wmaraci reklam
lidertakipci

Adsense bu duruma bişey dermi

12 Mesajlar 1.908 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

metalika94 metalika94 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 5 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
iyi günler arkadaşlar benim canlı tv sitem var çok zor bi kelime olduğu için googleden hit çekmek için canlı tv siteme blog bölümü kurdum haber.site.com şeklinde o bölümdede dizi fragmanları haberleri felan yayınlıyorum adsense fragmanlara birşey demiyor fakat Dizi Bölümleri diye bi kategori oluşturup ordada dizi bölümlerini yayınlamak istiyorum dizileride direk kanalların youtube kanallarından alacağım dizi bölümleri yayınlamak adsense de yasak bunu biliyorum bu nedenle dizi yayınlanan sayfada hiç adsense reklamı olmayacak yani sitenin single-dizi.php oluştutup dizileri bölümlerini o phpde açtıracam o phpyede reklam eklemeyecem tüm sayfalarında adsense reklamı olacak ama tek dizi bölümleri olan sayfalarda reklam olmayacak böyle yaparsam adsense den sorun yaşamam öyle değilmi. adsense politikaları telif hakkı içeren sayfada adsense reklamı olmamalıdır yazıyor bende o sayfalara adsense koymayacam

wmaraci
reklam

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
ilginç bir soru cevabı merakla bekliyorum

ugurturkmen ugurturkmen bisoruu.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Programmer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 78 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
takipteyim, gerçekten güzel bir soru

Merak ettiklerini sor, aklında kalmasın.
www.bisoruu.com

portal portal https://portalciyiz.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 101 / 288
  • Ticaret 14, (%100)
Tam cevap veremiyorum ama sorun olmaması lazım, mesajım bulunsun sonucu merak ediyorum açıkcası

wmaraci
wmaraci

ErdemDnmz ErdemDnmz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Dizi paylaşım sitelerin de genellikle adsense görüyorum ve youtube'den paylaşmak bir sorun teşkil etmiyor.
Bir aralar bende paylaşıyordum lakin telif hakkı gelir ya da şikayet edilirseniz bu sizin açınız dan sorun oluşturur.

Ama dizi paylaştığım yer de reklam olmayacak diyorsunuz lakin adsense kullanan bir blog ya da haber,forum da genel olarak geçer.

haber.------.com vb alanlar genel olarak siteadresiniz.com olarak geçer.

Lakin forumum var ve youtube'den dizileri paylaşıyorum her hangi sorun teşkil etmiyor.

Ek olarak : Orjinal url paylaşmanız gerekiyor her hangi bir telif hakkın da hem adsense hemde youtube kanalınız kapanabilir.

• Üyelik 27.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 5 / 20
  • Ticaret 1, (%100)

ErdemDnmz adlı üyeden alıntı

Dizi paylaşım sitelerin de genellikle adsense görüyorum ve youtube'den paylaşmak bir sorun teşkil etmiyor.
Bir aralar bende paylaşıyordum lakin telif hakkı gelir ya da şikayet edilirseniz bu sizin açınız dan sorun oluşturur.

Ama dizi paylaştığım yer de reklam olmayacak diyorsunuz lakin adsense kullanan bir blog ya da haber,forum da genel olarak geçer.

haber.------.com vb alanlar genel olarak siteadresiniz.com olarak geçer.

Lakin forumum var ve youtube'den dizileri paylaşıyorum her hangi sorun teşkil etmiyor.

şu anladım diğer tüm sayfalarda reklam olur ama dizi paylaştığım sayfada reklam koymazsam bir sorun yaşamam

Ek olarak: youtube onaylanmış kanaların yükledikleri örk: https://www.youtube.com/watch?v=H4WMhiQ8fXI bu nu alıp siteye eklersem ve o sayfada adsense olursa direk onaylı heptan aldığım için yine bi sorun olmaz çünkü youtubeye yüklenen videolar embed yolayla başka sitelere eklenmesine izin veirliyor videoda çıkan reklamlardan yükleyen kişi kazanacak

yanlışım varsa düzeltin lütfen
ErdemDnmz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Aynen dostum böyle bir sorun teşkil etmez.
metalika94

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 5 / 20
  • Ticaret 1, (%100)

Aynen dostum böyle bir sorun teşkil etmez.

teşekkür ederim sadece youtube onaylı kanalların yüklediği dizileri embed ile paylaşacağım ok.ru vk vs diğer video sitelerinin kini kesinlikle paylaşmayacağım

• Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Adsense Politikaların da telif ve video hakkın da kısa bir bilgi.

Telif hakkı yasasıyla korunan bir içeriği görüntülemek veya bu içeriğe trafik yönlendirmek için gerekli yasal haklara sahip olmadıkları sürece, bu içeriği barındıran web sitelerinde Google reklamları gösterilemez. Telif hakkına tabi içeriğe örnek olarak MP3 ve video dosyaları, televizyon programları, yazılımlar, karikatürler ve edebi çalışmalar verilebilir.

Bir web sitesinin, başkasına ait bir web sitesini çerçeve veya pencere içinde göstermesi içerik çerçeveleme olarak kabul edilir. Google reklamlarının bu tür sayfalara yerleştirilmesi kesinlikle yasaktır.

Yani Youtube hariç diğer siteler kabul edilmiyor politikalara göre.

Ek olarak : Bu Politikaları iyice bir okuyunuz : https://support.google.com/adsense/answer/1706015

• Üyelik 27.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 5 / 20
  • Ticaret 1, (%100)

Adsense Politikaların da telif ve video hakkın da kısa bir bilgi.

Yani Youtube hariç diğer siteler kabul edilmiyor politikalara göre.

Ek olarak : Bu Politikaları iyice bir okuyunuz : https://support.google.com/adsense/answer/1706015

hocam https://support.google.com/adsense/answer/1706015 sayfada onaylı youtube videolarını yasak değil gibi bi yazı göremedim ben

Ek Olarak:

ama şunuda düşünüyorum eğer o dizi bölümünü sitemde yayınlamam yasak (telif) olsa youtube niye embed olarak eklenmesine izinversin

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al