wmaraci reklam

Youtube kazançları için Türkiye'de vergi ödüyor muyuz ?

2 Mesajlar 953 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cagatay169 cagatay169 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Sosyal Medya Yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 118 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar Youtube de az çok her ay düzenli kazancım var. Para her ay banka hesabıma yatıyor. Ama öyle binlerce lira değil. Her ay bin liranın altında, ancak tatmin edici bir kazancım var. Yaklaşık 6 aydır falan düzenli yatıyor para. İleride başım ağrır mı? Vergi ödemem gerekir mi? Gerekiyorsa nereye ve ne kadar vergi ödüyoruz ?

Bazı Türk Youtuber'lar, Türk haber sitelerinde kazançları ile ilgili yapılan yalan haberler sonucu kanallarında kazançları hakkında videolar yayımladı. Birisi videosunda şöyle diyor: "Benim kişisel şirketim var. Her yıl Youtube'den kazandığımın vergisini ödüyorum". Bu videoları yayımlamalarının nedeni, haber sitelerinde kendileri hakkında yapılan asılsız ve abartılmış haberler. "Ayda binlerce lira para kazanıyorlar ve vergisini vermiyorlar" gibisinden abartılmış haberler yapmış Türk haber siteleri.

Bu konuda bilgisi olan ve Youtube'den para kazanan arkadaşlara sesleniyorum. Bu konu hakkında ne yapmamız lazım?

wmaraci
reklam

xLyra xLyra Göründüğü gibi değil.. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 63 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam bu konun benzeri açılmıştı, Buradan bakabilirsiniz. YOUTUBE GELİRİ - VERGİLER - SPONSORLAR

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al