lostyazilim

Lütfen fikir verin - Bu hitlerle bu kazanç doğal mı? Emek boşa mı?

36 Mesajlar 4.334 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

ErdemDnmz ErdemDnmz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam google son zamanlar da işi batırdı kullanıcı memnuniyeti yok kendi çıkarlarını düşünüyor.

wmaraci
reklam

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
ErdemDnmz O zaman fullsense tarzı, adsense uyarlamalı temalar kullanmanın da bir anlamı yok hocam, sorun direkt olarak adsense kaynaklıysa, yanlış mıyım?

• Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam açıkcası hayatta sanal alem'de ne temaya para veren insanım ne de başka birşeye hep kendim yaptım.

Bir gün adsense için uyumlu tema alayım dedim aldım hocam tema bildiğiniz google uyumlu ama google'ye göre uyumlu değil.

Page speed test'te mobil 99 desktop 99 düşünün yani website işiyle çok uğraştım hatta benim paylaştığım orjinal içeriklerle sitesini büyütenler oldu düşünün yani sıralama da bile yokuz...

• Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
ErdemDnmz Bende dediğim gibi para harcamaktan sıkıldım hocam dediğiniz gibi. 10 verse 15 götürüyor. Bi anlamı kalmıyor. Hosting parasını zor çıkartabilen bir siteye bu kadar emek doğru mu bilmiyorum hiç...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Aynı şüpheyi şu sıralar bende yaşıyorum yıllık 150 TL ödüyorum sadece hosting ve 2 domain'e.

Bırakacağım diyorum orjinal 8.000 makale boşuna gidecek.

Blog'um vardı açıkcası sadece 5 ay için de aldığım hite bakın verdiği ücret 50 tl'yi geçmedi.

Lordstream53 Lordstream53 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
çok kötü bir gelir, benimde bir projem vardı bu tür yazıları görünce soğuyorum hiç çalışasım gelmiyor,. inanılır gibi değil bu rakamlar.

Demokrasi senin saçlarından güzel olamaz.

• Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
ErdemDnmz

Bu uçuk rakamlara, bu komik ödemeler... Aslında bütün WM Aracı toplanıp Microsoft'a mesaj atmalıyız, media.net Türkiye'de de açılsın diyerek. Çünkü Türk kullanıcıyla resmen dalgasını geçip gülüyor. Belki reklam verenler açısından sıkıntıda olduğu için yapıyodur diyeceğim ama bence sektör tek elinde olduğu için kendine güveniyor sadece. Bunun başka bir açıklaması olduğunu sanmıyorum. Aynı değer görüşüne sahibim, makalelerime yazık olacak, verdiğim emek boşa gidecek diye kapatamıyorum. Bu sitelerle uğraştığımız sürelerde kasiyerlik yapsak asgari ücret kazanırdık. 1300 TL nerde 50 TL ya da 7 TL gibi rakamlar nerde. Toplumda bu işlerden anlayanlar olarak %1 bilemedin %2 varızdır. Değeri bu kadar düşük olmamalı emeğin. İngilizce blog açmak zorunda kaldım, ondan da kazanç sağlayamazsam Web Site sektöründen kendimi komple çekeceğim hocam... Siteleri sudan ucuza satar gider Youtube kanalı açar ona yatırım yaparım, en azından sektör artık orda parlıyor, fakat ne yaparsak yapalım internette google'ın elinden kurtuluş yok...

Lordstream53

Heves kırmayı hiç sevmem, sitemi açıp bir bakarsanız insanları bir şeylere teşvik ettiğim belki 20 tane yazı vardır. Fakat ben bu işe "Özgün içerik gir bir süre, mutlaka kazanırsın" diyenlere çok güvenerek girdim. Yazılabilinecek en özgün yazıları yazıp, adsense almak için bir yerlerimi yırtıp kafama geçirdim. Hakkını bu fiyatlarla almanın hiç bir yolu yok bu emekleri... Hep başaranları görüyoruz, oysa giripte başarılı olamamış Alexa'ya kayıtlı 19 Milyon site var, hepsine sorsan daha ne hikayeler duyarsın...

Lordstream53 Lordstream53 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Bende senin gibi öğrenciyim bana da aynı şeylerden bahsediyorlar özgün içerikten bahsediyorlar. bende özgün içerik yazacam uğraşacam ama bu siteyi görüyorum. ama yine de düşüncem şu ki iyi kötü de olsa biryerden başlamak gerekiyor çünkü ben çok önceden beri bu tür resimleri görüp site kurmaktan vazgeçtim artık bunu yapmak istemiyorum iyi kötü hit artacak tbmler yükselecek veya farklı siteler sana reklam verecek elinde bir sitenin bulunması herzaman iyidir.

Demokrasi senin saçlarından güzel olamaz.

EOSTEK EOSTEK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 19 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Reklam yerleşiminiz ve temanız çok uyumsuz göz yorucu bir tema seçmişsiniz. pm atın detaylı konuşalım

• Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Bir dostum vardı ara da sıra da cs server kurar takılırdık oda website yönetirdi hatta domain ismini vermeyeyim çünkü domain kaliteli bir domain ve şuan boş'ta bıraktı yani sitesinin sadece oyun yamaları kelimesin de aldığı hit günlük 15.000 di kendisi tanınmış kişi lakin mod yapanlar kısmın da oda adsenseye başvurmuş tu aldı adsenseyi lakin aldığı gün ban yedi sebebi ne idi çok fazla reklamlara tıklanıyormuş her hal de sitesin de google birşeye takıldı. Yıl (2013)

Anlamıyorum kullandığımız tarayıcı bile google yazdığımız makaleler bile özgün hal de aldığımız değere bakarmısınız..

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al