wmaraci reklam

Adsense Vergi - Şahıs İşletmesi Kurulumu | REHBER

47 Mesajlar 10.720 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar abiler kardeşler günde 30-40 krs. veya 1-2 lira kazanıyoruz oda vergiyemi gidecek diyorsunuzda zaten ödeme alt limiti 200 tl siz her ay düzenli ödeme almiyorsunuz 2-3 ayda bir ödeme alan insanlarda vergiye tabi olmaz diye düşünüyorum ha gün gelir işler büyür aylık düzenli gelir olur ozaman geçmiş kazançların vergisini düşünürsünüz:)

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/
wmaraci
reklam

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

Voltaren adlı üyeden alıntı

arkadaşlar abiler kardeşler günde 30-40 krs. veya 1-2 lira kazanıyoruz oda vergiyemi gidecek diyorsunuzda zaten ödeme alt limiti 200 tl siz her ay düzenli ödeme almiyorsunuz 2-3 ayda bir ödeme alan insanlarda vergiye tabi olmaz diye düşünüyorum ha gün gelir işler büyür aylık düzenli gelir olur ozaman geçmiş kazançların vergisini düşünürsünüz:)

Alt limit kesin varmıymış? şöyle diyelim 199 TL kazandığında paran cebinde 201 TlL kazandığında minimum -200 TL içeridesin demektir ozaman.

İmza!!! Get Closer!

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
Ben fransadayim bizde simdilik vergi falan yok eskiden aylik 3000tl ye kadar para aldim. Simdilik ben her ay 200tl den fazla aliyorum yaklasik 10 yildir adsenseden para aliyorum. Tavsiyem vergi odemek istemiyorsaniz almanya kayitli adsense alin ve bu hesabi payoneere baglayip ucretinizi alabilirsiniz.

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Bu kadar zahmete katlanılmaz. Bir yolunu bulmak lazım. Biz vergiden kaçmıyoruz, ama hem fazla para alıyorlar hemde bu vergiyi almak için binbir takla artırıyorlar. Resmen az kazanan insanlar internet işini bıraksın ayağındalar 😊

Yurt dışında şirket açmak, yurt dışında banka hesabı açmak gibi daha basit yollar izlemeyi tercih eder çoğu arkadaş diye düşünüyorum..

Bu sefer pirince giderken evdeki bulgurdan olacak olan devlet gibi düşünüyorum. Muhasebecisiydi iviri ziviriydi derken aylık 1500 kazanan birisi neredeyse aylık 500tlsini bırakacak.

Oysa yıllık 1000-2000tl gibi bir ücrete yurt dışından hesap açılabilir gibi geliyor bana.
FurkanCanoz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

fstdesk fstdesk yolla.dev Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Marketing Manager
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 496
  • Beğeniler 153 / 83
  • Ticaret 13, (%100)
Eline sağlık üşünmedin tek tek yazdın. Bravo

yolla.dev

erhanballci erhanballci Prekast prekast.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 5 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Yazıyı okurken acaba bunu ben mi yazdım dedim adam yaptıgım işlemleri tek tek yazmış 😀helel ☝👍👍👍

prekast.com.tr

oskan oskan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 598
  • Beğeniler 242 / 127
  • Ticaret 17, (%100)
Üstadlar bilen lütfen yardım etsin. Sitemden yeni yeni para kazanmaya başlıyorum. Bu ay yaklaşık 4 bin gibi bir kazanç elde ettim. fakat bu konularda çok cahilim. Benim şimdi vergi vermem gerekiyor mu, gerekiyorsa nasıl ve nereye vermem gerekiyor. kimileri şahıs işletmesinden bahsediyor fakat bu gelirin düzenli olup olmayacağı belli değil. :/ kafam allak bullak.

Kayrahan Kayrahan Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 69 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
Valla o kadar güzel anlaşmışsınız ki, şahıs firması açasım geldi. :D Yakında vergi dairesi bana da dadanır.

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)

KurşunKalem adlı üyeden alıntı

Haklısınız, mesajı düzenledim. Yanlış yerleri belirtirseniz onları da düzeltelim.
burasını ben düzelteyim >> Bu stopajın oranı %15. Üç aylık kira bedelinizin %15’ini alarak ne kadar stopaj ödemeniz gerektiğini tespit edebilirsiniz << bu oran % 20 olacak...

örnek ödediğiniz kira net 500 tl ise, bu kiranın brütü 625 tl yapacak ve 125 tl bunun stopajı olacak 125*3 = 375 tl üç aylık olacak + 50 tl damga vergisi ve ayrıca mali müşavir makbuzu stopajı varsa gider pusulası stopajı varsa sgk lı işçinin stopajı :)

adsense geliri için bence vergiye dahil olunmaz, olunacaksa zaten kapamak en mantıklısı, emeğiniz yazdıklarınız için teşekkürler
KursunKalemm

kişi bu mesajı beğendi.

fariskaya fariskaya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 12 / 18
  • Ticaret 5, (%100)
Genç girişimciler için de Bağ-Kur teşviki var. Bir süre devlet sizin yerinize Bağ-Kur primlerini ödüyor. Üç vergi dönemi 75.000 TL'ye kadar da stopaj vermiyorsunuz. http://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/yayinlar/gencgirisimciler2018.pdf

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al