lostyazilim

AdBlock Kullanım Oranı %41 Arttı

67 Mesajlar 11.225 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Alicevat Alicevat Falanlar, Filanlar... Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 43 / 202
  • Ticaret 1, (%100)
AddBlock Kontrol;

<script></script>
<script>
//Reklamı bir div içerisine koyunuz. Div in class ı (.add) olsun. Bu div e height vermeyiniz.
//Şayet AddBlock varsa reklamı içine koyduğunuz div in height i 0 olacaktır.
//Aşağıdaki fonksiyonda istediğiniz bir yöntemi seçtikten sonra kullanmayacağınız seçenekleri kaldırınız.
//Fonksiyon içerisindeki süreleri değiştirebilirsiniz. (1000 = 1 saniye)

function checkAddBlock(){
if($('.add').height()==0){ // Height 0 ise, yani reklam gelmediyse (AddBlock aktif ise)

//1-) 10 saniye aralıklarla uyarı ver (Start) (AddBlock pasif edildikten sonra sayfanın kullanıcı tarafından yeniden başlatılmasını gerektirir. Aksi durumda AddBlock pasif edilse bile sayfa 10 saniyede bir uyarı verecektir. Uyarınızda sayfanın yeniden başlatılması gerektiğini belirtiniz.)
alert("Lütfen AddBlock'u Pasif Hale Getirip Sayfayı Yeniden Başlatınız. Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz.");
setTimeout(function(){checkAddBlock()},10000); //Saniyeyi kısa tutarsanız, kullanıcı AddBlock'u pasif edemeden sayfa tekrar uyarı verecektir. Bu durum, istenmeyen bir sonucu ortaya çıkartacağından makul bir süre tanıyınız. (Aynı zamanda çok kısa aralıklarla verilen alert ler tarayıcı tarafından engelleme seçeneği ile sunulurlar.)
//(End)

//2-) Başlangıçta uyarı ver ve 5 saniye sonra sayfayı yeniden başlat. (Start) (Başlangıçta uyarı verir ve uyarı kapatıldıktan 5 saniye sonra sayfayı yeniden başlatır. Şayet AddBlock pasif edilmemişse tekrar uyarı verir ve istenilen şart oluşmadıkça işlemi sürekli olarak tekrarlar. Bu seçenekte, uyarı verildikten sonra AddBlock pasif edilirse, 5 saniye sonra sayfa kontrol için otomatik olarak yeniden başlatılacağından kullanıcının sayfayı yenilemesine gerek kalmaz. Ek Bilgi : Kullanıcının istenilen şarta uyduktan sonra sayfanın kontrol için yeniden başlatılması istenmeyen bir tepki oluşturabilir. Bu sebepten ötürü yeniden başlatma işleminin kullanıcı tarafından yapıldığı 1. seçenek daha makuldur.)
alert("Lütfen AddBlock'u Pasif Hale Getiriniz. Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz.");
setTimeout(function(){location.reload();},5000);
//(End)

//3-) AddBlock için dizayn edilmiş sayfaya yönlendir (Start) (Bu seçenek kullanıcı deneyimi açısından daha iyidir. Fakat işlemin amacına ulaşması için yönlendirilen sayfada, 'AddBlock kullandığınız için site içeriğini kısıtlı olarak görmektesiniz. Tam içerik için AddBlock u pasif ediniz.' diye uyarı yazısı göstermek gerekir.)
window.location.href("AddBlock Kullanıcıları İçin Sadeleştirilmiş sayfa URL");
//(End)

}
}

$(function(){checkAddBlock()}); //AddBlock var mı, yok mu kontrol et.
</script>

Bu scripti şimdi yazdım. Geliştirilebilir ve seçenekleri arttırılabilir. Daha farklı boyutlara ilerletilebilir. Kullanmadığınız seçenekleri fonksiyonun içerisinden çıkartınız. Her seçeneği ayrı ayrı birer fonksiyon haline de dönüştürebilirsiniz. AddBlock pasif edilirse, kullanıcıya duyarlı davranışından ötürü teşekkür edebilirsiniz vs. Size kalmış.

Tabi bu engelleme veya farklı siteye yönlendirme durumu tercih meselesidir.
Konu hakkında bazı arkadaşlarımızın yaptığı yorumlarda gayet mantıklı.

Örneğin;

*AddBlock kullanan ziyaretçi o reklama zaten tıklamaz. Boşuna ziyaretçi kaybedersin.
*Kullanıcı AddBlock kullansa bile sitenize sağladığı hit veya yapacağı bir paylaşım, popüleritenizi arttıracak ve mecranızı geliştirecektir.

Faydalı olması dileğiyle...

Ek Olarak: Şayet alert methodu tarayıcı tarafından süreyi yüksek tutmanıza rağmen engelle seçeneği ile sunuluyorsa, alert yerine kendiniz bir popup yapıp sitede işlem yapılmasını engelleyebilirsiniz.

Daha ılımlı bir yaklaşım sergilemek isteyen arkadaşlarımız, alert yerine sağ alt köşede küçük bir kutu çıkartarak sempatik bir mesaj ile kullanıcıyı yakalayabilir. Bu durumda tekrarlı süreye de ihtiyaç kalmayacaktır. Şayet AddBlock aktif ise küçük bir kutu çıkartılır ve o kutu orada sabit kalır. Şayet kullanıcı AddBlock u pasif ederse bu durumda kutu kaldırılır ve teşekkür edilir.
staticiation Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

AkıllıSoft Yazılım & Bilişim Teknolojileri
wmaraci
reklam

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Önceden 1000 tekil hite 4.5tl kazandığım sektörden şimdi 2tl zor kazanıyorum.
Bu durumda neden kaliteli içerik üretmeye devam edeyim ki?

