wmaraci reklam

Adsense ve Neden Para Kazanamadığımızın Cevabı

22 Mesajlar 2.470 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Wonder Wonder Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Müşteri Hizmetleri / Web & Seo
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 71 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
enessolh

enessolh

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

KursunKalemm KursunKalemm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster, Blogger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** İ**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 90 / 255
  • Ticaret 21, (%100)
Kazanamamızın sebebi ne Adsense, ne reklam verenler ne de başkası. Kazanıp kazanmamak tamamen sizin elinizde. Bu bir ticaret. Bu alanda web sitesi yönetimi dışında ticari zekanız da olmalı ki kazanmalısınız.

Adsense size "Şu kadar içerik gir ben de sana şu kadar para vereyim." gibi bir garanti sunmuyor.

Bu işin formülü doğru sektör + çok hit = çok para. Bunları elde edebilmek tamamen sizin tecrübenize, zekanıza ve bu iş için harcadığınız zamana bağlıdır.

Örnek olarak ben ayda 80k hit ile yaklaşık 7 bin TL kazanıyorum. Kazancın az olmasının sebebi, kapitalist düzende, faaliyet gösterdiğim sektöre az değer verilmesi. Mesela bu hitlerle finans sektöründe 2-3 katı daha fazla kazanabilirdim. Fakat benim bilgi, tecrübe sahibi olduğum ve sevdiğim sektör bu sektör ve bu sektörde devam etmek istiyorum. Bu benim tercihim. Kimseyi suçlayamam.

Diğer yandan ben bu hiti elde edebilmek ve koruyabilmek için günde 8-9 saat çalışıyorum ve sürekli cebimden yatırım yapıyorum. Araştırma, geliştirme, içerik üretme, mesaimin temellerini oluşturuyor. Mesela eğer bir içeriğimin hiti azaldıysa sebeplerine göre o içeriği tekrar güncelliyorum. Sebebini bulmak bazen 1 haftayı buluyor. Ya da gelişen teknolojiye ayak uydurmak için bazen kazancımın yarısını web site alt yapısına harcıyorum. Uzatmayayım.

Herkesin hem fikir olduğu şey Türkiye'nin adsense alanında kazanç değeri diğer ülkelere göre az. Bu bilinen bir şey ve herkes söylüyor. Durum bu zaten. Bunu bilerek işe başlamak ya da vaz geçmek gerekiyor.

Sonuç olarak kazanamamızın tek sebebi bu işi kolay zannetmemiz. Oturduğumuz yerden para kazanmak çok cazip geliyor ama bu iş öyle kolay değil.

Tekrar söylüyorum; kimse size bir garanti vermiyor. O yüzden onu bunu suçlamak yerine bu işin zannettiğiniz kadar kolay olmadığını idrak edip ona göre kendinize yol çizmeniz sizin için daha hayırlı olur.
birsevda Elgunnn gaometri

kişi bu mesajı beğendi.

Mosoko Mosoko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 157 / 85
  • Ticaret 0, (%0)

enessolh adlı üyeden alıntı

reklam verenlerde suçlu ama ben bu konuda adsense'in sadece para koklattığın düşünüyorum insanlara. Eminim ki %70'dan fazla kar elde ediyordur.

İkincisi yine bu konu da çözüm üretecek adsense, insanlara ucuz reklam verdirmemesi gerekiyor.

Katılıyorum adsense ye güvenmiyorum özellikle google tr adsense ye alternatif rakip çıksa düzelir rekabet iyidir rekabet olmassa tekel at koşturur

whiplash8888 whiplash8888 instagram.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Elektronik ve Haberleşme Mühen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 11 / 20
  • Ticaret 10, (%100)

KurşunKalem adlı üyeden alıntı

Kazanamamızın sebebi ne Adsense, ne reklam verenler ne de başkası. Kazanıp kazanmamak tamamen sizin elinizde. Bu bir ticaret. Bu alanda web sitesi yönetimi dışında ticari zekanız da olmalı ki kazanmalısınız.

Adsense size "Şu kadar içerik gir ben de sana şu kadar para vereyim." gibi bir garanti sunmuyor.

Bu işin formülü doğru sektör + çok hit = çok para. Bunları elde edebilmek tamamen sizin tecrübenize, zekanıza ve bu iş için harcadığınız zamana bağlıdır.

Örnek olarak ben ayda 80k hit ile yaklaşık 7 bin TL kazanıyorum. Kazancın az olmasının sebebi, kapitalist düzende, faaliyet gösterdiğim sektöre az değer verilmesi. Mesela bu hitlerle finans sektöründe 2-3 katı daha fazla kazanabilirdim. Fakat benim bilgi, tecrübe sahibi olduğum ve sevdiğim sektör bu sektör ve bu sektörde devam etmek istiyorum. Bu benim tercihim. Kimseyi suçlayamam.

