Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex
WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!
iftarsaatleri.co Hakkında İftar Saatleri
On bir ayın sultanı olan Ramazan ayı kuşkusuz en bereketli aydır. Tüm dünyada Müslüman kesim tarafından oruç tutularak ve ibadet edilerek geçirilir. Bizim adet ve geleneklerimizde iftar sofraları kalabalık bir ortamda hazırlanır ve kalabalık ile iftar açılır. İftar telaşı sürerken ezanı duydum duymadım demeye artık son. Site her ile ait iftar saatlerini sizlere bildiren bir sitedir.

İftar Vakti
Ramazan ayı en bereketli sofraların hazırlandığı, misafirlerin kabul edildiği ve top atışı ile beraber orucun açıldığı bir aydır. İftar vakti demek orucunun bitirildiği an demektir. Günün yorgunluğu kalabalık ve bereketli sofralar ile atılır. Ezanın okunması ile birlikte oruç açılır. Ramazan ayı yaklaşırken iftar ve sahur vakitleri herkes için merak konusu olmuştur. Site her ile ait iftar, sahur ve namaz vakitlerini sizlere sunan bir sitedir. Hatta köln iftar vakti bile bulabilirsiniz. Site sadece illeri değil ilçelerin de iftar ve sahur vakitlerini sizlere sunar.

İftar Duası
Ramazan ayı ibadetlerin yoğun olarak yapıldığı bir aydır. Orucunuzu açarken nasıl dua edeceksiniz bilmiyorsanız hemen siteye girerek iftar duasını öğrenebilirsiniz. Sitede iftar duasını hem Arapça hem de Türkçe olarak bulabilirsiniz. İftar duası iftar açılmadan hemen önce yapılan bir duadır. Aile büyüğü duayı okur ve diğer bireyler dinleyerek duaya eşlik eder. Duanın amacı Yaradana şükür sunmaktır.

Sahur Vakitleri
Ramazan ayında sahura kalkmak sünnettir. Sahur vakti denildiği zaman gün doğmadan belli bir saat dilimini kapsayan süredir. Gece yarısından sonra başlar. Sitede en son hangi saate kadar yemek yemeniz gerektiğini hızlıca öğrenebilirsiniz. Site iftar ve sahur vakitlerini diyanetten aldığı bilgiler doğrultusunda sizlere sunar. Sahur oruç tutmak için size bereket ve sabır veren bir zaman dilimidir. Hangi zaman diliminde sahur yapacağınıza siz karar verirsiniz. Ramazan ayı sabır ayıdır, bereket ve bolluk ayıdır. Oruç ile vücudunuzu korur ve aç insanların halini anlarsınız. Yardımlaşmanın ve dayanışmanın bütünleştiği bu ayda kurulan iftar sonraları ile birçok kişi karnını doyurur.

Namaz Vakitleri
Ramazan ayının gelmesiyle beraber iftar saati kadar namaz vakitleri de merak edilir olmuştur. Bazı vakitlerde namaz kılmak İçin ezanı kaçırmış olabilirsiniz. Ezan okundu mu? okunmadı mı? Diye endişelenmeyin, hemen siteye girerek il il namaz vakitlerini öğrenin. Site sayesinde ezanı takip etmek zorunda kalmayacaksınız. Bir yandan iftar sofrası hazırlarken bir yandan namaz vaktini kaçırdım mı telaşı yaşamayacaksınız.

Web Site Adresi: iftarsaatleri.co

Site Analizleri
 • Google Indexi
  0
 • Google Görsel Indexi
  308
 • Alexa Dünya Sırası
  15091386
 • Alexa Ülke Sırası
  0
 • Alexa Backlink
 • Yandex Indexi
  7825
 • Domain Yaşı
  0
 • Site Lokasyonu
  Bilinmiyor
iftarsaatleri.co - Detaylar

Başlık: İftar Saatleri 2020, İmsakiye, İftar Vakti, Sahur Vakti veya İftar Saati

Açıklama: İftar Saatleri 2020, İmsakiye, İftar Vakti, Sahur Vakti veya İftar Saati takip edebileceğiniz en doğru adres. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana için iftar saatleri burada !

Kelimeler:

Eklenme Tarihi: 13-05-2019

Görüntülenme Sayısı: 258

İlana Gelen Yorumlar - 0 Yorum
Yorum Yaz
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.