Giriş Yap / Kayıt Ol
WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!
ruyatabirleri.blog Hakkında

Rüya Tabirleriİslami Rüya tabirleri ile ayrıntılı ve doğru yorumları okuyun. Dini ve ilmi kaynaklardan gerçek alimlerin rüya tabiri yorumlarını sizlere sunuyoruz. İslami Rüya Tabirleri ve Rüya yorumları Hakkında bilinmesi gerekenler. Kenzul Menam (Rüya hazinesi) ilmi ile Dini Rüya Tabirleri nasıl yapılır? Rüyalar ve Rüyada gördükleriniz hakkında öğrenmek istediğiniz tüm soruların yanıtlarını, ünlü rüya yorumları yapan Âlimlerden öğrenin. İslam Aleminin büyük rüya tabirleri ve yorumları yapan İmam Abdülgani Nablusi Hz. - İmamı Caferi-i Sağdık Hz. - İmamı gazali Hz. - İbn-i Sirin Hz.’nin Çok eski, Arapça ve Osmanlıca kitap ve eserlerinden büyük araştırmalar sonucu derlediğimiz, rüya yorumlarını ve rüyalarınızın anlamlarını öğrenip kolayca istifade etmeniz için, Türkiye'nin en iyi İslami rüya tabirleri sözlüğü hazırlanarak, İslami rüya yorumları farkıyla hizmetinize sunulmuştur.

Kuranda Rüyanın yeriEn çok tercih edilen rüya tabirleri sitesi olarak sizlere Kur’an da rüyanın yeri ile alakalı bilgiler paylaşıyor, en doğru bilgilere hızlı bir şekilde ulaşabilmenizi sağlıyoruz.

Rüya kelimesi Kur’an’da altı yerde geçmektedir. Bunların dördünde “rüya” anlamında “er-ru’ya” şeklinde, birinde “benim rüyam” anlamında “ru’yayı”, diğerinde ise “senin rüyan” anlamında “ru’yake” şeklinde yer almaktadır. Kuran’da ayrıca yine rüya anlamında ahlam kelimesi de kullanıldığı bilinmektedir. Ahlam kelimesi Kur’an’da üç kez geçiyor ve bu yerlerin ikisinde rüya anlamındadır. Rüya ile ilişkili olarak Kuran’da zikri geçen bir kelime de “menam”dır.

Esas itibariyle uyku yeri, göz gibi anlamlara gelen kelime, Kur’an’da iki yerde rüya anlamında kullanılmıştır. Kelimenin rüya anlamında kullanıldığını İbrahim’in gördüğü rüyanın anlatıldığı Kur’an’ın 37. suresi olan Saffat suresindeki kullanımdan anlıyoruz. Adı geçen suresinin 102 ayetinde İbrahim’e, oğlunu rüyasında kesilmesinin emredildiği anlatılırken “menam” kelimesi kullanılmış, aynı surenin 105. ayetinde ise, bunun için “ru’ya” kelimesi kullanılmıştır. Bundan anlaşılıyor ki aynı olayı anlatmak üzere kullanılan “menam” ve “ru’ya” kelimeleriyle aynı şey kastedilmiştir.

Kur’an’da başta Hz. İbrahim olmak üzere Hz. Yusuf, Hz. Muhammed ve diğer bazı peygamberlerin gördükleri rüyalardan bahsedilmektedir. Söz gelişi Hz. İbrahim, rüyasında oğlu İsmail’i boğazladığını; Hz. Yusuf, rüyasında on bir yıldız, güneş ve ayın kendisine secde ettiğini ve Hz. Muhammed de, rüyasında Mekke’yi fethettiğini görmüştür.

Peygamber olmayan bazı insanların rüyaları da Kur’an’da yer almaktadır. Hz. Yusuf ile birlikte hapiste bulunan arkadaşlarının rüyaları bu bağlamda zikredilebilir. İslam anlayışına göre Hz. Muhammed’e vahiy ilk olarak rüya şeklinde gelmeye başlamış ve her gördüğü rüya, ertesi gün aynen gerçekleşmiştir. Bu yüzden de rüya, peygamberliğin bir cüzü olarak değerlendirilir. Ayrıca İslam dininin en önemli sembollerinden biri olan ve günde beş kez minarelerden okunan ezan da, Hz. Muhammed’in bazı arkadaşlarının gördüğü rüya ile sabit olmuştur.

Web Site Adresi: ruyatabirleri.blog

Site Analizleri
 • Google Indexi
  4040
 • Google Görsel Indexi
  8330
 • Alexa Dünya Sırası
  192343
 • Alexa Ülke Sırası
  3185
 • Alexa Backlink
 • Yandex Indexi
  7165
 • Domain Yaşı
  0
 • Site Lokasyonu
  tr Türkiye
ruyatabirleri.blog - Detaylar

Başlık: Gerçek Rüya Tabirleri - RuyaTabirleri.blog

Açıklama: Gerçek Rüya tabirleri sözlüğü. Dini ve ilmi kaynaklardan, Doğru Rüya yorumlarını burada okuyacaksınız. Gerçek Alimlerin İslami rüya tabirleri.

Kelimeler:

Eklenme Tarihi: 29-10-2018

Görüntülenme Sayısı: 421

İlana Gelen Yorumlar - 0 Yorum
Yorum Yaz
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2019
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.