freelance iş ilanları

Adsense kazanç normalmi ve Eylül kazançları

35 Mesajlar 4.606 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

fortehk fortehk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek satış
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 75 / 118
  • Ticaret 0, (%0)
uzmanabi Evet kullanıyorum hocam çokta tık alıyor ve en az tbm yine onlara ait. Sitem bir tür tanıtım sitesi bir alan üzerine, acaba google genel blog gibi mi algılıyor tanıtım yazıları farklı olduğu için diye merak ediyorum ama bağlantı reklamları bire bir alakalı çıkıyor site geneliyle.

wmaraci
reklam

YasinKiRAN YasinKiRAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & Wordpress
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 248
  • Beğeniler 65 / 92
  • Ticaret 17, (%100)
Kazananlara söylüyorum, Katagori belirtmeyin. Bi nevi kazancınızı bölmüş oluyorsunuz. Bu ciddi bölmede olabiliyor afif bölmede oda başkaları o katagoride kaç kişi açıcak ve saglam giriş yapacak mı?
miniz

kişi bu mesajı beğendi.

uzmanabi uzmanabi Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 220 / 77
  • Ticaret 3, (%100)

fortehk adlı üyeden alıntı

uzmanabi Evet kullanıyorum hocam çokta tık alıyor ve en az tbm yine onlara ait. Sitem bir tür tanıtım sitesi bir alan üzerine, acaba google genel blog gibi mi algılıyor tanıtım yazıları farklı olduğu için diye merak ediyorum ama bağlantı reklamları bire bir alakalı çıkıyor site geneliyle.

Bak dostum sitenin ismi bilmeden "bağlantı birimi mi kullanıyorsun" diye sordum. Aslında senin sorunun ortada. Google yakın zamanda bağlantı birimlerinde re-marketing özelliğini kapattı yani bir kullanıcı daha önce aradığı şeylerle ilgili reklamlar çıkıyordu bağlantı birimine tıklayınca.

Şu an bağlantı biriminde site içeriğiyle alakalı reklamlar çıkıyor. Veya konularına benzer reklamlar. Bu da TBM'yi düşürüyor. Bağlantı reklamlarının tasarımı da değiştiği için TO oranları arttı.

Özetle durum bu şekilde. Bağlantı birimi çok tıklanmıyorsa yerleşim gözden geçirilebilir. Tıklanıyorsa zaten bağlantı reklamı daha çok kazandırıyorsa değiştirmeye gerek yok. Sorunu başka yerde aramayın.

Ek Olarak: Bağlantı biriminde re-marketing özelliğinin kapatılması bazı siteleri olumlu da etkiledi. Çünkü bazı sitelerin anahtar kelimeleri daha değerli. Senin sektörün değersiz ise eğer haliyle düşer.
fortehk

kişi bu mesajı beğendi.

fortehk fortehk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek satış
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 75 / 118
  • Ticaret 0, (%0)
uzmanabi Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler hocam, kullanıyoruz ama güncelleme takip etmiyoruz hiç. Bağlantı birimleri sitemin en çok tık alanları ama bunun sebebi yerleşimi iyi olması dediğinize göre bu bağlantı birimlerini içerik reklamları ile değiştirirsem bir şeyler olur gibi denemek lazım.

wmaraci
wmaraci

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
kazançlar kesinleşti bugün

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com
wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al