bunlar ne işe yaradığını pek anlayamadım biraz karışık 1000 görüntülenme de para alıyormuşum ama 1000 görüntülenme 1 gundemi yoksa 1 haftada olur mu ?arkdaşlar sorumun cevabını buldum arkadaş çok iyi anlaşılık bir şekilde anlatmış sizin için paylaşıyorum MesajKonu: Google Adsense - Sayfa BGBG nedir? Paz Şub. 27, 2011 5:41 pm
BGBG'nin açılımı Bin Gösterim Başına Gelir demektir. Ancak kullanıcılar bundan pek fazla bir şey anlamazlar. Sayfa BGBG altında görülen parayı bin sayfa gösterimi sonunda kazanacaklarını düşünürler. Halbuki durum farklıdır.

Google Adsense'de Performans raporlarına girdiğimiz zaman şu bilgilere bakabiliyoruz: Sayfa Görüntüleme Sayısı, Tıklamalar, Sayfa TO, TBM, Sayfa BGBG, Tahmini Kazançlar

Aslında birçok sitede Sayfa BGBG'nin açıklamasını bulabilirsiniz. Ancak yeteri kadar açıklık getirmemişlerdir. Burada sizin anlayabileceğiniz bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Diyelim ki sayfanızdaki reklamlara bir tıklama oldu ve o tıklamadan 0,20 dolar gelir elde ettiniz. Tıklama olduğu sırada Sayfa Görüntüleme Sayısı 150 olsun. O zaman adsense şöyle bir orantı kullanır. 150 Sayfa görüntülemede 0,20 dolar veriyorsa 1000 sayfa görüntülemede 1,3 dolar verilecektir. Burada doğru orantı vardır. Bu işlemin matematiksel formülü şöyledir. 1000x0,20/150=1,3. Bu tahmini bir rakamdır. 1000 sayfa gösterimi olana kadar belki de hiç tıklama olmayacaktır. O zaman sayfa BGBG düşecektir. Yine örnekle açıklayalım. Yukarıdaki örnek devam etsin. En son Sayfa Görüntüleme Sayısı 150 idi. Sayfa Görüntüleme Sayıcı 300'e çıktığında hala hiç tıklama yoksa yukarıdaki matematiksel işlemi gerçekleştirdiğimizde 1000x0,20/300=0,6 dolar çıkacaktır. Eğer bu süre içinde bir tıklama oldu ve o tıklamadan 0,10 dolar kazandınız diyelim. 0,10 dolar ile 0,20 doları toplayıp yukarıdaki matematiksel işlemi yine uygulayacaksınız. 1000x0,30/300=1 dolar olacaktır. Kısacası sayfa BGBG olasılıklar üzerinden giden bir değerdir. Çok da önemli değildir. Umarım açıklayıcı olmuştur.