100)
    Halk itiraz ediyor halkı dinlemeyen baroyumu dinler , ne zaman keyifleri gelecek o zaman açacaklar işte ötesi berisi yok. Herifin keyfine kalmış internetimiz bile çok canı sıkılırsa interneti de kapatır burada 2 hıyar çıkar onu da savunur şaşırmam yani . Doğru yanlaş sorgulama düşünme gereği bile duymuyor şu yasakları savunanlar , benim partim yasaklamışsa haklıdır diyorlar. Benim arkadamda da böyle bi sorgulamasız destekleyen kitle olsa işime gelmediğinde neti de kapatırdım elektriği de keserdim ne olacak yani ? Elektriği kesse bi bahane söylese onu da savunanlar olduktan sonra adam niye çekinsin ki meydanlarda twitterı mivıttırı hepsinin kökünü kazıycaz diyor halk alkışlıyor sevinç çığlıkları kopuyor ...
    Youtube neden kapandı ? Devlet güvenliğini tehlikeye atan bla bla blaa ulan süleyman şah türbesine mitin füze atma planı oradaki 30 askerin canına kıyma planı mı tehlikeli bunun ortaya çıkması mı ? Bilmeseydik bu gün yarın 30 askerimizi kendi devletimiz öldürecekti .,
    Ayrıca tarihlere de dikkat edin biraz bu kapatılmasına sebep olan konuşma 13 mart , süleyman şah türbesinin ışid tarafından sözde tehdit edilmesi 19 mart yani o tehditler savuran videoyu çekenler ışid değil bizim derin devletmiş .
    Kendi kendimizi tehdit ediyoruz kendi askerimizi vuruyoruz bunu suriyeye mal edip suriye ile savaşa giriyoruz adamların hayallerine planlarına bir bakın önce . Allahtan ki youtube var twitter var da bunu halka birileri sızdırdı , bilmeseydik koyun gibi vatan millet sakarya naraları ata ata sebepsiz yere suriye ile savaşa gidiyor olacaktık. 13 marttan sonra suriye ile alakalı her pis olayın faili açık bir şekilde mittir .
    Umarım youtube biran önce açılır da daha fazla sızıntı dinleriz , kimin ne bk olduğu ortaya çıkar , şimdi körü körüne savunanlar da gerçekleri tam anlamıyla anlar.
    Konuşmaların sahte olduğunu düşünen varsa da ; youtube anında kapandı bakanlar çıldırır açıklamalar yaptı , anında yayın yasağı geldi , savunma bakanlığı sızdıranları casuslukla suçladı yani o ses kaydı tamamiyle gerçek kimse yalanlamadı. Herkes doğruladı.

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 27.11.2013
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek İnternet Danışmanı
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad H** K**
    • Mesajlar 735
    • Beğeniler 121 / 106
    • Ticaret 6, (%100)
    Yarım saat önce kapalı olduğuna dair msj geliyordu. Şuan açık bende?

Ek Olarak:

AhmtENES adlı üyeden alıntı

Bende ders çalışmak için giriyorum çok faydalı bir platform ama Youtube ABD, İngiltere, Fransa içeriği kaldır diyo hemen kaldırıyo aynı şeyi türkiye talep ettiği zaman oyalayıp duruyor.

Ozaman Türk Hükümeti yasaklamak yerine Türk geliştiricilere destek vericek kalkındırıcak bu konularda adım atıcak ve insanları Türk geliştiricilerin projelerine sevdiricek. Başka lamı cimi yok.

Xin Xin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 04.03.2014
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek Blogger
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** T**
    • Mesajlar 203
    • Beğeniler 19 / 35
    • Ticaret 0, (%0)
    Youtube'n kapatılmasını kesinlikle doğru bulmuyorum. Videolar kaldırılabilir profiller banlanabilir ama siteyi kapatmak olmamalı. Yararlı amaçlar dahilinde kullananlarda vardı sonuçta.
    weblozi

kişi bu mesajı beğendi.

Dogann11 Dogann11 www.endofdomain.com Kullanıcı
    • Üyelik 09.08.2013
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Bilgisayar
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 125
    • Beğeniler 1 / 26
    • Ticaret 0, (%0)
    Kapatılması doğru. Youtube türkiyeyi dinlemiyorsa direkt kapatırız.

Domain ne zaman satışa açılır ? www.endofdomain.com

Xin Xin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 04.03.2014
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek Blogger
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** T**
    • Mesajlar 203
    • Beğeniler 19 / 35
    • Ticaret 0, (%0)

Doğann adlı üyeden alıntı

Kapatılması doğru. Youtube türkiyeyi dinlemiyorsa direkt kapatırız.

Youtube alternatifi türk girişimi bir site olsa kapatalımtabi fakat alternatif yok. İzlesene vs. çok script tarzı geliyor bana ve aradığımı hiç bulamıyorum. Alternatif olsa bu kadar sızlanmayız.

faruk ozk faruk ozk WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 20.02.2014
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Öğrenci,
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad Ö** Ö**
    • Mesajlar 55
    • Beğeniler 5 / 17
    • Ticaret 0, (%0)
    Youtube'nin alternatifi yok maalesef :S

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al