wmaraci reklam

Adsense yüzde 50 arttı

10 Mesajlar 1.235 Okunma
smmexpress

kesinnet kesinnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 57 / E
  • Meslek bilgi işlem, WEB, haberci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 64 / 73
  • Ticaret 14, (%93)
Yaklaşık 8 yıldır sitede alt yapı sorumlusuyum. son 3-4 aydır inanılmaz düşüşler yaşadığım adsense de son 1 haftadır yaptığım araştırmalar, bu forumda açtığım konulardan sonra derlediğim bilgiler ışığında adsense gelirlerimizi yüzde 50 artırmayı başardık.. (özellikle adsense politikalarını harfiyen uygulamak lazım, gelirleri çok etkiliyor)

Dileyen arkadaşlara bu konuda elimden geldiğinde destek verebilirim...

şu an saat 19:30 itibariyle 15 TL. çok iyi...

wmaraci
reklam

ceprobot ceprobot WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 174
  • Beğeniler 11 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
Ben dinlemeye hazırım. Ne gibi değişiklikler yaptığınızı burada paylaşırsanız bizde deneme fırsatı buluruz...
Makas34

kişi bu mesajı beğendi.

Servet USLUER Servet USLUER WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek PHP
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 71 / 41
  • Ticaret 19, (%100)
Konuya yazarsanız tüm herkes faydalanır diye düşünüyorum.
ceprobot Makas34

kişi bu mesajı beğendi.

Makas34 Makas34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek gazeteci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 199 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam Konunuzu Bekliyoruz Bizimle Paylaşırsanız Tüm Arkadaslar Faydalanacaktır Teşekurler
ceprobot

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
İnşallah hadi bakalım belki paylaşır

• Üyelik 11.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 57 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 64 / 73
  • Ticaret 14, (%93)
Arkadaşlar yemekten dolayı geciktim..
Site konumuz tamamen yerel haberdir... haberlerimizin yüzde 70 ajans - yüzde 30 biz yazıyoruz.. ajanlardan gelen haberi ne kadar çabuk atarsanız, attığınız haberin değeri o oranda artıyor. geç attığınız bir haberin çöpten farkı yok... bunlar genel bilgiler..

sitemizin günlük ortalama 6 K - 10k arası ziyaretçileri kemikleşmiş durumdadır. bulunduğu kentin en önemli haber sitesi konumuna gelmiştir...

ADSENSE:

Son bir haftadır gerek bu forum, gerekse *** ve diğerlerinde yaptığım derlemeler sonrası edindiğim işe yarar derlemeler:

Sitenin dikey ortasından sonra koyduğunuz reklamın hiç bir değeri yok...
en önemli gelir bölümü, vurucu tabir edilen kısım okuma alanının göbeğidir. buraya mutlaka kare bir reklam olmazsa olmaz.

koyduğunuz reklamlarda taban rengi sitenizle aynı, ama yazı rengi abartmamak kaydı ile farklı bir renk örnek vermek gerekirse bizim yazı rengimiz siyah, reklam reklam rengi ise facebook mavsidir..

diğer bire konu asla google yi aldatmaya kalkmayın, sitenize uygun reklamlar seçin, politikalara harfiyen uyun, örneğin reklam üstlerine sponsorlu bağlantılar konusu direk olarak politkalarda yer alıyor ama mecbur kılmıyor bunun kazancı to ve TBM değerine etkili olduğu kanaatindeyim (buna puanlama da diyebilirsiniz)

Reklamlarınızı sitenizin ölçülerinde koyun, örneğin 600 lük bir alanınıza 728 koymayın gerekirse gidin özel ölçülerde reklam talep edin.. bizde 3 tane özel ölçülü reklam var..

devam edeceğim...

Ek Olarak: Sitenizde ne oranda özgünlük varsa, geliriniz sadece bu özgünlüğe ve gelen hite göre değerlendirilmektedir.. bunun dışıdna kop-past ile getirdiğiniz her şey çöpten öte birşey değil, gerekirse kopy past yapacağınıza, en azından (ç) alacağınız haberin birazından fikir edinerek değiştirerek yazmaya çalışın...

Ek Olarak: Değerli WM dostları ben elimden geldiğince dilim döndükçe sizlerle bir şeyler paylaştım umut ediyorum faydalı olur. herkese iyi forumlar...

• Üyelik 24.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek gazeteci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 199 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
en önemli gelir bölümü, vurucu tabir edilen kısım okuma alanının göbeğidir. bu kısımdan biraz bahsedermisiniz hocam teşekurler ne tur reklam mesela nerede olması daha iyi

ceprobot ceprobot WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 174
  • Beğeniler 11 / 28
  • Ticaret 1, (%100)

Makas34 adlı üyeden alıntı

en önemli gelir bölümü, vurucu tabir edilen kısım okuma alanının göbeğidir. bu kısımdan biraz bahsedermisiniz hocam teşekurler ne tur reklam mesela nerede olması daha iyi

Buda benim reklam yerleşimi olarak kullandığım düzen

http://wmaraci.com/forum/google-adsense/iddaa-ediyorum-iyi-adsense-reklam-yerlesim-bicimi-175696.html

Ortada reklam 336x280
Makas34

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek gazeteci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 199 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
eyvallah dostum :)

• Üyelik 11.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 57 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 64 / 73
  • Ticaret 14, (%93)

Yerleşiminde en önemli reklam resim yanına koymuşsun bence yanlış, mutlaka makalenin içinde olması gerekiyor. vurucu yer orası... makaleyi sağına alarak aşağı inmeli. makale en altına 728x90 koymuşsun bu da yanlış, o alana ya 336 ya da o boş alana uygun genişlikte örneğin 650x280 özel boyut gelmeli.. bağlantı reklamları hiç konuşmayalım bende gelir düşüren bir etmen olduğunu düşünüyorum, o alanı pas geç onun bir altına makaleye paralel 300x250 olur.. en üste 728 90 koymuşsun, makale kısmında en üst yeterince iş görmüyor, bence ondasa yine makale paralelinde sağ dikey alana yani sağ sütun orta kısmına 300x600 deneyebilirsin...

hadi kolay gelsin...
Makas34

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al