wmaraci reklam

Adwords'mü Facebook reklamı mı?

22 Mesajlar 6.420 Okunma
wmaraci reklam

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Ben kesinlikle Google Adwords reklamlarından yanayım. Ben bir kere bile tıklamamışımdır Facebook reklamlarına. Tıklayanı da görmedim. Ama Adwords reklamlarına ise ilgimi çeken bir şey olursa kesinlikle tıklarım. Çünkü zaten girdiğin sayfaya göre reklam içeriği verdiğinden tıklanma oranı Facebook reklamlarına göre daha iyi olur ve daha doğru kitleye ulaşırsın.

wmaraci
reklam

GhostRider GhostRider Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 1139
  • Beğeniler 125 / 136
  • Ticaret 46, (%100)
Google her zaman candır :)) Her ne kadar bazı huylarını sevmesemde seviyorum yani .d Reklam vermeyi düşünüyorsan tereddütsüz adwords ile kelime bazlı reklam vermeni öneriririm. tabi bu vericeğin kelimeler uçuk kelimeler olmamalı ve bence bir adwords danışmanı ile görüşün.

ebulfeth ebulfeth Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
En basitinden söyle düşünelim.Bugün rakip sitenizde en iyi reklam vermenini yolu adworstur.Bu saebeble adworrs derim facebook sadece size hit v.s getiririr zannımca.

Omercitak Omercitak Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci / Php Developer
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 174
  • Beğeniler 64 / 45
  • Ticaret 1, (%100)

Untouchable adlı üyeden alıntı

eğer web site tanıtımı yapacaksanız google daha iyi ama facebook beğendirme yapacaksanız tabiki facebook. Aslında web site tanıtımı yerine facebook reklamı olarak sayfa beğeni yapmak daha mantıklı gibi bu şekilde zaten konu ile alakalı kişiler sayfanızı beğenmiş olacak ve zaten beğendikleri sayfa aracılığı ilede sitenizi ziyaret etmiş olacak bu şekilde 1 ziyaretçiyi kalıcı olarak değerlendirebilirsiniz ve harcadığınız para daha bereketli olur.

O yönteme pekte ısınmadım. Çünki Facebook'un işi gücü artık para oldu. Sayfadabir gönderi yaptığınızda tüm beğenenler görmüyor. bir kısmı görüyor. tümünün görebilmesi için para istiyor.

Sinan adlı üyeden alıntı

Ben kesinlikle Google Adwords reklamlarından yanayım. Ben bir kere bile tıklamamışımdır Facebook reklamlarına. Tıklayanı da görmedim. Ama Adwords reklamlarına ise ilgimi çeken bir şey olursa kesinlikle tıklarım. Çünkü zaten girdiğin sayfaya göre reklam içeriği verdiğinden tıklanma oranı Facebook reklamlarına göre daha iyi olur ve daha doğru kitleye ulaşırsın.

Bende böyle düşünüyordum, ama kodhatası, hackerrank, dünyayı kurtaran hacker vs gibi sitelere hep facebook reklamı üzerinden gittim. Beni karmaşaya sürükleyende bunlar oldu zaten.

wmaraci
wmaraci

HasanEksi HasanEksi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bursa
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 608
  • Beğeniler 85 / 113
  • Ticaret 5, (%100)
Şimdi mantıken Google. Hem tık başına ücret ödüyorsun. Hemde anahtar kelimler belirleye bilyorsun. Hem ne kadar doğru bilmiyorum ama google reklam verenlere hafif bir güzellik yapıyor gibime geliyor. Ben Google Taraftarıyım: İstersen bir anket aç öyle daha da iyi ola bilir.
Omercitak

kişi bu mesajı beğendi.

byreca byreca WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
bende facebook çünkü ihtiyaç kimse ona göre reklam gösteriyor.Yazılım ile ugraşanların ilgisini rahat çekersin.Facebook hedef kitle ile doğru orantılı olduğundan bence facebook.

lonely2134 lonely2134 WM Aracı Bronz Üye
  • Üyelik 31.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 51 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Satacağınız ürüne yada hizmete bağlı olarak değişmektedir. Eğer aradığınız kullanıcı potansiyeli sosyal medya kullanmayı bilen bir kesim ise elbette facebook öneririm.Sebebine gelince facebookta nokta atışı reklam şansınız mevcuttur.

Örnek bir avantaj: Mesela 18-20 yaş aralığı İstanbulda ikamet eden ve bayan olan kullanıcılara akşam 20:00-21:30 arası şu yerlerde veya şu sayfalarda reklamım yayınlansın deme şansınız mevcuttur. Bu durum sizin direkt potansiyel müşteri ile bir araya gelmenizi sağlamaktadır.

Yok benim hizmetim genel diyorsanız o zaman tabiki Adwords öneririm.
hakanince

kişi bu mesajı beğendi.

mavera22 mavera22 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek e-ticaret satış
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 5 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Facebook ve Google Yanyana getirilemez bile. Facebooktaki kişiler dikkatlerini çekmedikçe reklamlara bakmazlar veya canları sıkılmadıkça.Ama adwords çok farklı amaç satış odaklıdır.Çünkü kişi bi arayış içindeyse adwords reklamlarına tıklar.Görüntülü reklam ağı içinde tek geçerim adwordsü. Mesela adwords metin reklamda 1000 tıklama alıp görüntülü reklam ağınıda yeniden pazarlama olarak ayarlarsanız o 1000 kişiden 200 ü kafasına markanızı yazacaktır. Facebooka yatırdığınız parayı risk alarak yatırın.

www.internetuzmani.net

salichomg salichomg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Network Manager
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 393
  • Beğeniler 18 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
Projeniz illegalse torrent, warez, private server facebook cunki cozgu zaman onayliyolar legal'ise google

adwordsuzman adwordsuzman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo-Sem Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ü**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Hiç düşünmene gerek yok,Google'da reklam ver derim,hesabı iyi bir şekilde kurguladığın takdirde çok iyi dönüş alabilirsin.

wmaraci
Konuyu toplam 0 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 0 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al