wmaraci reklam

Google Adsense Siteden Gelen Gelirin Vergisi Nedir?

22 Mesajlar 2.994 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1271
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)

MrBurak adlı üyeden alıntı

Hocam ben 200 tlyi adsense'de göreyim direkt adsense kodlarını silicem sitemden para gelmesin diye.
mUhasebede cevabını verdim ama adsense cevabını vermedim ona da vereyim. Ay da 200 TL adsenseden kazanın alnınızsan öpeceğim tebrik edeceğim. Aylık 200 tl zor bir rakam onu da belirteyim. Hilesiz ama, eşe dosta, ana baba, akraba hısım çok nüfuslu biriym hepsi reklamıma tıklar derseniz onu bilmem, ama normal şartlarda ay da 200 tl ben 15 yaşındaki haber sitemle kazanamıyorum bilginize :)
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

turkeytrick turkeytrick Tanıtım Yazısı / Reklam Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 616
  • Beğeniler 153 / 152
  • Ticaret 5, (%100)
Er yada geç düşer ama ne zaman düşer belli olmaz sonuçta kazanılan 1 TL nin bile vergisi var diye duymuştum.

Teknoloji Haberleri Sitesinden 🔥 Tanıtım Yazısı 🚀 Satın Al! > https://bit.ly/3xzclQd

MrBurak MrBurak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 13 / 13
  • Ticaret 0, (%0)

selcuksofta adlı üyeden alıntı

mUhasebede cevabını verdim ama adsense cevabını vermedim ona da vereyim. Ay da 200 TL adsenseden kazanın alnınızsan öpeceğim tebrik edeceğim. Aylık 200 tl zor bir rakam onu da belirteyim. Hilesiz ama, eşe dosta, ana baba, akraba hısım çok nüfuslu biriym hepsi reklamıma tıklar derseniz onu bilmem, ama normal şartlarda ay da 200 tl ben 15 yaşındaki haber sitemle kazanamıyorum bilginize :)

Muhasebede yazdıklarınız adsense için de geçerli mi? Peki bu forumdakiler veriyor mu vergilerini ? Ona göre şahıs şirketi açıcağız.

Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur

- Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

• Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1271
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)

MrBurak adlı üyeden alıntı

Muhasebede yazdıklarınız adsense için de geçerli mi? Peki bu forumdakiler veriyor mu vergilerini ? Ona göre şahıs şirketi açıcağız.
Muhasebede yazdıklarım ister adsenseden gelsin, ister freelancer işten gelsin bir şekilde ticari gelir veya hizmet geliri olarak hesabınıza 1 TL bile giriyorsa geçerli ve zorunlu. Ama yakalanır yakalanmaz, günah veya değil onlar beni aşar. Bu forumdakiler vergilerini veriyor mu vermiyor mu ben nereden bileyim hocam :) Şahıs şirketi diye bir şey yok, şahıs işletmesi açacaksınız evet. Ya da açmayıp riske gireceksiniz. Buna doğru cevabı verebilecek bir Allahın kulu yok. Siz ömür boyu yakalanmayabilirsiniz ama diğer bir insan 5 tl de bile yakalanabilir. Bu iş böyle.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Furkan07z Furkan07z WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 59 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam 200 TL kazansaniz bile mali kayıt tutmak zorundasiniz diyorsunuz. Ancak ayda 200 TL para kazancam diye muhasebeciye, ona, buna ayda 1000 TL para vermek çok saçma. Ne yapacaz? Ne olacak bizim bu halimiz?

yeterki784 yeterki784 WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 46 / 46
  • Ticaret 0, (%0)

selcuksofta adlı üyeden alıntı

1 tl dahi gelir elde ediyorsanız maliyeye kayıt şarttır. Vergi ödeyip ödememk farklı bir şey. Örneğin adsense geliriniz artıdır, ama gider laptop satın alır gidere işlersiniz gideriniz gelirinizden fazla olur böylece 0 tl vergi ödersiniz. Ama maliye kaydınız olacağı için 1-bağkur her ay en az 1.000 tl 2-muhasebeci en 200 tl 3-stopaj muhtasar ödemenizde olacaktır, bunlar minimum olanlar. herkes vergi diye takılıyor, vergi bizlere çok çıkacak bir rakma değildir, ay da 200 tl bile kazansan zaten muhasebecinin size keseceği makbuz biribirini dengeler vergi ödemezsiniz. Ama dediğim gibi maliye kaydı şart. İSTERSE 1 TL GELİR OLSUN

Bölüm maliyemi 😀
selcuksofta

kişi bu mesajı beğendi.

cipralex cipralex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** Ü**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 29 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Tam emin olmamakla beraber google vergisini veriyor diye biliyorum. çift vergilendirme de olmuyor. yine de her an herşey olabilir, yalnız sürekli böyle başlık açarak illa aldıratacaksınız vergiyi. ne vergi verme meraklısı insanlarsınız.

taka taka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 8 / 17
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşım Birşey Satmadiğin İçin KDV vergisi Olan Yüzde 18 zi Ödemezsin Ama Yıllık gelir vergisi ödersin Bunun için ticarethane olmana gerek yok buda kazanc miktarina göre yüzdelik dilimle vergilendirilir

ve bunun içinde yıllık Gelir beyannamesi vermen gerekir kimi durumlarda bu aylık da beyan edilir

gelir vergisi vermek için esnaf olmana vergi levhasi kaydi yaptirmana yada ticaret olmana gerek yok

bunlara örnek kira getirisi
faiz getirisi gibi örnekler verilebilinir

biraz hizli ve öz anlattim

• Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1271
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
31 yıl mali müşavirlik işi :)
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Her türlü kazanç vergilendirilmek zorundadır. Bildiğim kadarıyla tek bir istisnası yoktur. Sistem şöyle işler; devlet ben bundan vergi almıyorum dese bile siz sattığınız veya kazandığınız geliri kdv %0 dahi olsa faturalandırmak zorundasınız. Alt limit, üst limit kesinlikle yoktur. Yani 200 tl kazananla 2000 tl kazananın bir farkı yoktur. Eğer ortada bir gelir söz konusuysa vergilendirebilmek için şirket kurulması gerek.

Gel gelelim şimdi fikir kısmına. Şirketi hemen kurmayın derim. Normalde bir işe basliyor olmak zarar ya da kâra bakılmadan şirket gerektirir. Ancak bizde işler biraz farklı işliyor.

Bir site oluşturmak, fikir bulmak, içerik planı oluşturmak ve fikri geliştirmek gibi Arge aşamaları zaten haftalar alabiliyor bazen. Siteye düzenle içerik girip sitenin google da oturmasını sağlamakta en az 1 ay kadar sürer. Bu sırada hadi adsense onay aldınız diyelim. Bu sitenin 2. Ayında dış seo çalışmalarına başlasanız, 3 ve 4. Ayında çalışmaların emeğin karşılığı olarak trafik almaya başlasanız, 2 ay sonra falan para kazanmaya başlarsınız. Kafadan 6 ay. Ee tabi birde bu sırada 200 tl limitini aşmış, adsense hesabını pinlemis olmanız gerekiyor ki ödeme alabilesiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al