wmaraci reklam

Adobe lisansı satın almak

6 Mesajlar 2.754 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

BerkayDincer BerkayDincer Mobile Programmer Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Mobile & Network Arts
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 111 / 106
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba adobe lisansi satın alma niyetindeyim , iş yerimiz için.

Bunun faydalarının neler olduğunu internette biraz araştırdım birde kullanan kişiler var ise onlardan duymak isterim.

27 grafikerimiz mevcuttur. sizce lisans alınmalımıdır ?

wmaraci
reklam

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
lisans almak en iyisi şikayet olduğu zaman kaos oluyor:D şikayet olurmu bilmem ama şöyle birşeyde var mesela büyük firmada çalışıyorsun anlaşılan 27 grafiker olduğuna göre. Şikayete göre Adobe firması ödül veriyor işyerinizden biri bu ödülü almak için bir mail atsa yeterli. Adobe lisansları pahalı bildiğim kadarıyla bizim firma photoshopu yıllar önce 700 tl ye almıştı şimdi ne kadar bilmiyorum. 27 grafiker 27 PC demek baya bi para çıkar yalnız :)

OMRCKR OMRCKR www.OMRCKR.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklam, Yazılım, Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 224
  • Beğeniler 64 / 114
  • Ticaret 5, (%100)
BerkayDincer şöyle anlatayım. Sektörde eski olduğum için bu konuya derinmesine hakimim.
Çoğu firma bu tarz 3. parti yazılımlara yüksek rakamlar ödemek istemez. Eskiden Adobe lisansı almak için göbek taşı patlardı insanların :) Örneğin Master Collections Full paketi 6-7 Bin TL (tek lisans) arasındaydı.

Adobe baktı herkes bu rakamı ödeyemiyor, Aylık ve Yıllık planlara böldü ve rakamları bi hayli düşürdü, Herkes orijinale dönsün diye. Yıllık Creative Cloud paketinin tüm araçları ortalama (lisans başı) 1700 liraya filan geliyor galiba şimdi.
Şöyle bir şey de yapabilirsiniz. Adobe un Türkiye distribütörleri var. Onlardan team paketi alabilirsiniz hemde çok daha ucuza. Hele ki 28 bilgisayar için baya indirim yapacaklardır.

Lisans almazsanız ne olur peki?

Adobe Türkiye'de korsan yazılımların takibi için BSA (Business Software Alliance) ticari yazılım denetleme birliği ile çalışıyor.

Tespit edilmesi çok basit aslında IP den makineyi yakalıyor. Sonraki aşamalar kolay zaten. Hoop bi baskın ve mutsuz son. :( Yaptırımları ise ağır. Geldiği an sadece Adobe değil lisanssız olan tüm makinelere el koyma hakkı ve şirkete 150 Bin TL para cezası şirket sahiplerine 6 yıla kadar hapis, aynı zamanda 6 aydan 3 yıla ticari men cezası var.

Evet biliyorum biraz moral bozdum ama maalesef durum böyle.

Ben bile HomeOffice çalışmama rağmen makinemdeki Windows'dan Adobe'a, Office Programlarından Antivirüse kadar hepsi lisanslı. Bazıları enayi diyebilir ama sonradan başım ağrıyacağına kendimi garantiye alıyorum.

Adobe Lisanslarını ben İstanbul'da Elma Bilgisayar'dan alıyorum. Fiyatta da gayet indirim yapıyorlar. Adobe'un kendi sitesindeki fiyatın altında fiyat alabilirsiniz.
ecarpar BerkayDincer

kişi bu mesajı beğendi.

BerkayDincer BerkayDincer Mobile Programmer Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Mobile & Network Arts
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 111 / 106
  • Ticaret 0, (%0)

OMRCKR adlı üyeden alıntı

BerkayDincer şöyle anlatayım. Sektörde eski olduğum için bu konuya derinmesine hakimim.
Çoğu firma bu tarz 3. parti yazılımlara yüksek rakamlar ödemek istemez. Eskiden Adobe lisansı almak için göbek taşı patlardı insanların :) Örneğin Master Collections Full paketi 6-7 Bin TL (tek lisans) arasındaydı.

Adobe baktı herkes bu rakamı ödeyemiyor, Aylık ve Yıllık planlara böldü ve rakamları bi hayli düşürdü, Herkes orijinale dönsün diye. Yıllık Creative Cloud paketinin tüm araçları ortalama (lisans başı) 1700 liraya filan geliyor galiba şimdi.
Şöyle bir şey de yapabilirsiniz. Adobe un Türkiye distribütörleri var. Onlardan team paketi alabilirsiniz hemde çok daha ucuza. Hele ki 28 bilgisayar için baya indirim yapacaklardır.

Lisans almazsanız ne olur peki?

Adobe Türkiye'de korsan yazılımların takibi için BSA (Business Software Alliance) ticari yazılım denetleme birliği ile çalışıyor.

Tespit edilmesi çok basit aslında IP den makineyi yakalıyor. Sonraki aşamalar kolay zaten. Hoop bi baskın ve mutsuz son. :( Yaptırımları ise ağır. Geldiği an sadece Adobe değil lisanssız olan tüm makinelere el koyma hakkı ve şirkete 150 Bin TL para cezası şirket sahiplerine 6 yıla kadar hapis, aynı zamanda 6 aydan 3 yıla ticari men cezası var.

Evet biliyorum biraz moral bozdum ama maalesef durum böyle.

Ben bile HomeOffice çalışmama rağmen makinemdeki Windows'dan Adobe'a, Office Programlarından Antivirüse kadar hepsi lisanslı. Bazıları enayi diyebilir ama sonradan başım ağrıyacağına kendimi garantiye alıyorum.

Adobe Lisanslarını ben İstanbul'da Elma Bilgisayar'dan alıyorum. Fiyatta da gayet indirim yapıyorlar. Adobe'un kendi sitesindeki fiyatın altında fiyat alabilirsiniz.

bu yararlı bilgilerin için çok teşekkür ederim :)

istediğim cevapların bir çoğunu verdin
OMRCKR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

OMRCKR OMRCKR www.OMRCKR.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklam, Yazılım, Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 224
  • Beğeniler 64 / 114
  • Ticaret 5, (%100)
Rica ederim :)

mimigolly mimigolly WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Seo-Content Marketing
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 19 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Ben de lisanslı adobe ürünü kullanıyorum.Bireysel kullanıcı olarak ben kullanıyorsam hele sizin daha fazla özen göstermeniz lazım.Yarın elemanınızla kötü ayrıldığınızda sizi şikayet edebilir.Ayrıca internet aleminde hicbirşey bedava değildir.Virüslü warez yazılımların maliyeti malesef daha fazla oluyor.Kimse robin hood değil bu insanlar boşuna tersine mühendisliği hayır için yapmıyor sonuçta
BerkayDincer

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al