wmaraci reklam

Adsense Vergi Problemi

18 Mesajlar 2.619 Okunma
smmexpress

Uykumodu Uykumodu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar.
Bir kaç aydır adsense ile ilgileniyorum , çok şükür artık yüklü mebla kazanmaya başladım. Bir arkadaşın ikazıyla adsense vergi mevzuunu araştırdım. Önüme çıkan sonuçlarda hiç bir şey alıp satmıyor olsam dahi senelik arızi gelir sınırını aştığım için vergiye tabii olduğumu öğrendim. %15 den başlayıp %35 e kadar varan bir vergi ödemesiyle karşı karşıyayım. Vergi dairesine gidip durumu bildirdiğimde bunun doğru olduğunu , senelik yaklaşık 60.000 tl yi geçen %35 lik vergiye tabi olduğunu söylediler , vergi beyannamesinde bulunmayıp yakalanmam halinde hem ceza yiyeceğimi hemde kazandığım süre boyuncaki vergiyi faiziyle ödeyeceğimi bildirdiler. En akıllıca tavsiye şahıs şirketi kurup vergiyi %20 ye sabitlemem tavsiye edildi. Bununla beraber masrafları vergiden düşebiliyormuşuz. Ancak herhangibi bir masrafımda yok. Bu durumda örnek olarak 20.000 in 4 binini vergi olarak vermek biraz ağır geliyor.
Mali müşavire gidip sorduğumda adam yerinde olsam hiç bir şey yapmam gittiği yere kadar götürürüm dedi.
Konu hakkında farklı bir çözüm bilen ve ya bu durumla karşı karşıya kalanınız var mı ? Daha az vergi için çözüm tavsiye edebilirseniz çok sevinirim. Yardımlarınız için teşekkürler.

wmaraci
reklam

dedemir85 dedemir85 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 100 / 81
  • Ticaret 12, (%83)
Merhaba

Sahis sirketi kurman vergi oranini sabitlemez. Yine %35 varan vergi odemeleriyle yuzlesirsin.

Sahsi tavsiyem. Bir sahis sirketi kurup buradan gelen parayla toptan mal alip e-ticarete girerim..

• Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam şahıs şirketi kursam dahi %35 e varan vergi ile ugraşacaksam bunu yapmamdaki mantık tam olarak ne olacak anlamadım.

Ek Olarak: Hocam şahıs şirketi kursam dahi %35 e varan vergi ile ugraşacaksam bunu yapmamdaki mantık tam olarak ne olacak anlamadım.

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
eğer reklam gelirleri sade adsense den ise 6 farklı hesap kullanırım hiç biri vergi limitine ulaşmaz :)
haftada bi kod değişir geçerim :)

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.
wmaraci
wmaraci

dedemir85 dedemir85 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 100 / 81
  • Ticaret 12, (%83)

Uykumodu adlı üyeden alıntı

Hocam şahıs şirketi kursam dahi %35 e varan vergi ile ugraşacaksam bunu yapmamdaki mantık tam olarak ne olacak anlamadım.

Ek Olarak: Hocam şahıs şirketi kursam dahi %35 e varan vergi ile ugraşacaksam bunu yapmamdaki mantık tam olarak ne olacak anlamadım.

Daha az vergi icin giderinizin fazla olmasi gerekir. Parayi havaya harcayamayacaginiza gore mala harcayin malida satin daha fazla para kazanin daha cok mal alin daha cok satin daha fazla kazanin.

Reel ticaret.

• Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

DeLi1SeY adlı üyeden alıntı

eğer reklam gelirleri sade adsense den ise 6 farklı hesap kullanırım hiç biri vergi limitine ulaşmaz :)
haftada bi kod değişir geçerim :)

Hocam tek adsense hesabından farklı banka hesaplarına aynı anda 6 ödeme yapılamıyorsa şayet bu dediğin de işe yaramaz. 6 farklı adsense hesabı diyorsan şayet bu durum google acısından tehlike arz eder mi bilmiyorum ? Muhakkak bunun farkına varacaklardır. Üstelik hızlı yükseldiği için zaten dikkat çeken bir site. Spama düşürüldü kurtarmak zamanımızı aldı. Buna benzer bir şeyle yine karşılaşmakta altın yumurtlayan tavugu kendi elimle kesmek gibi olur

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)

Hocam tek adsense hesabından farklı banka hesaplarına aynı anda 6 ödeme yapılamıyorsa şayet bu dediğin de işe yaramaz. 6 farklı adsense hesabı diyorsan şayet bu durum google acısından tehlike arz eder mi bilmiyorum ? Muhakkak bunun farkına varacaklardır. Üstelik hızlı yükseldiği için zaten dikkat çeken bir site. Spama düşürüldü kurtarmak zamanımızı aldı. Buna benzer bir şeyle yine karşılaşmakta altın yumurtlayan tavugu kendi elimle kesmek gibi olur

ben bi sitemde daha önce bu yöntemi kullanmıştım, 1 kendi adıma bi validenin adına hesap vardı 2 hafta biri diğer 2 hafta biri kalırdı ben vergi diye degil ban yeyipte paranın içerde kalmasından korktuğum için yapmıştım bi sıkıntıda olmamıştı
Ayrıca daha önce 2 hesatdan alınan ayrı ayrı kodları aynı sitede kullanma vardı adsensede sonradan kalktı zannedersem o ortak site çalıştıran arkadaşlar bi ara bu yöntemi kullanmıştı.

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.

• Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

dedemir85 adlı üyeden alıntı

Daha az vergi icin giderinizin fazla olmasi gerekir. Parayi havaya harcayamayacaginiza gore mala harcayin malida satin daha fazla para kazanin daha cok mal alin daha cok satin daha fazla kazanin.

Reel ticaret.

Eyw hocam en akıllıca tavsiye bu. Eğer şahıs şirketinde yaptığım harcamaları yeni girişim olarak gösterip vergiden düşebilirsem bu gayet iyi olacaktır.Teşekkürler

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)

Adsensede 1 hesap harici baska bir hesap kullanamassiniz.Sadece su sekilde olur guvendiginiz kisilerle isbirligi yapip sitelerinizin adsense reklamlarini degisik kisilerin adsenselerini ekleyip kazancinizi bolmus olursunuz.Vergi odemeye gelince verginizi vermesseniz vergi odemeniz gerekiyorsa bildirmiyorsaniz bilindigi anda bu vergi paralari sizden istenir.Bu riski almak istemiyorsaniz en guzeli guvenilir kisiler bulmaniz.

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------

cuneytsonmez cuneytsonmez Bismillahirrahmanirrahim Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmam Hatip
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 923 / 126
  • Ticaret 0, (%0)
ben bu konuda abilerim size bir şey sorucam 2000 yılında cocukluğumda adsense aldım hiç ellemedim ve son bir sene içinde 74 lira kadar kazandım daha hiç para almadım ilerde atıyorum 250 tl ye gelince para alırsam vergisini googlemi kesip ödeyecek yoksa benmi ?

http://dhbt.blogspot.com.tr Deneme
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al