wmaraci reklam

Adsense kolayca manipüle edilebilir mi ?

6 Mesajlar 885 Okunma
wmaraci reklam

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Arkadaşlar son 3 gündür tıklama oranı arttı sitemde, hitler aynı seviyede, kazanç da hali ile 2 katına kadar çıktı. Açıkçası şüphelenmiyor değilim birşeylerden.

Soru şu ki, biri geldi inadına reklamlara ardarda 15-20 kez tıkladı ve bunu banlanmamız için sürekli yapıyor-yapacak. Bu durumda ne yapabiliriz , banlanır mıyız ? İzahı nasıl olur , olur mu ? Bence önemli bir konu.
erkanyilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

cleiner cleiner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek gayrimenkul Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 182
  • Beğeniler 15 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
bu şekilde banlananları gördüm o yüzden genellikle yardım konusu dahi olsa webmaster sitelerine direk site ismi yazmayın, hatta imzaya bile koymayın.
ferzileyto

kişi bu mesajı beğendi.

DisOrientedb DisOrientedb YouGiveUp? Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 115 / 67
  • Ticaret 14, (%100)
Bizim sitelere genelde saldırı çok olur. Bazen gece bi bakıyorum 1 günde kazandığımın yarısı bir kaç saat içinde gelmiş :) tabi bir süre sonra siliyor Google onları. çok sık başıma gelir. Hiç de banlanmadım bu yüzden ama şöyle bir sorun var. Bu saldırılar çok sık olduğunda tıklama oranınız o kadar düşüyor ki anlatamam. AdSense'de bile resmi bir konu var bununla ilgili. Çok sık bu tarz geçersiz tıklama alırsanız kazancınız düşebilir diyor. Yani banlanmasanız da bi tarz kişiler sizin kazancınızı büyük oranda etkileyebiliyor.

erkanyilmaz erkanyilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 3, (%100)
Adsense yetkililerine geri dönüş olarak buraya yazdıklarını gönder. Onlar kontrol edip eğer doğruysa onları uyardığın için bir şey yapmazlar sadece paranı hakettiğin seviyeye getirirler...

wmaraci
wmaraci

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)

erkanyilmaz adlı üyeden alıntı

Adsense yetkililerine geri dönüş olarak buraya yazdıklarını gönder. Onlar kontrol edip eğer doğruysa onları uyardığın için bir şey yapmazlar sadece paranı hakettiğin seviyeye getirirler...

Şuan öyle bir durum yok, sadece tıklar biraz daha artınca heyheylendim, ama olmayacak diye birşey de yok yani başımıza gelirse öyle kalakalmayalım diye merak edip sordum, ama güzel fikir, bir başlık açıp yardım aradıktan sonra görüntüler ile birlikte , başvuruda bulunmak.

Ek Olarak:

DisOrientedb adlı üyeden alıntı

Bizim sitelere genelde saldırı çok olur. Bazen gece bi bakıyorum 1 günde kazandığımın yarısı bir kaç saat içinde gelmiş :) tabi bir süre sonra siliyor Google onları. çok sık başıma gelir. Hiç de banlanmadım bu yüzden ama şöyle bir sorun var. Bu saldırılar çok sık olduğunda tıklama oranınız o kadar düşüyor ki anlatamam. AdSense'de bile resmi bir konu var bununla ilgili. Çok sık bu tarz geçersiz tıklama alırsanız kazancınız düşebilir diyor. Yani banlanmasanız da bi tarz kişiler sizin kazancınızı büyük oranda etkileyebiliyor.

Yani her türlü zarar veriliyor :/ Banlanmaktan iyidir tabi gelir düşmesi ama bir çözüm de üretmeli yüce google hazretleri. En azından bir bildirim gelse anormal hareketlilik var diye biz de reklamları durdurabilsek.

Karargaht Karargaht WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 31 / 127
  • Ticaret 0, (%0)
Siteni bi akraban, eşin, dostun neyse işte biliyorsa iyilik olsun diye sürekli tıklıyor olabilir. Sor bi çevrene.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al