wmaraci reklam

Adsense kazancını arttırmak için ne yapılmalı?

16 Mesajlar 1.947 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
Merhaba arkadaşlar çoğu kişinin sitesinde 100'lerce özgün içerik olmasına rağmen adsense kazançları çok düşük. Bu gösteriyor ki özgün makaleler para kazanmak için yeterli değil. Tavsiyeleriniz nelerdir?

wmaraci
reklam

AdoraDesign AdoraDesign Profesyonel Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sosyal Medya Ajansı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 223 / 229
  • Ticaret 18, (%100)
Site adresinizi pm alabilir miyim hocam

Blogfinans.com Türkiye'nin ilk Yapay Zeka Finans Bloğu

grsy grsy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 1256
  • Beğeniler 148 / 399
  • Ticaret 22, (%95)
içerik, trafik kalitesi, yerleşim

hesap satış

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Adsense tecrübelerim,

- Ziyaretçi organik olacak. Sosyal medyadan çekilen yoğun hitlerde tıklama düşük kazanç çok az oluyor.
- Ziyaretçi sayfada daha uzun kalacak. Daha fazla tbm veriyor
- Yazı altındaki reklamlar daha az tıklanıyor daha yüksek tbm veriyor.

En iyi optimizelerde ortalama t.o %2 %4 arasında ortalama tbm 10 kuruş 25 kuruş arasında değişiyor.

Benim sitelerimde ayda 1000 TL kazanabilmem için düz mantık hesap yaptığımda Günde 35 TL kazanmam lazım ki,

En kötü ortalamalarda ( 10 kuruş ve %2 ) günde 350 tık yani 17500 ziyaretçi almam lazım.
En iyi ortalamalarda ( 25 kuruş ve %4 ) günde 140 tık yani 3500 ziyaretçi almam lazım.

Yani adsenseden iyi bir gelir için güzel de bir organik hit gerekiyor. Varın gerisini siz hesaplayın.
hlsbhr anilcagliyan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
Sektörde çok kişi var. Her gün yenileri ekleniyor. Çaresi yaptığın işe daha fazla önem verip sebat etmek. Kaliteli içerik üretmeye çalışmak. Mesela benim gezi sitem var. Geziyorum, fotoğraflıyorum, gezi deneyimlerimi ve arkadaşlarımın gezi deneyimlerini yazıyorum. İnternetten bilgi toplayanların benim karşımda hiç şansları yok. Az yazıyorum öz yazıyorum (Senede 15-20 yazı). Sağlık sitem var etrafımda sağlık sorunları yaşayanların deneyimlerini ve buldukları çözümleri yazıyorum. Az yazıyorum öz yazıyorum. Kitap özeti sitem var. Düzenli olarak kitap okuyorum. Özetini yazıyorum. (Senede 10 özet)Diğer arkadaşlara da sesleniyorum; internetten aldığınız bilgileri harmanlayıp ful artı ful özgün makale yazsanız da, sitenizi bu tür bol içerikle besleseniz de benim gibi gerçek deneyim ve gerçek fotoğraf kullananlar karşısında bir şansınız yok. Amelelik yapmayın , az yazın öz yazın.
bagwell34 kamumedya anilcagliyan

kişi bu mesajı beğendi.

Şimdi tövbe zamanı..

kamumedya kamumedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Kalite Kontrol
  • Konum Çankırı
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 4 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
hepyasemin sitelerinizin getirisi nedir ?

Serenad Serenad Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek yönetici
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 416
  • Beğeniler 315 / 61
  • Ticaret 0, (%0)

hepyasemin adlı üyeden alıntı

Sektörde çok kişi var. Her gün yenileri ekleniyor. Çaresi yaptığın işe daha fazla önem verip sebat etmek. Kaliteli içerik üretmeye çalışmak. Mesela benim gezi sitem var. Geziyorum, fotoğraflıyorum, gezi deneyimlerimi ve arkadaşlarımın gezi deneyimlerini yazıyorum. İnternetten bilgi toplayanların benim karşımda hiç şansları yok. Az yazıyorum öz yazıyorum (Senede 15-20 yazı). Sağlık sitem var etrafımda sağlık sorunları yaşayanların deneyimlerini ve buldukları çözümleri yazıyorum. Az yazıyorum öz yazıyorum. Kitap özeti sitem var. Düzenli olarak kitap okuyorum. Özetini yazıyorum. (Senede 10 özet)Diğer arkadaşlara da sesleniyorum; internetten aldığınız bilgileri harmanlayıp ful artı ful özgün makale yazsanız da, sitenizi bu tür bol içerikle besleseniz de benim gibi gerçek deneyim ve gerçek fotoğraf kullananlar karşısında bir şansınız yok. Amelelik yapmayın , az yazın öz yazın.

Yaptığınız işin kaynağını çok güzel anlatmışsınız
Öncelikle basarilarinizin devamını diliyorum.

Fakat yazarken bizlerin yaptığı ve emek verdiği işleri sanki küçümsemişsiniz gibi geldi. Her ne kadar karşınızda şans olmasa da bu yazınız heves kırıcı olmuş diye düşünüyorum.

Not : Şans diye bir şey yoktur. Emek vardır Emek olan her yerde BAŞARI kaçınılmazdır.
Dursun05 anilcagliyan

kişi bu mesajı beğendi.

artekdurak artekdurak Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Uçak Teknisyeni
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 10 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

Bence biraz fazla özgüvenli konuşmuşsunuz :) Özgüven yerine göre iyi olsa da bazen gereksizdir. Size benzer olarak bir seyahat sitesi sahibiyim. Site açılalı yaklaşık 1 sene olmak üzere ve hergün düzenli olarak içerik giriliyor. Sitede 5 editör çalışmaktadır ayrıca gezen kişilerinde kendi deneyimlerini paylaşıyoruz. Şuanda aylık 100 bin üzerinde bir ziyaretçi sayısına sahibiz ve gün geçtikçe yükseliyor. Fotoğraflar ise ücretli stok sitelerinden derleniyor.

İstediğiniz kadar özgün yazın ya da kendi fotoğraflarınızı paylaşın. Profesyonel olarak çalışanlara karşı tek bir gezginin sitesi malesef baş edemez. Bunu başaranların sayısı ise bir elin parmaklarını geçmiyordur. Malum isimleri zaten biliyorsunuz.
emreakkaya anilcagliyan

kişi bu mesajı beğendi.

erkaner erkaner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek metaratör,inci 2.nesil yazar
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 17 / 105
  • Ticaret 19, (%95)

Senin dediklerinin tam tersini yapiyorum arastiriyor uzun ve doyurucu yaziyorum... Ozgun yaziyorum gunluk kazancim sadece adsense en dusuk 250 tl...
anilcagliyan

kişi bu mesajı beğendi.

haberhatti1 haberhatti1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 9 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

C4NN adlı üyeden alıntı

Site adresinizi pm alabilir miyim hocam

hocam benim sitemede bakabilirmisiniz pm olarak atayımmı

https://istediginresim.blogspot.com/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al