ErdemDnmz

Bu uçuk rakamlara, bu komik ödemeler... Aslında bütün WM Aracı toplanıp Microsoft'a mesaj atmalıyız, media.net Türkiye'de de açılsın diyerek. Çünkü Türk kullanıcıyla resmen dalgasını geçip gülüyor. Belki reklam verenler açısından sıkıntıda olduğu için yapıyodur diyeceğim ama bence sektör tek elinde olduğu için kendine güveniyor sadece. Bunun başka bir açıklaması olduğunu sanmıyorum. Aynı değer görüşüne sahibim, makalelerime yazık olacak, verdiğim emek boşa gidecek diye kapatamıyorum. Bu sitelerle uğraştığımız sürelerde kasiyerlik yapsak asgari ücret kazanırdık. 1300 TL nerde 50 TL ya da 7 TL gibi rakamlar nerde. Toplumda bu işlerden anlayanlar olarak %1 bilemedin %2 varızdır. Değeri bu kadar düşük olmamalı emeğin. İngilizce blog açmak zorunda kaldım, ondan da kazanç sağlayamazsam Web Site sektöründen kendimi komple çekeceğim hocam... Siteleri sudan ucuza satar gider Youtube kanalı açar ona yatırım yaparım, en azından sektör artık orda parlıyor, fakat ne yaparsak yapalım internette google'ın elinden kurtuluş yok...

Lordstream53

Heves kırmayı hiç sevmem, sitemi açıp bir bakarsanız insanları bir şeylere teşvik ettiğim belki 20 tane yazı vardır. Fakat ben bu işe "Özgün içerik gir bir süre, mutlaka kazanırsın" diyenlere çok güvenerek girdim. Yazılabilinecek en özgün yazıları yazıp, adsense almak için bir yerlerimi yırtıp kafama geçirdim. Hakkını bu fiyatlarla almanın hiç bir yolu yok bu emekleri... Hep başaranları görüyoruz, oysa giripte başarılı olamamış Alexa'ya kayıtlı 19 Milyon site var, hepsine sorsan daha ne hikayeler duyarsın...