Mehmet Maşa adlı üyeden alıntı

Benim ortalama 2-2.5 yıllık yazılım geçmişim var.
Junior yazılımcıyım ama 2.5 yıllık geçmişim ile izmir piyasasında rahatça iş bulabileceğimi düşünüyorum.

Sizin için yazılımcı nedir? İleri seviye yazılımcılar annesinin karnından böyle mi çıkıyor? Yoksa piyasa da mı pişiyorlar.

3 yıl az bir zaman değil. Zaten yazılımcıya işin mantığını anlatırsınız kalanı insanın araştırıp kendini geliştirmesidir.
Geliştirdik dedikleri insanlar piyasada iş bulup kendilerini geliştirebilecekler ise iyi proje.

demek istediğim bu iş, " 3 yıl eğitimini aldım. sertifika ve diplomamda var. evet artık yazılımcıyım. " demekle olmuyor. 4 sene üniversitesini okuyup sırtını sadece üniversitedeki gördüğü bilgilere vererek iş arayıpta iş bulamayan bir sürü insan reel olarak zaten kanıtıdır.

ileride bir yer var ve oraya varınca yazılımcı oluyorsun mantığı cok yanlış. bu işin temelinde hep öğrenmek var ömür boyu öğrenmek. an be an güncellenen bir durum söz konusu. güncellenmeden kaçınan insanların iş bulma olanağınında zor oldugunu düşünüyorum. değişim içerisinde olan dünyaya ayak uydurmak için şirketlerin hepsi de güncel olan insanları alır işe.