wmaraci reklam

Siteye ziyaretçi çekemiyorum

7 Mesajlar 1.218 Okunma
wmaraci reklam

Rehber1 Rehber1 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 21 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar site henüz 45 günlük hemen hemen ziyaretçi yok link vereceğimiz forum ve etkili site varmı nasıl nerelerde link ve yorum tanıtımı yapsam

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

mceber mceber Gazianteptutku.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1019
  • Beğeniler 190 / 193
  • Ticaret 3, (%100)
aynen benim site 100 kişigirdi diyo yazılara bakıyom 2 -3 yazıyo kafayı yiycem günde 25 içerik var tık yok
Rehber1

kişi bu mesajı beğendi.

Gazianteptutku.com

ctaner ctaner Üyeliği Durdurulmuş Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Yazar&Eğitmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 14 / 56
  • Ticaret 4, (%100)
Forumlarda tanıtın. Burası, donanımhaber, teknoseyir bbnet. iyi dönüşüm olur.
Rehber1

kişi bu mesajı beğendi.

Yaman Yaman Yazıyor... Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)
Sektörünüzde dikkat çekecek başlıklar atın. Facebook imlemesi yapın. Mesela ben dün benzin fiyatının artacağını duyup hemen makale yazdım, yayınladım. Facebook'ta motorsiklet grubunda paylaştım sadece Facebook'tan 41 tekil aldım iki günde.
Rehber1

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

WaLek WaLek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mutfak Şefi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 671
  • Beğeniler 601 / 214
  • Ticaret 3, (%100)
Rehber1 Hocam ;

Sitenin tam anlamı ile oturması takriben 3 Ay'a tekabul eder :) Düzenli içerik girmeye devam edin sabır ile ... Sakın ama sakın hemen backlink alayım falan diyede düşünmeyin ... Site evlat gibidir :) hit kazanmanın ise en kolay yolu Facebook GLOBAL muadil sayfalarda link paylaşın mesela... Faydasını göreceksiniz ...
Mars Rehber1

kişi bu mesajı beğendi.

ahmetp ahmetp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 332
  • Beğeniler 39 / 144
  • Ticaret 1, (%100)
Siteye hit çekmek için rakipleri geçmeniz gerekir. Bu iş aslında bu kadar basit. Bir insanın internette gezineceği zaman belirlidir. Yeni siteler açılıyor diye günlük internete harcanan zaman artmaz. Elbette yeni internet kullanıcıları katılıyor, ancak açılan sitelere oranla bu rakam çok küçük. Ben 10 sitede 5 saat zaman harcıyorsam, beni siteye çekebilmek için başka bir sitede harcadığım zamanı çalmanız gerekir. Bu yüzden bu bilgileri forumlarda sorarak öğrenemezsiniz. Kimse yeni rakip istemez. Bazı bilgilere erişmek zaman ve para ister. Elbette yapılacak bazı temel şeyler vardır ama sizi tatmin edecek ziyaretçi sayısını bir iki tıklamayla elde edemezsiniz.

İyi yazı yazabilirsiniz. Bu, bir websitesinin ihtiyacı olan tüm şey değildir. O yüzden bazı insanlar yazar olur, bazıları tasarım - programlamayla ilgilenir, bazıları ise marketing'e bakar. Hepsini yapınca hepsi de yarım oluyor haliyle.

Bunları neden yazıyorum anlatayım. 16-17 yıl önce başladım site tasarlamaya. Html'den başladım, asp öğrendim, flash'a başladım. 2010'da wordpress geniş çapta yayılana kadar birbirinin aynısı 2 site göremezdik. Her site benzersiz, her sitenin kendine ait bir konsepti, hepsinin benzersiz içerikleri vardı.

O zamanki webmaster'lar yaratıcıydı. Ne siteler vardı. Ben de uzun uğraşlar veriyordum. Bazen aylarca gece gündüz uğraşıyordum sitenin tasarımı için Bugün insanlar site hazırlamaya zaman bile harcamıyor ki! Wordpress veya benzeri cms'ler kurulup, tema atılıyor. Kopyalanacak sitenin tüm özellikleri ise eklentilerle karşılanıyor. Yani adam büyük bir sitenin özelliklerinden aynısını istiyor ama her şeyi eklentiyle yapıyor. 100 tane eklenti kuruluyor, sonra site yavaşlıyor ya da eklentiler çakışıyor falan.

Bugünkü sitelere bakıyorsun, 3 siteden 1'i boombox tarzı tema ve emoji tepkileri. Bakıyorsun 0 veya 1 tepki var. Bu kadar çocukça bir şey görmedim. 1 tane ve o da kendi verdiğin oy olacaksa koyma onu daha iyi. Sayaç koymuş bakıyorsun 20 okunma. Ne yararı oldu şimdi bunun? Kimsenin girmediği, ıssız bir yere girdim diye bir daha uğramam ki oraya.

Bugün eskiye oranla site yapmak da kolay. Cms'ler ücretsiz, temalar ücretsiz veya çok ucuz, domain çok ucuz, hosting ucuz. Ama eskiye oranla başka bir eksi var. Artık eskiden sahip olunan imaj yok. Kimsenin sizin sitenizle ilgilendiği yok. Ayrıca insanlar artık çok daha meşgul. Kimsenin size ayıracak vakti de yok. İyi yazar olabilirsiniz ama ihtiyacınız olan iyi bir pazarlamadır, stratejidir.

Bakıyorsun mesela, daha sitedeki İngilizce yerleri bulup çevrilememiş ama hedefler çok büyük tutuluyor. E sen o yazıyı buladıysan, zararlı kodu nasıl bulacaksın? Hız, mobil uyum, zamanla oluşacak sorunları nasıl çözeceksin?

Bugün artık içerik olarak da doymuş bir durumdayız. Zaten mevcut yazılmış içerikleri rewrite yaparak, tasarım ve konsept olarak aynı siteleri kopya ederek trafik çekemezsiniz ki. Hele bir de 6 ay veya 1 yıllık bir siteyse.

Kişisel algılanmasın. Bu konuya özel yazmıyorum. Ama gözlemlediğim kadarıyla yapılan yanlışları söylüyorum.
eneskamis erenarsel 3rKaN

kişi bu mesajı beğendi.

eneskamis eneskamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
Bence sitenizi büyütmenin benim gözümde iki önemli kriteri vardır birisi sabırlı olmak diğeri ise doyumsuz olmak.
Sabırdan kastım yukarıda ki abimizin dediği gibi birçok web sitesi var artık rakibin çok senin aradan sıyrılman daha fazla emek ve zaman istiyor.
Doyumsuz olmaktan kastım da kendine hedef koy ama hedefe ulaşınca memnun olma daha üstünü hedefle. Mesela kişisel sitemi açtığımda ilk 2 ay günde 50 kişi anca geliyordu daha sonra kendime sürekli bir okur olsam neler isterdim diye sürekli sordum ve sitemde sürekli göze batacak yerler aradım.

Abimiz dedi ya artık siteler aynı işte bu yüzden kusursuz olmanız gerekiyor.

eneskamis.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al