Diğer yandan ben bu hiti elde edebilmek ve koruyabilmek için günde 8-9 saat çalışıyorum ve sürekli cebimden yatırım yapıyorum. Araştırma, geliştirme, içerik üretme, mesaimin temellerini oluşturuyor. Mesela eğer bir içeriğimin hiti azaldıysa sebeplerine göre o içeriği tekrar güncelliyorum. Sebebini bulmak bazen 1 haftayı buluyor. Ya da gelişen teknolojiye ayak uydurmak için bazen kazancımın yarısını web site alt yapısına harcıyorum. Uzatmayayım.

Herkesin hem fikir olduğu şey Türkiye'nin adsense alanında kazanç değeri diğer ülkelere göre az. Bu bilinen bir şey ve herkes söylüyor. Durum bu zaten. Bunu bilerek işe başlamak ya da vaz geçmek gerekiyor.

Sonuç olarak kazanamamızın tek sebebi bu işi kolay zannetmemiz. Oturduğumuz yerden para kazanmak çok cazip geliyor ama bu iş öyle kolay değil.

Tekrar söylüyorum; kimse size bir garanti vermiyor. O yüzden onu bunu suçlamak yerine bu işin zannettiğiniz kadar kolay olmadığını idrak edip ona göre kendinize yol çizmeniz sizin için daha hayırlı olur.

Bu kazançlar için vergi kısmını nasıl yapıyorsunuz, birde ödeme yöntemlerini hangi kurum aracılığı ile alıyorsunuz, yurtiçi, yurtdışı, sanal vs ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Adsense ile kazanmak çok kolaymış, önceleri 1 tl kazansam diyordum... Sonra araştırdıkça bazı püf noktaları buluyorsun. Şu an 3 site ile 2.5k sayfa görüntüleme ile 45 tl ortalama alıyorum.

2 sitemde yer alan konu sayısı toplam 45 civarı.. 4 ayda 1.4k kazanmışım. 3. Sitem 5 aydır kazandırıyor zaten. Hiç bir şey yapmıyorum, otomatik.

Siteler ingilizce ve almanca...

Makale yazmaktan çok kazanç yöntemlerini araçtırmalısınız. Örneğin adsense onaylı site olmadan da adsenseden para kazanabilirsiniz site üzerinden.

Bunu 5 ay önce öğrenmiştik ama sistem biraz uğraştırıcı olduğundan yapmamış, yedekte tutuyordum. Dün bir yöntem bulduk (tesadüfen)
Sıfır makale ile o yöntemden kazanılacağını farkettik... Yakın zamanda devreye alıyoruz...

Aklınızı çalıştırın...

Wonder Wonder Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Müşteri Hizmetleri / Web & Seo
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 71 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

whiplash8888 adlı üyeden alıntı

Bu kazançlar için vergi kısmını nasıl yapıyorsunuz, birde ödeme yöntemlerini hangi kurum aracılığı ile alıyorsunuz, yurtiçi, yurtdışı, sanal vs ?

Muhasebeci ye gidip Şahıs şirketi kurmam istediğini belirt, 1500 - 2000 TL civarında bir ücretle kurabilirsiniz. Şirketi kurduktan sonra adınıza gelen her Google ödemesini muhasebecinize gönderin.

whiplash8888 whiplash8888 instagram.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Elektronik ve Haberleşme Mühen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 11 / 20
  • Ticaret 10, (%100)
Bu kazançlar için bir limit var mı senelik vs, bir de diyelim banka hesabını başka bir ülkeden açsak , google a o banka hesabını versek , vergi işlemleri nasıl oluyor ?

• Üyelik 21.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** İ**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 90 / 255
  • Ticaret 21, (%100)

whiplash8888 adlı üyeden alıntı

Şahıs firması açarak vergi mükellefi oldum. Ödemeleri banka hesabıma alıyorum.

• Üyelik 21.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** İ**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 90 / 255
  • Ticaret 21, (%100)

Wonder adlı üyeden alıntı

Muhasebeci ye gidip Şahıs şirketi kurmam istediğini belirt, 1500 - 2000 TL civarında bir ücretle kurabilirsiniz. Şirketi kurduktan sonra adınıza gelen her Google ödemesini muhasebecinize gönderin.

Şahıs şirketi açmanın maliyeti 1500-2000 TL değil. İlk etapta aşağı yukarı 500-600 TL'lik bir masrafınız olur.

https://wmaraci.com/forum/adsense/adsense-vergi-sahis-isletmesi-kurulumu-rehber-551548.html#post3144528

Revil Revil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 416
  • Beğeniler 71 / 82
  • Ticaret 15, (%100)

enessolh adlı üyeden alıntı

reklam verenlerde suçlu ama ben bu konuda adsense'in sadece para koklattığın düşünüyorum insanlara. Eminim ki %70'dan fazla kar elde ediyordur.

İkincisi yine bu konu da çözüm üretecek adsense, insanlara ucuz reklam verdirmemesi gerekiyor.

Hesap bilgileri kısmında sizin kar oranınız gösteriliyor diye biliyorum. %68 civarında...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al