freelance iş ilanları

Google adsense artık kalitesiz çöp sitelerin reklam firması oldu!

14 Mesajlar 2.111 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

explorer1001 explorer1001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 36 / 24
  • Ticaret 8, (%100)
Evet arkadaşlar, yine ben:))

Ben bu haklı propogandayı niye başlattım?

İnsanlara, yayıncı insanlara Google Adsense tekelinden kurtuldukları zaman gerçek potansiyellerini açığa çıkarabileceklerini fark ettirmek, yıllardır dilenci muamelesi gören, 40 kişiye hesap soran, heryerden risk altında olan, hakkını doğru düzgün arayamayan, paraları ceplenmiş, haksızlığın daniskasına uğramış yayıncı dostlarım için mücadele etmektir.

Bakın şimdi delillerle geleceğim;

Örnek site 1:
Paratic.com

Kendisi 2015 başında kurulmuş, günde ortalama 4 makale girilen, günlük onbinlerce kullanıcıya ulaşabilen, saygın bi web-sitesidir. Adsense kullanmıyor. Sadece affiliate linkleri ile idare ediyor.

Örnek site 2:
Ofpof.com
Bu son 1 yıl içinde kurulmuş ve 100 000 TL yatırım almış, Aslanona Capital'den destek görmüş, webrazzi gibi sitelerde hakkında konuşulmuş bir site.
Sadece 1 adet adsense reklamı kullanıyor. Alanlarının çoğunluğunu özel reklamlara ayırmış durumda

Örnek site 3:
Webrazzi.com
Adsense kullanmadığı gibi kendi özel dijital reklam firmasını kurarak yayıncılar üzerindeki bu aşağılık Google Adsense tekelinden kurtulmuştur. Webrazzi'yi anlatmaya gerek yok, ***'un blog versiyonu desek yeterli.

Örnek site 4:
Bigpara.com
Reklam alanlarının sadece %20'sini Google'a ayırmış durumdadır.
Şimdi buna sebep olarak"Koca site, yayınveren bulur" diyeceksiniz. Ancak sizi temin ederim ki adamlar; Google'ın aslında o kadar kazançlı olmadığını ve de gereksiz bir sürü riskler taşıdığını görebiliyor.

Örnek site 5:
onedio.com
Hiçbir yerini Google'a emanet etmeyerek takdire şayan ve özgürlük dolu, onurlu bir davaranış sergiliyor. Üstüne de daha fazla para kazanıyor. Helal olsun..

Buraya istersem her alandan onlarca, yüzlerce kaliteli web-site dizerim...

Demek istediğim; eski algılar artık kırılmalı "Google adsense kaliteli siteler için değil" aksine "Google adsense çöp sitelerin ve de ekonomik olarak iddialı olmayan sitelerin ana gelir kaynağı olmuştur". Zira ekonomik olarak güçlü siteler tüm dediklerimin bilincinde olup "gerekirse Kendi ürünlerini satarak" bu tekelden kurtuluyor!!

Arkadaşlar, gözünüzü seveyim, uyanın artık, bu çağrıyı yaparken benim ne gibi çıkarım olabilir düşünün... Bir de Google yalakalarının, avukatlarının ne gibi çıkarı olabilir onu düşünün... Gerçeği göreceksiniz.

Google'ın bize sus payı vererek, potansiyellerimizi erittiğini göreceksiniz...

Avrupa'da Amerika'da bu Google Adsense böyle fevri değil. Neden biliyor musunuz?

AVRUPALI, AMERİKALI BİLİNÇLİ YAYINCILAR ŞU BENİM SİZLERE ANLATMAK İSTEDİĞİM ŞEYİ YILLAR ÖNCE ANLADILAR VE DE SATIŞ ORTAKLIĞINA GEÇEREK GOOGLE ADSENSE'in O HAVASINU PUUFFF DİYE SÖNDÜRDÜLER...

Not: Sırf çıkarı olduğu için ülkesini güç odaklarına satan Google avukatları, yalakaları gelip burada alakasızca ahkam kesmeye kalkmasın; ben burada Google Adwords'ü ya da Google Aramayı kötülemiyorum. Yayıncıları ilgilendiren Google Adsense'in gerçekte ne olduğunu anlatıyorum.
umayya stroncow

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 6005
  • Beğeniler 3911 / 3916
  • Ticaret 6, (%100)
Adsense ve banner reklamcılık ölüyor zaten :) Adsense'in de şekil değiştirmesi gerekiyor. Aksi taktirde en geç 3 yıla adsense diye bir şey kalmayacak.
explorer1001 Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
iyide o kadar kaliteli web siteyi de tek başına elde etmek mümkün değil
ekip halinde olman lazım ve gerçekten kaliteli bir site ortaya çıkarmalısın.
Adsense tekelinden bizlerde kurtulmak isteriz ama kaç türk firması var hangisi ne düzeyde yapacak bir şey yok.. gibi görünüyor
explorer1001

kişi bu mesajı beğendi.

