freelance iş ilanları

Daha önce yasaklanan kişi adına ikinci bir hesap?

5 Mesajlar 870 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

candumann candumann WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba üstadlar. 10 yılı geçkin bir google hesabım ve bu hesaba bağlı zaman zaman keyfi amaçlar için kullandığım adsense hesabım vardı. Hesao çok eski, ben kullandığım dönemlerde onay süreci vs. var mıydı hatırlamıyorum. Ama PIN filan sonradan çıktı, sonradan almıştım. Hesapda sanırım 60 dolar civarı gelir vardı, ama hiç para çekmedim. Neyse biraz cahilliğime geldi, 4-5 yıl önce kadar bir projeye giriştim, siteye reklam koydum. Ara ara ilginç şeyler denk geldikçe tıklayıp bakıyordum reklamlara. Google bunu haksız kazanç olarak algıladı ve hesabımı banladı. İtiraz ettim ama geri dönüş bile yapılmadı. Neyse diyerekten bende üstelemedim.

Lakin şuanda aylık günlük ortalama 1k tık alan bir forum sitem var. Yavaştan reklamlara yer vermek istiyorum. Alan adı 2 yaşında. Adsense ban kontrolü yapıyorum, sonuç negatif. Site adsense banlı değil. Öncelikle yine kendi adıma ikinci bir google hesabı açarak başvuru yapmayı denedim. Tabiki onaylanmadı. Daha sonra yine 10 yılı geçkin bir hesap olan babamın hesabından başvuru yapmayı denedim. Yine cevap gelmedi. Sanırım aynı IP üzerinden olmasından kaynaklanıyor.

Öncelikle google'a bir mail atayım, durumu anlatayım diye düşündüm. Sonrasında öncelikle bu konuda daha fazla bilgisi olan sizlere danışmak istedim. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

wmaraci
reklam

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
Site aynı olduktan sonra hangi ip adresinden denersen dene, sonuç negatif olur. Satılık Adsense hesabı alsan ve o sitede denesen yine ban yer misin? Sanırım o hesabı da banlayabilirler. Adsense kullanan bir siteyle anlaşıp, aynı adsenseyi ikiniz için de kullanabilirsiniz belki.

uzmanabi uzmanabi Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 220 / 77
  • Ticaret 3, (%100)
Eğer benüm başıma böyle bir şey gelseydi:

1- yeni bir gmail hesabı ve tabi ki yeni bir telefon numarası ile alırdım.
2- Analystic ve web masterı bu hesaba tanımlardım. Neden çünkü google bunu sahip değişijliği olarak görüyor.
3- adsense başvuru sürecinde başka bir adres verirdim. Pinin geleceği.
4- daha önce kullanılmayan ve kullandığın isim üzerine kayıtlı bşr banka hesabı.
5- bunları yaparken de farklı bir mac adresi, farklı bir ip farklı bir internet servis sağlayıcı...

Üstte yazdıklarımla işi garantiye almış olursun. Abartı olduğunun farkındayım

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
Bundan 6 ay once benimde 10 yillik hesabim banlandi .Bende yeniden 4 adet adsense aldim bunlari su sekilde aldim 1. adsenseyi baska bir internet hatti ve baska bir isim ve oturdugum adrestede hafif degisiklik yaptim ve adsense onaylandi 2. ve 3. adsenseleride ayni sekilde aldim.3. almis oldum adsense kabul olduktan iki gun sonra yanlisligi kendi reklamima tikladim ve 1 tika 10 tl verdi ikinci gun adsense banlandi. Bende ne yaptim tekrar ayni isim ayni adres ve baska degisik bir internet hatti ile tekrar baska bir siteden adsense istedim ve kabul oldu. Su anda tam 3 adet adsensem var ikisinden ucret aldim diyer 3. hesap ise pin kodu geldi ve daha ucret almadim.
Egerki tekrar adsense almak istiyorsaniz adsense isteginde bulunurken ayni bilgileri kullanmayin yoksa adsense alamazsiniz.

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------
wmaraci
wmaraci

candumann candumann WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
O halde hemen mevcut Google Web Master, Analytics gibi kendi adıma olan hesaplardan site ile ilgili verileri kaldırmak gerekli. Bir iki hafta bekleyip, farklı bir internet sağlayıcısından kuzenimin adına bir google hesabı oluşturup Web Master, Analytics hesaplarında ekleme yapıp sonrasında Adsense başvurusu yapacağım. Banka hesabı vs. olarak kuzenimin hesabını ekleyeceğim. İsim ve Soyisim benimkinden farklı olacak.

Uygun mudur üstadlar?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al