wmaraci reklam

Adsense ve Neden Para Kazanamadığımızın Cevabı

22 Mesajlar 2.480 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

batukay batukay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1226
  • Beğeniler 328 / 327
  • Ticaret 22, (%100)
Adsense bize reklam verenlerin verdiği ücretin %68 'ini veriyor. %100 'ü verecek değil. Gayet iyi bir rakam. Kendi yapamadığınız, beceremediğiniz için suçlu arayacaksanız bunun sonu gelmez. Zaten öyle de olmuş. İlk önce Adsense sonra reklam veren. Bunları sayıyorsanız reklam verenlerin neden az bütçe ayırdığınında altına girin. Vergiler, enflasyon TL'nin değeri gibi çok şey sayılır. Hepsini geçtim reklam verenler o, bu, şu Adsense'den para kazansın diye reklam vermiyor. Kendi kazansın diye veriyor. ister 0,01 kuruş verir ister 100 lira buna kimse karışamaz. Bahane aramaya gerek yok. Beğenmiyor musunuz Adsense'yi kaldırsınız.

Edit: yorumları okudum Adsense'ye suç bulan olmuş. Rakip çıksa düzelir gibisinden. Bunları düşünüp mu yazıyorsunuz yoksa düşünmeden mi ? Adamlar zaten reklam verenlerden aldıkları kazancın %68 ini size veriyorlar. %100 ünü mü versinler ? Bu adamlar nasıl kâr edecek o zaman ?
receponder

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

volbiex volbiex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 23 / 120
  • Ticaret 5, (%100)

KurşunKalem adlı üyeden alıntı

Kazanamamızın sebebi ne Adsense, ne reklam verenler ne de başkası. Kazanıp kazanmamak tamamen sizin elinizde. Bu bir ticaret. Bu alanda web sitesi yönetimi dışında ticari zekanız da olmalı ki kazanmalısınız.

Adsense size "Şu kadar içerik gir ben de sana şu kadar para vereyim." gibi bir garanti sunmuyor.

Bu işin formülü doğru sektör + çok hit = çok para. Bunları elde edebilmek tamamen sizin tecrübenize, zekanıza ve bu iş için harcadığınız zamana bağlıdır.

Örnek olarak ben ayda 80k hit ile yaklaşık 7 bin TL kazanıyorum. Kazancın az olmasının sebebi, kapitalist düzende, faaliyet gösterdiğim sektöre az değer verilmesi. Mesela bu hitlerle finans sektöründe 2-3 katı daha fazla kazanabilirdim. Fakat benim bilgi, tecrübe sahibi olduğum ve sevdiğim sektör bu sektör ve bu sektörde devam etmek istiyorum. Bu benim tercihim. Kimseyi suçlayamam.

Diğer yandan ben bu hiti elde edebilmek ve koruyabilmek için günde 8-9 saat çalışıyorum ve sürekli cebimden yatırım yapıyorum. Araştırma, geliştirme, içerik üretme, mesaimin temellerini oluşturuyor. Mesela eğer bir içeriğimin hiti azaldıysa sebeplerine göre o içeriği tekrar güncelliyorum. Sebebini bulmak bazen 1 haftayı buluyor. Ya da gelişen teknolojiye ayak uydurmak için bazen kazancımın yarısını web site alt yapısına harcıyorum. Uzatmayayım.

Herkesin hem fikir olduğu şey Türkiye'nin adsense alanında kazanç değeri diğer ülkelere göre az. Bu bilinen bir şey ve herkes söylüyor. Durum bu zaten. Bunu bilerek işe başlamak ya da vaz geçmek gerekiyor.

Sonuç olarak kazanamamızın tek sebebi bu işi kolay zannetmemiz. Oturduğumuz yerden para kazanmak çok cazip geliyor ama bu iş öyle kolay değil.

Tekrar söylüyorum; kimse size bir garanti vermiyor. O yüzden onu bunu suçlamak yerine bu işin zannettiğiniz kadar kolay olmadığını idrak edip ona göre kendinize yol çizmeniz sizin için daha hayırlı olur.

kesinlikle olay budur. :-)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al