Bir zamanlar oyun yapımına merak salıp ilgilenmiştim kısa bir süre. Gerçekten maliyetli olacaktır çünkü yapılması gereken çok fazla iş oluyor. Basit bir küpün bile üzerine renk atılıyor doku atılıyor detaylar ekleniyor. Hem grafik kısmı çok uzun süre vakit alıyor (az kişili bir ekiple çalışıldığını varsayıyorum) hem de bunun yazılım kısmı zaman alıyor. Yazılımı da apayrı bir dünya. Grafik ve yazılım bittikten sonra animasyon kısmı başlıyor. Çimlerin rüzgarla hareketi, karakterlerin hareketi, tekerleğin dönüşü, karakterin durduğu yerde heykel gibi durmaması adına nefes alma animasyonu vs çevredeki neredeyse her şeye animasyon ekleniyor. Bu da bittikten sonra en önemli detaylardan biri olan ses için çalışılıyor. Rüzgar sesi, yağmur sesi, nefes alma sesi, yürüme sesi, arabanın çalışması tekerleklerin değdiği yüzeye göre farklı ses çıkarması vs..Yani fiyat olarak ne kadar tutar bilmiyorum sadece amatör olarak ilgilenmiştim ancak fikir vermesi açısından süreç hakkında bildiklerimi aktarmak istedim. Kaliteli bir iş için yüksek bir bütçe gerektiğine inanıyorum. (internetten hazır animasyonlar karakterler grafikler vs. satın alınmadığını varsayarak yine)