wmaraci reklam

14.Günde Hitsiz Siteye Adsense Aldım.

18 Mesajlar 2.327 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Murado Murado WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Toyota Otomotiv
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 36 / 35
  • Ticaret 7, (%100)
Merhaba;

2 hafta önce açtığım Türkçe wordpress blog sitesine sadece 13 yazı ile adsense aldım. Üstelik 0 hit ile... Adsense almakta zorlanan arkadaşlara bir nebze yardımcı olması açısından yaptığım basit işlemleri anlatacağım.

1- Alan adı uzantım .org şeklinde. Wordpress kurulumunu yaptım, SSL sertifikası aldım. Premium bir tema yükledim.

2- Her gün sadece 1 içerik girdim. İlk 3 makalem +1500 kelime, geri kalanlar 300 kelime olarak girildi. (Yazılar tamamen özgün arkadaşlar, hiç bir kopya, spin içerik yoktur.)

3- Bütün yazılarımı Yoast SEO eklentisine uygun olarak yazdım ve hepsi şu an Yeşil yanıyor.

4- Google'dan bulduğum resimlerin üzerinde küçük oynamalarla özgünleştirip yazılarıma dahil ettim. Resimlerin hepsine alt etiket kullandım.

5- Yazılarımın hepsini paylaştıktan 10 dk sonra Google Webmaster Tools'a ekleyerek indekslenmesini sağladım. (Her gün sadece 1 yazı)

6- 11.gün Smart Seo Tool a bloğumu ekledim 55 tanesinden 25 tanesini Başarılı olarak eklendi geri kalanı hata verdi. Bu bile yetti demekki.

7- 12. gün sitemi DMCA ya ekledim. Bloğa güçlü bir etkisinin olduğunu söylediler.

8- Yazılarımı hiç bir sosyal medyada ya da forumda paylaşmadım. Bloğumu hiç bir yerde tanıtmadım. Sadece günlük içeriğimi girdim ve kapattım.

9- Bloğumda Gizlilik Politikası, Hakkımızda (250 kelime) ve İletişim sayfaları mevcut.

10- 13. gün gece 00:45 de adsense başvurusu yaptım. Sabah uyandığımda onaylanmış mesajı geldi.
coindoping

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

eleman83 eleman83 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek E Ticaret Uzmanı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 19 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
bu kar ayrıntıya gerek yok hocam siten özgünse rahatlıkla alırsın bende 10 15 günlük haber siteme adsense onayı aldım haberler ajanslardan alınma hemde
CyberPatientSoft vahdettin

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.problemli.com

erdem21 erdem21 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 61 / 62
  • Ticaret 4, (%100)
Ben blogspot ile başvurdum red aldım .tk yaptım red aldım .com yaptım 1 hafta oldu cevap yok

📍Google Haritalar Pin Backlink✅Harita Maps SEO📍LOCAL SEO

• Üyelik 16.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 19 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
hocam bende ilkinde red aldım 2 gün bekledim bu arada haber eklemeye devam ettim 2 gün sonra yine başvurdum 2 günde onaylandı

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

hanCh3r hanCh3r Çevirimiçi Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Logistic
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 1 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
2 veya 2,5 hafta önce pc ile alakalı blog açtım hit 0. Sadece instagram hesabımın internet sitesi kısmına eklemiştim profilme ziyaret edenler ordan bakıp siteye girmiş.

Blog da sadece 3 yazı var. Biri merhaba dünya! yazısı, onu editleyip en yakında burada yazılarımı paylaşacağım tarzında yazı yazdım ve iletişim için twitter adresimi ekledim yazıya.

ikinci yazım 900 kelime içeriyor, harddisk onarma ile ilgili görsellerle anlatım yaptım, diğer yazı ise 300 veya 400 kelimelik ekran kartı ile ilgili bir yazı.

Siteyle nerden baksan günlerdir ilgilenmiyorum, açmıyorum bile. Adsense başvurum onaylandı buna rağmen, ama işin komik tarafı şöyle...

İçerik olarak özgün olmaya çalışıyorum orda bir sıkıntı yok. Ancak hit 0 ve buda bir nevi adsense'in işine geliyor olabilir. Nasıl olsa kazancım yok :)

Daha önceleri başka bloglar açmış biri olarak çok iyi hit aldığım ve tamamen özgün yazılar yazdığım oldu ancak adsense'in onaylanması aylar, haftalar, günler almıştı red yemiştim bir kaç defa.

Ayrıca şuan smart seo tools'a ekledim 55/55 success geliyor. 3 yazı ve tamamen hiç ilgilenmediğim halde.

Ayrıca eğer hit varken adsense onaylamayıp, hit yokken onaylanması tamamen google'ın işgüzarlığı. Şuan onaylandı ancak hitim 0 ne anladım ben bu işten? Kime göstereceğim ben bu reklamları...

