wmaraci reklam
lidertakipci

Adsense Çıldırdı 1 Tıka 21 TL

25 Mesajlar 3.776 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

drcag drcag WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek doktor
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 3 / 107
  • Ticaret 2, (%50)
İsveç'ten gelmiş tık, ilan sitesiydi büyük ihtimalle bir reklama tıklayıp gidip satın aldı. İyi tarafı bence adsense nin en büyük eksiği olan satış ortaklığıda gelmiş olduğunu anladık...

Ek Olarak:

Caps derken??

Son Haberler www.haberdetaylari.com
wmaraci
reklam

DisOrientedb DisOrientedb YouGiveUp? Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 115 / 67
  • Ticaret 14, (%100)
Bu tarz konulara hep "acemi adwordsçü" yazılmasa olmaz :) Geçen bir konuya daha yazdım. Bazen üst segment reklamverenler, çok çok kısıtlı bir kitle için "saçma" CPC değerleri verir. Eğer bu aşırı kısıtlı hedeflenen kitleden biri sizin sitenize gelip o reklama tıklarsa yaşadınız. Çünkü adamlar herhangi bir şirket o an ki açık artırmayı kazanamasın diye cidden saçma cpc değerleri veriyorlar işte örnekte olduğu gibi. Ama aslında haklılar. O kısıtlı kitleyi kaçırmaması lazım ve istersen tıklama başı 70 TL olsun, şirket vermeye hazır. Tabi ki acemi adwordsçüler de yapıyordur hata ama bu tip tık başı fiyatların bir kısmı tamamen kasıtlı, çok niş bir kitle için (büyük oranla re-marketing oluyor zaten) hazırlanmış kampanyalara dayalı reklamlardan geliyor.

Bir diğer yüzü işin şöyle:

Mesela ben 1 adet bilgisayarı satana kadar toplamda 50 TL harcayabilirim. Çünkü zaten her satıştan 200 TL kâr ediyorum, diyorum ki 50 TL sini de reklama veririm tamam. Eğer sen son 1 haftadır sürekli bilgisayarları geziyor, forumları okuyor artık kesin alacak durumdaysan AdWords sistemi reklamverenin yaptığın ayarlamaları baz alarak şöyle diyebiliyor. Ben bu adama tıklama başı 20 TL veriyorum lan. Benim bu adama bu reklamı göstermem lazım kaçırmamam lazım çünkü kesin alıcı (sistem öyle olduğuna karar verdi). İşte bu gibi durumlarda reklamverenin tabi ne derece esnek ayarlar kullandığına bağlı olarak, o an ki rekabet durumuna göre tıklama başı 20 de görürsün 30 da görürsün. Nadir oluyor sanmayın yani normalde gayet olasıdır dünya pazarında.

Umarım böyle daha binlerce tıklama alırsınız :) Allah bereket versin.
fevzib Karikaturname Elit

kişi bu mesajı beğendi.

kdrucr kdrucr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 231 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
O yurt dışı tıklamadır. Türkiye'de öyle birşey yok. Bende de 2 defa gerçekleşti. biri Amerika, diğeri hollanda girişli tıklamalar 5 tl verdi.

Lejyoner Lejyoner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek sevkiyat
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 63 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
bence adwords kampanyasıyla alakalı. hani şu 200 tl ilk reklam bizden varya reklam verenleri balıklama atlatıyor. bu bedavaya girdiğinde bitirmesi için belirli bi süre tanınıyor; reklam veren verilen sürede 200 tl yi bitiremezse ceza yiyor bitirmek içinde son 2-3 gün tıklama maliyetini 25 tl ye kadar çıkarıyor. bence olay bundan ibaret.

wmaraci
wmaraci

islamAydinn islamAydinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek AdSense
  • Konum Batman
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 36 / 86
  • Ticaret 58, (%100)
Bir çok yorum var hiç biride dememiş ülke kısmına baktınız mı diye :) hocam ülke kısmına bakabilir misiniz yabancı ülke genelikle abd o rakamları bırakıyor.

imlesene imlesene WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Siyaset Bilimci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad F** Ü**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 48 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
Bende de tam tersi yaklaşık 10 gündür falan adsense de Düşüş var. Demek bana gıcık.
Tbm:0,22-0,25 Arasıydı,şimdi 0,11-0,15 arası :S

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Adsense çıldırmaz, ÇILDIRTIR.

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek doktor
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 3 / 107
  • Ticaret 2, (%50)

İslam Aydın adlı üyeden alıntı

Bir çok yorum var hiç biride dememiş ülke kısmına baktınız mı diye :) hocam ülke kısmına bakabilir misiniz yabancı ülke genelikle abd o rakamları bırakıyor.

Belirtmistim ama tekrar yazayim İsveç

Bu arada gelir silinmedi ve hesaba yansidi. Cogu 5-10 Tl'lik gelirler siliniyor ya da azaltiliyordu nadiren hesaba yansiyordu bu sefer tamaminin yansimasina sevindim dogrusu

islamAydinn islamAydinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek AdSense
  • Konum Batman
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 36 / 86
  • Ticaret 58, (%100)

drcag adlı üyeden alıntı

Belirtmistim ama tekrar yazayim İsveç

Bu arada gelir silinmedi ve hesaba yansidi. Cogu 5-10 Tl'lik gelirler siliniyor ya da azaltiliyordu nadiren hesaba yansiyordu bu sefer tamaminin yansimasina sevindim dogrusu

Çok güzel bi oran vermiş size hocam gerçekten. Yabancı ülkelerden gelen tıklamalar hep böyle olmasa da arada böyle sevinidriyor. İngilizce sitem var ordan biliyorum :) Hayırlı kazançlar..

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek doktor
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 3 / 107
  • Ticaret 2, (%50)
Evet yabancı ülkelerden sitemize çok hit geliyor ama ilk kez bu kadar yüksek gelir verdi. Umarım google da yayıncılara satış ortaklığı sistemini yansıtır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al