10k tekil hite ulaşıp aylık 500-600tl kazanmak için mi? Üstelik o kadar emek verdikten sonra, göz yorduktan sonra bu miktar mıdır karşılığı?

Adsense zaten ülkemize yerlerde miktarlarda para veriyor, üstüne birde adblock ile uğraşıyoruz.

Bunu engelleyen bir script yok mu acaba? Ya da yazılamaz mı?

Eminim ki %50 ye yakın bir miktarı adblock yüzünden kaybediyoruz.

Kullanmıyorum ama bu konuyu gördükten sonra farklı alanlara yönelmeye de karar vermedim değil açıkçası.

Neden bu çileyi çekeyim ki? Adsense in olmadığı alanlara yönelirim böylece benim gibi düşünenler sayesinde Adsense darbe yer ve en sonunda deli dana gibi çare arar diye düşünüyorum.

BİRÇOK ALANDAN ADBLOCK OLSA BİLE PARA KAZANMAK MÜMKÜN. BENCE KAZANAMIYORSANIZ BIRAKIN ADSENSE İ KENDİ BAŞINA, KAYBETTİKÇE KAYBETSİN. BELKİ AKILLANIRLAR.

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
açıkçası adblock kullanıyorum, anti adblock bypass yada kısaltma servislerini geçebilen bypass scriptim bile var o yüzden pek sıkıntım yok ne flash nede diğer reklamsız kullanıyorum , açıkçası gerekebilir site sahipleri için fakat öyle yerlere öyle şekilde karşınıza çıkıyorki illallah oluyorsunuz

DisOrientedb DisOrientedb YouGiveUp? Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 115 / 67
  • Ticaret 14, (%100)
Ben umutsuzluğa kapılmayı doğru bulmuyorum. Tabi ki sitenin giderlerini karşılamak zorlaşır başlarda ancak hemen yeni kapılar doğar. Önemli olan kaliteli yüksek trafiktir, AdSense gider ZırtSense gelir. Sağlam trafiğimiz olduğu müddetçe zaten internet reklamcılığı sektörü başka bir yöne doğru evrilir. Gelir modeli değiştirilir farklı şekilde yine devam eder. Bu sefer reklam içeriğin gücü çok artabilir, tanıtım yazısını 50 ye değil 500'e yayınlarsın. Yeter ki reklamveren gelir elde etsin. Ürün tavsiye yazıları revaçta olur ne bileyim, sektör bir yolunu bulur.
cagatayguney

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Canxx Canxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Tasarımcı/İşletmeci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 3 / 35
  • Ticaret 1, (%100)
Bu devirde adblock = Cennet. yapıcak birşey yok . yakında google adsense reklamlarına adblock u etkilemeyen bir script ile çıkar karşımıza kafanızı yormayın zaten adblock google desteğiyle bu kadar büyüdü. bence iyide oldu. neydi o eskiden yok yere milyarlar kazanan siteler bazen yanlışlıkla girdiğin siteden çıkmak icin browser kapatmak zorunda kalıyorun :=) neyse bakalım zaman göstericek ama %99.9 yakında adsens reklamları engellenmicek.

• Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 43 / 202
  • Ticaret 1, (%100)
AddBlock, yukarıdan animasyon ile aşağı inen kırmızı uyarı...

<script></script>
<script>
//Reklamı bir div içerisine koyunuz. Div in class ı (.add) olsun. Bu div e height vermeyiniz.
//Şayet AddBlock varsa reklamı içine koyduğunuz div in height i 0 olacaktır.
//Aşağıdaki fonksiyon header kısmında, kullanıcıyı rahatsız etmeden bir uyarı content i oluşturacaktır.
//İlgili content içerisinde derdinizi anlatınız.
function checkAddBlock(){
if($('.add').height()==0){//AddBlock aktif ise, sayfanın üstünde uyarı çıkar
$('body').prepend('
AddBlock eklentisini pasif hale getirerek bizlere katkı sağlamak ister misiniz? Eklentiyi pasif hale getirdikten sonra lütfen sayfayı yenileyiniz. Teşekkürler
');
$('body').find('.addBlockWarn').animate({'top':0},500);
}
}
$(function(){checkAddBlock()}); //AddBlock var mı, yok mu kontrol et.
</script>

Daha ılımlı bir yaklaşım. Güzel bir uyarı cümlesi ile kullanıcıya hitap edilebilir.
staticiation Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

KryssLuck KryssLuck Afroman Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)
mobil uygulaması çıktı mı adblock un ? veya herhangi bir reklam engelleyici var mı android piyasasında?

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Site sahiplerini adblock yakmadı, site sahipleri kendi kendilerini yaktı. Bende film sitelerine ve bilmediğim sitelere girerken açıyorum sadece.
DisOrientedb

kişi bu mesajı beğendi.

DisOrientedb DisOrientedb YouGiveUp? Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 115 / 67
  • Ticaret 14, (%100)

KryssLuck adlı üyeden alıntı

mobil uygulaması çıktı mı adblock un ? veya herhangi bir reklam engelleyici var mı android piyasasında?

Olmaz mı. Android AdBlock
Web siteyi geçelim, Oyunlarda uygulamalardaki reklamları bile engelleyebiliyor...

Google Play'de reklam engelleyici sayısız uygulama var hocam yeni bir şey değil yani.

• Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 43 / 202
  • Ticaret 1, (%100)
Merakımdan soruyorum. Bu film sitelerinde bulunan filmler telif hakkına tabi mi?

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al