PCB

Dursun05 Dursun05 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Türkçe-İngilizce Çevirmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 95 / 96
  • Ticaret 8, (%75)
Özellikle resimlerin özgün olması çok önemli artık. Kalanlar eski kurallar zaten

Dursun05 Dursun05 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Türkçe-İngilizce Çevirmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 95 / 96
  • Ticaret 8, (%75)

hanCh3r adlı üyeden alıntı

2 veya 2,5 hafta önce pc ile alakalı blog açtım hit 0. Sadece instagram hesabımın internet sitesi kısmına eklemiştim profilme ziyaret edenler ordan bakıp siteye girmiş.

Blog da sadece 3 yazı var. Biri merhaba dünya! yazısı, onu editleyip en yakında burada yazılarımı paylaşacağım tarzında yazı yazdım ve iletişim için twitter adresimi ekledim yazıya.

ikinci yazım 900 kelime içeriyor, harddisk onarma ile ilgili görsellerle anlatım yaptım, diğer yazı ise 300 veya 400 kelimelik ekran kartı ile ilgili bir yazı.

Siteyle nerden baksan günlerdir ilgilenmiyorum, açmıyorum bile. Adsense başvurum onaylandı buna rağmen, ama işin komik tarafı şöyle...

İçerik olarak özgün olmaya çalışıyorum orda bir sıkıntı yok. Ancak hit 0 ve buda bir nevi adsense'in işine geliyor olabilir. Nasıl olsa kazancım yok :)

Daha önceleri başka bloglar açmış biri olarak çok iyi hit aldığım ve tamamen özgün yazılar yazdığım oldu ancak adsense'in onaylanması aylar, haftalar, günler almıştı red yemiştim bir kaç defa.

Ayrıca şuan smart seo tools'a ekledim 55/55 success geliyor. 3 yazı ve tamamen hiç ilgilenmediğim halde.

Ayrıca eğer hit varken adsense onaylamayıp, hit yokken onaylanması tamamen google'ın işgüzarlığı. Şuan onaylandı ancak hitim 0 ne anladım ben bu işten? Kime göstereceğim ben bu reklamları...

Hitinizin olmaması Adsense in işine gelmez. Siz kazandığınızda Adsense de kazanıyor çünkü. Ikincisi de siz analytics vs eklemediğiniz sürece hiti Adsense bilemeyeceği için Adsense kabulünde hitin bir alakası olamaz.

• Üyelik 16.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 19 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
hit düşükse zaten artık reklamlarda yayınlanmıyor sanki adsense uzmanında öyle bir yanıt aldım bugün

hanCh3r hanCh3r Çevirimiçi Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Logistic
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 1 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

Dursun05 adlı üyeden alıntı

Hitinizin olmaması Adsense in işine gelmez. Siz kazandığınızda Adsense de kazanıyor çünkü. Ikincisi de siz analytics vs eklemediğiniz sürece hiti Adsense bilemeyeceği için Adsense kabulünde hitin bir alakası olamaz.

Hocam benim demek istediğim şu...
Bu Adsense öyle birşey ki, forumdaki insanlar adsense onayı alınca şöyle aldım böyle yaptım onaylandı hemde rekor sürede şeklinde konu açmaları...

Açsınlar, sıkıntı yok. Deneyimi paylaşmak istiyor olabilirler, zaten ana kural özgün olmak ve içeriği düzgün girmek. Her onaylananın gelip şöyle yaptık oldu şeklinde konu açması bana spam konusu gibi geliyor artık. Ancak adsense çok büyük bir olay değil, yabancı webmaster forumlarina takılırsan eğer adamlar bunlarla uğraşmıyor bile. Adamlar günlük kazancımı daha ne kadar yükseltirimin peşindeler...

Adamların Türkiye ye verdiği önemin ne kadar ilerde olduğu belli, hitin ne kadar iyi olursa olsun, özgün yaz verdiği para yerlerde. Aynı şeyi ingilizce içerikli bir site açarak ne kadar fark var test edebilirsiniz. Adamlar keyfine göre onay verip, red veriyor. :confused:

Ayrıca Adsense elbetteki hiti bilecek, Google, analytics ile adsense neden birleştirmeni istiyor sanıyorsun? Hadi birleştirmedin, gösterim sayısını tut, tıklamaya, başka bir sürü istatistik sunuyor panelde. Adamlar yani Google dan bahsediyorsun her türlü hitten haberi olurlar. Bunun için Analytics'e gerek yok.

1 kodla istemediğin kadar istatistik veri elde ediyor adamlar :)

PCB

DreamPrince DreamPrince a dreamer goat,perfection Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek ogrenci webmaster gamer.
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 5 / 11
  • Ticaret 1, (%100)
hit ile alakası yokki, doğru düzgün bir site anasayfa doldurulsa dahi yetiyor. gunluk 5 hiti olan en son ne zaman girdiğimi unuttuğum sitelerde adsense aldım rahatlıkla. kısa 6 tane makale ve 100 kelimeden az program açıklamaları ile

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al