wmaraci reklam

Web site açıcam --- İngilizce mi Türkçe mi?

7 Mesajlar 1.753 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Oguzhan1453 Oguzhan1453 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 33 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle herkese merabalar foruma dün kayıt oldum, web site acmak icin bilgi topluyorum. Türk Web sitelerinin kazanclarinı gördum bu forumda dün akşam gezinirken, durum gercekten vahim, Türkçe haber sitesi mi açmalıyım yoksa Ingilizce haber sitesi mi? Kararsız kaldım.Normalde Hedefim hayalim Turk haber sitesi açmaktı, ama kazançları görünce hevesim kalmadı. :( Türkçe haber sitesi açsam aylık kazancim ne olur (3-5 ay) icersinde..?

wmaraci
reklam

mFrkan mFrkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Anestezi
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 21 / 52
  • Ticaret 1, (%100)
Türkçe içerik ile İngilizce içeriği kıyasladığınızda gelir açısından bariz bir düşüş görürsünüz zaten. Eğer imkanlarınız dahilindeyse İngilizce içerik sizin için daha iyi olacaktır. Ancak copy/paste ile bir adsense odaklı web sitesinin uzun süreli başarı elde etmesi pek mümkün değildir. Bunu göz önünde bulundurmanızı öneririm.
Oguzhan1453

kişi bu mesajı beğendi.

Oguzhan1453 Oguzhan1453 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 33 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

mFrkan adlı üyeden alıntı

Türkçe içerik ile İngilizce içeriği kıyasladığınızda gelir açısından bariz bir düşüş görürsünüz zaten. Eğer imkanlarınız dahilindeyse İngilizce içerik sizin için daha iyi olacaktır. Ancak copy/paste ile bir adsense odaklı web sitesinin uzun süreli başarı elde etmesi pek mümkün değildir. Bunu göz önünde bulundurmanızı öneririm.

MFrkan ingilizce kendim yazmaya calişsam ceviri yaparak nasil olur acaba?

mFrkan mFrkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Anestezi
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 21 / 52
  • Ticaret 1, (%100)

Oguzhan1453 adlı üyeden alıntı

MFrkan ingilizce kendim yazmaya calişsam ceviri yaparak nasil olur acaba?

İngilizceniz bu konuda yeterliyse ve sıkılmayacaksanız kesinlikle Türkçe içerik ile uğraşmamanızı öneririm. Yani Türkçe içeriğin de geliri fena sayılmaz. Başarılı bir web sitesine sahip olursanız idare eder. Ancak tahmini bir şekilde Türkçe 10k hit ile elde edeceğinizi geliri, İngilizce 500 hitle bile kazanabilirsiniz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

yb79 yb79 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web sitesi sahibi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 555
  • Beğeniler 286 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
1-Haber sitesini tek başına açmak mantıklı değil.Haber sitesi geniş bir içeriğe sahiptir, o yüzden tek bir kişinin başarılı olması imkansıza yakın.
2-İngilizce çeviri yapmaya çalışsam şeklinde başlayan bir cümle ile İngilizce site yapıp başarılı olma ihtimalin maalesef yok.
3-Beş ay sonra kazanacağın parayı sorduğun cevaba gelince, nasıl bir iş çıkartacağını bilmemize imkan olmadığından genel bir cevap vermek zorundayım;
%90 ihtimalle sıfır TL, %9,99 İhtimalle 100 TL'yi geçmeyecek aylık bir kazanç, %0,01 ihtimalle asgari ücreti geçebilen hatta günümüz koşullarında gerçekten güzel bir para kazanacaksın.
UyuzWeb

kişi bu mesajı beğendi.

nettebugun1 nettebugun1 WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 19.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 194 / 237
  • Ticaret 45, (%100)
Rağbet oluyor mu bilmiyorum ama İngilizce olan Türkiye haberlerine dönük çok fazla site yok gibi. Türkiye'den haberlerin ağırlıklı olduğu ve ayrıca tüm küresel gelişmelere de yer vereceğiniz İngilizce bir haber sitesi bence güzel olur.

UyuzWeb UyuzWeb Yardımsever Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Aircraft Powerplant
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 988
  • Beğeniler 40 / 200
  • Ticaret 24, (%100)
"Açıcam" demekle olsaydı o işler. Haber sitesini tek başınıza nasıl yürüteceksiniz. İngilizceyi de çevirerek halletmeyi düşünüyorsunuz üstelik..

Geri dönüş için mesajı alıntılayın.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al