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Zaten bilmiyorum farkına vardınız mı? Adsense kendisine katılan sitelerde reklamını yayınlatıyor ve bir süre sonra hesabı kapatıyor. Adsense işini görmüş oluyor. Reklamını yayınlatmış oluyor. Ama site sahipleri hep mağdur. Yani adsense dediğimiz yapı her siteyi kabul etse ne olacak, ki ediyor. Kendi işini görüyor...
explorer1001 Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

fruzgar fruzgar ProPvPServerlar Kimlik Onayı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SD
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 792
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
Adsense aslında benim gözümde gereksizleşiyor. Neden derseniz kendi okuyucu/ziyaretçi kitlenizi oluşturduğunuzda ister istemez ziyaretçiler tarafından reklam teklifleri alıyorsunuz (içerikler de uyumlu oluyor alakasız reklamları kastedmiyorum)

Adsense için başvuran ve almak için yırtınan insanlara bir göz gezdirdiğimiz de görüyoruz ki daha yola yeni çıkmışlar, acemiler, tek kişiler (hadi 2 olsun), sitedeki içerikler çalıntı (kimse sağdan soldan bulup değiştirip yazdığı yazıyı özgün diye anlatmasınlar bana olmuyor o işler...) ve de en önemlisi tek gayeleri para para para...

Bu sektörde saten amaçları para olmayan yararlı bir ürün ortaya çıkaran kişiler bu sektörün ekmeğini yiyor. Onedio'dan bahsetmişsiniz o site milyon tıklanma alıyor günlük şahsen bende o kadar tıklanma alsam adsense'de kendimi mağdur etmem ne gerek var adsense de neymiş :)
explorer1001

kişi bu mesajı beğendi.

ProThemes ProThemes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 74 / 317
  • Ticaret 76, (%100)
Hocam açıkçası ben google adsense işinden uzak duruyorum boş zaman kaybı düşünüyorum kendi görüşüm bu

Eğer illa google adsense kazanmak istiyorum diyorsanız;

5 Yıl beklemeniz gerekecektir bu işler zamanla olur sitenizi zenginleştirin bol bol bilgi paylaşımı olsun tartışmalar yorumlar olsun sitenin yaşıda büyük olsun zahmetsiz şekilde adsense alırsınız.

Biri 4 Aylık site kurup da makale yazdırıp veya makale satın alıp, adsense başvurup, adsense onaylamaz ki şahsen adsense yetkili olsam bende kabul etmem öyle siteleri, site dediğin bilgi paylaşımı çok olacak ve sitenin yaşı olacak en az 3-5 yıl.
explorer1001

kişi bu mesajı beğendi.

www.osmanlidavetiyeci.com

explorer1001 explorer1001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 36 / 24
  • Ticaret 8, (%100)
Üstteki hocam dediğine katılıyorum aynen. Ancak ayrı düştüğümüz bir husus var;

5 yıllık sitem olsa ki var; bu sitedeki reklam alanlarını Google Adsense gibi bir firmaya asla terk etmem. Üstteki dostlarımın dediği gibi illaki reklam verecek firmalarla makul tekliflerle anlaşırım.
Bu şekilde her türlü daha karlı olmuş olurum.

BCanKARA BCanKARA Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
İmzamdaki site 7-8 günlükken adsense aldı. Şuan 2. aya girmek üzereyiz. Siteye şuan girdiğinizde adsense görmüyorsunuz. Çünkü adsense alsanız da eğer hitiniz çok makul düzeylerde(günlük 10k vs) değilse artık kimse o reklamlara tıklamıyor. Tıklanma oranı hiç tatmin edici değil. Aksine yavaşlaması, insanları rahatsız etmesi vb. cabası. Neyse şuan için kaldırdım ve o kadar hitim olduğunda eminim ki adsenseye de gerek kalmayacak. Sağlam ekip sağlam proje ve özgün içerik varsa adsenseye gerek yok.

Kolay gelsin.
explorer1001

kişi bu mesajı beğendi.

SonYazilim SonYazilim www.sonyazilim.net Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek cad/cam/cae
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 298 / 299
  • Ticaret 61, (%98)
Hocam BCanKARA site arka planı siyah beyaz yapsanız çok iyi olur fena göz alıyor...
BCanKARA

kişi bu mesajı beğendi.

BCanKARA BCanKARA Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
kendineozel hocam bu konuyla ilgili bizde düşünceliyiz. Bu konuyu kirletmemek adına https://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/web-sitemizin-arkaplani-ilgili-301636.html şu konudan görüşlerinizi yazarsanız çok memnun olurum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al