lostyazilim

Adsense Yerleşimi Nasıl Yapılır?

6 Mesajlar 707 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Electronic Electronic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaslar cok kez arama yaptim ama herkes tavsiye vermis adsense yerlesimini adim adim gösteren bir sayfa bulamadim. Easy Adsense eklentisi kullanmaya calisiyorum, varsa tavsiyeleriniz?Acemiyim. Simdiden tesekkür ederim.

wmaraci
reklam

krm krm Kerem Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek gezgin
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 309
  • Beğeniler 55 / 124
  • Ticaret 2, (%100)
Google adsense eklentisini kullanmanı öneririm.

52282 52282 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 26.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 169 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
Hocam size önerim şudur. Logo yanı falan yapmayın, sitenize giren kişilere en kolay şöyle reklam tıklatılır.

Yazı başına bir box.

Yazı ortasında bir box.

Birde sağ kolonda orta kısımlardan uzun bir box yeterli. Max verimi böyle kazanırsınız.

• Üyelik 01.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

krm adlı üyeden alıntı

Google adsense eklentisini kullanmanı öneririm.

Easy Plugin for AdSense ile Google Adsense birlikte kullanilir mi?

Ek Olarak:

Modradar adlı üyeden alıntı

Hocam size önerim şudur. Logo yanı falan yapmayın, sitenize giren kişilere en kolay şöyle reklam tıklatılır.

Yazı başına bir box.

Yazı ortasında bir box.

Birde sağ kolonda orta kısımlardan uzun bir box yeterli. Max verimi böyle kazanırsınız.

Degerlendirecegim hocam tesekkürler

wmaraci
wmaraci

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Bu sorunun cevabını bulamazsın kardeşim.

İnternette bir araştırma yap önce. Yabancı dilin olmasa bile yabancı kaynakları da araştır, zaten resimli vs. gösteriyorlar. Fakat burada önemli olan en doğru yerleşimi senin bulman ve çok fazla faktör var.

Sitenin hedef kitlesi
Sitenin içeriği
Tasarım
Mobilden mi yoksa pc den mi daha çok sitene girildiği. (Mesela %70 mobilden giriliyorsa sitene, sidebar a koyacağın reklamın bir anlamı olmayacaktır muhtemelen. Google Analytcs ten bu istatistiğe bakabilirsin.)

Bunu arttırabiliriz.

Sadece iş yerleşimle de bitmiyor elbette. TBM denen bir şey de var, lanet olasıca :) Burda da bir çok faktör var benim de bilmediğim. Mesela reklam engelleme. Yine sitenin içeriği burada da etkili.

Ayrıca hem yerleşimin, hem de reklam boyutlarının verimliliği de her geçen gün değişiyor. Mesela *** u biraz kurcalarsan, 600x300 lük reklam birimi denemeleri yapılıyor. Hürriyet in ana sayfasına bak, in aşağı biraz, bu boyutu görebilirsin orada da. 300x250 yerine 336x280 öneriliyor ki bugün adsense de bununla ilgili mail geldi bana :)

Özetlemek gerekirse bu iş biraz sabır işi. Deneye yanıla kendi tasarımına göre kendin bulacaksın en iyi yerleşimi. Bu da zamanla olacak bir şey. Yeri gelecek belki de tasarımı değiştirmek zorunda kalacaksın vs.

Çok bilgili olduğum bir konu değil. Keşke daha bilgili olsaydım da daha fazla yardımcı olabilseydim.

İyi çalışmalar.
Electronic

kişi bu mesajı beğendi.

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2

• Üyelik 01.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Bu sorunun cevabını bulamazsın kardeşim.

İnternette bir araştırma yap önce. Yabancı dilin olmasa bile yabancı kaynakları da araştır, zaten resimli vs. gösteriyorlar. Fakat burada önemli olan en doğru yerleşimi senin bulman ve çok fazla faktör var.

Sitenin hedef kitlesi
Sitenin içeriği
Tasarım
Mobilden mi yoksa pc den mi daha çok sitene girildiği. (Mesela %70 mobilden giriliyorsa sitene, sidebar a koyacağın reklamın bir anlamı olmayacaktır muhtemelen. Google Analytcs ten bu istatistiğe bakabilirsin.)

Bunu arttırabiliriz.

Sadece iş yerleşimle de bitmiyor elbette. TBM denen bir şey de var, lanet olasıca :) Burda da bir çok faktör var benim de bilmediğim. Mesela reklam engelleme. Yine sitenin içeriği burada da etkili.

Ayrıca hem yerleşimin, hem de reklam boyutlarının verimliliği de her geçen gün değişiyor. Mesela *** u biraz kurcalarsan, 600x300 lük reklam birimi denemeleri yapılıyor. Hürriyet in ana sayfasına bak, in aşağı biraz, bu boyutu görebilirsin orada da. 300x250 yerine 336x280 öneriliyor ki bugün adsense de bununla ilgili mail geldi bana :)

Özetlemek gerekirse bu iş biraz sabır işi. Deneye yanıla kendi tasarımına göre kendin bulacaksın en iyi yerleşimi. Bu da zamanla olacak bir şey. Yeri gelecek belki de tasarımı değiştirmek zorunda kalacaksın vs.

Çok bilgili olduğum bir konu değil. Keşke daha bilgili olsaydım da daha fazla yardımcı olabilseydim.

İyi çalışmalar.

Tesekkür ederim tasviyeler icin ugrasiyoruz bakalim sagol :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al