wmaraci reklam

Google Adsense başvuru sırasında yapılacaklar veya yapılmaması gerekenler nedir?

76 Mesajlar 8.884 Okunma
wmaraci reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

Fatih137 adlı üyeden alıntı

Merhaba, https://timeofarticle.blogspot.com/?m=1 alan adına sahip 7-8 aylık bir bloğum var. Ayrıca bana ait 80 adet özgün yazı var. Ancak birkaç defa denediğim halde Adsense başvurum "yetersiz içerik" olarak reddediliyor. Asıl neden ne olabilir? Ne yapmalıyım?

Blog sitenizde herhangi çerez politikaları, gizlilik bildirimi, ve iletişim sayfanız olmadığı için red alıyor olabilirsiniz.

Adsense karşısında gerçek iletişim kuracağı kişi yada işletme ister. Netice reklam verdikten sonra gelir elde eden kişi/işletmeye bir ödeme yapacak. Siz hiç tanımadığınız, kimdir kimlerdendir adı sanı nedir, nerede oturduğunu bilmediğiniz birisine para ödermisiniz.
86314 Fatih137

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Fatih137 Fatih137 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2021
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Metin yazarı ve çevirnen
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad İ** Ö**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler. Evet iletişim sayfası hariç bazı eksikler var sanırım. Ancak bunu yetersiz içerik yerine nokta nokta bölümler eksik deseler daha doğru olmaz mi?
86314

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

Teşekkürler. Evet iletişim sayfası hariç bazı eksikler var sanırım. Ancak bunu yetersiz içerik yerine nokta nokta bölümler eksik deseler daha doğru olmaz mi?

Ne yazık ki nokta nokta açıklama yapsalar bu sefer iş tamamen dallanıp budaklanacak. Her sitenin içeriğine, yapısına, diline vs. takılmak zorunda kalacaklar. Bu nedenle ortak ve standart kriterler belirlenmiş. Bunların yerine getirilmesini istiyor sadece. Bunu da İhlal politikaları, içerik politikaları vs politikalarda belirtiyorlar.

NOT: Yoruma cevap verirken Alıntı ya da artı (+) tuşuna basarak Cevap ver yaparsanız bildirim gelecek bende yorumu görebileceğim.
86314

kişi bu mesajı beğendi.

86314 86314 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 11.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 53 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Burak, yetersiz, zayıf (muhtemel veri/haber çekiyorsan bundan olabilir) içeriklerden dolayı red almışsın.

İçerik politikalarını madde madde okuyup eksiklerin veya fazlaların neler olduğuna bakmalısın..

Tavsiye: Onay alana kadar harici sitelerden veri çeken uygulamaları sonlandır (hava durumu + eczaneler)

Jetpack te ciddi hız sorunu yaratıyor. Normale dönüp görselleri Tinypng.com da bir kez optimize edip kullanman daha verimli olacaktır.

Bahsettiğiniz iframe (hava durumu + nöbetçi eczane) kodlar ve istatistik raporlarıyla ilgili eklenti (jetpack) bu başvuru da neden sıkıntı yaratıyor? Bilmediğimden soruyorum hocam, haber sitelerinde bu bir özellik olarak sunuluyorken, üstelik bu siteler Google'dan reklam dahil alıyor.

O zaman jetpack'ı geçici süreyle devredışı bırakıyorum. Başvurudan olumlu sonuç aldığımda da tekrar aktive ederim olur mu?

wmaraci

• Üyelik 11.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 53 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

Blog sitenizde herhangi çerez politikaları, gizlilik bildirimi, ve iletişim sayfanız olmadığı için red alıyor olabilirsiniz.

Adsense karşısında gerçek iletişim kuracağı kişi yada işletme ister. Netice reklam verdikten sonra gelir elde eden kişi/işletmeye bir ödeme yapacak. Siz hiç tanımadığınız, kimdir kimlerdendir adı sanı nedir, nerede oturduğunu bilmediğiniz birisine para ödermisiniz.

Mantıklı olan da bu

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

brkakts adlı üyeden alıntı

Bahsettiğiniz iframe (hava durumu + nöbetçi eczane) kodlar ve istatistik raporlarıyla ilgili eklenti (jetpack) bu başvuru da neden sıkıntı yaratıyor? Bilmediğimden soruyorum hocam, haber sitelerinde bu bir özellik olarak sunuluyorken, üstelik bu siteler Google'dan reklam dahil alıyor.

O zaman jetpack'ı geçici süreyle devredışı bırakıyorum. Başvurudan olumlu sonuç aldığımda da tekrar aktive ederim olur mu?

Jetpack olayını haricen söyledim... Sitenin açılış hızını etkiliyor diye. Google Adsense ile ilgili değil o ifadelerim...
86314

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 53 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

Doğru söylüyorsun. Böylelikle bizde ne hata yaptık diye arayıp durmasak.

• Üyelik 11.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 53 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

Jetpack olayını haricen söyledim... Sitenin açılış hızını etkiliyor diye. Google Adsense ile ilgili değil o ifadelerim...

Anladım hocam. Yine de söylediklerinizi dikkate alarak, gerekeni yapıyorum.

Umarım şu sorun bir an önce çözülür.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

brkakts adlı üyeden alıntı

Anladım hocam. Yine de söylediklerinizi dikkate alarak, gerekeni yapıyorum.

Umarım şu sorun bir an önce çözülür.

Mutlaka mailde belirtilen ihlaller linklerini iyice tane tane okuyup çözmeye çalışın, hallolacaktır...
86314

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 53 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Çok karmaşık, hangi birine odaklanıp hareket edeceğimi şaşırdım. Önceden bu kadar teferruatlı ve detaycı bir izlenim yapmıyordu Google.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al