wmaraci reklam

Kalite puanı arttırma

12 Mesajlar 2.174 Okunma
wmaraci reklam

Casus Casus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek search
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 884
  • Beğeniler 52 / 237
  • Ticaret 4, (%100)
Adwords kalite puanı arttırma konusunda en etkili yöntemler nelerdir arkadaşlar bildiğiniz gibi sitenize ve anahtar kelimenize göre 10/ üzerinden bir puanlama yapılıyor ve bu siteye göre değişken oluyor bu konuda sizce en etkili unsur nedir. Yüksek alan sitelerin farkı nelerdir site yaşı, dış linkleri vs söz konusu olabilir mi,
tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim :)

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Pluto Pluto Google Partner Ajansı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad I** Ö**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 1 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Kalite puanınızı etkileyen unsurlar;

1) Reklam alaka düzeyi (arama kelimeleri ile reklamlarınız alakalı olmalı, mümkünse benzer anahtar kelimeleri bir grupta toplayıp, her anahtar kelime grubu için ayrı reklamlar oluşturmanızı tavsiye ederim)

2) Beklenen tıklama oranı (ilgi çekici reklam metinleri ile tıklama oranlarınızı yükseltmelisiniz. Aranan kelimelerle alakasız reklamlar olmamalıdır. Yani gösterilen reklamlarınız ne kadar çok tıklama alıyorsa kalite puanınıza o oranda katkı sağlar)

3) Açılış sayfası deneyimi (aranan kelimelerle, reklama tıklandığında açılan sitenin içerikleri alakalı olmalıdır. Örneğin bir ürün yada hizmet ile ilgili reklam veriyorsanız reklamlarınızda direk ana sayfanıza link vermek yerine ilgili ürün yada hizmete ait sayfaya link vermelisiniz)

Bunun dışında site yaşı vb. kalite puanınızı etkilemez. Son olarak kalite puanlarınız 4 ve üzerinde olmalıdır, altında ise yukarıda saydığım 3 faktörü gözden geçirmelisiniz anahtar kelimelerinizde tek tek...
Casus EscrowArea

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek search
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 884
  • Beğeniler 52 / 237
  • Ticaret 4, (%100)
@max089
benzer anahtar kelime gruplarını bir araya toplayıp, her anahtar kelime için ayrı reklam çıkmak daha çok trafik çekmek adına daha mı iyi olacaktır hocam
ve sitede geçirilen süre acaba kriterler arasındamıdır, rakibin reklama tıklayan 1 dk geçirdi diyelim benim siteye gelen 1:30 dk geçirdi avantaj varmı

ahmetp ahmetp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 332
  • Beğeniler 39 / 144
  • Ticaret 1, (%100)
çok gösterim alıp, tıklama almazsa kalite puanı düşüyor. bir de her ülke de farklı oluyor puanlar. mesela aynı derecede rakip olmasına rağmen Malezya, Endonezya'da falan yüksek kalite puanıyla üstlerde çıkıyorum ama Suudi Arabistan'da kalite puanı düşük diye binde bir kere ancak gösteriyor.

çok fazla anahtar kelime olması da puanı etkiliyor. ben anahtar kelimeme + ekleyerek olası kombinasyonları tek seferde hallediyorum.
Casus

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

• Üyelik 02.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek search
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 884
  • Beğeniler 52 / 237
  • Ticaret 4, (%100)
@ahmetp Hocam, anahtar kelimeme + ekleyerek olası kombinasyonlar dediğinizi tam olarak açabilir misiniz :)

ahmetp ahmetp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 332
  • Beğeniler 39 / 144
  • Ticaret 1, (%100)
mesela +ankara +otel diye ekliyorum. ankaradaki otel, ankaranın otelleri vs. gibi her türlü kombinasyona gerek kalmadan tek anahtar kelimeyle hallediyorum.

Pluto Pluto Google Partner Ajansı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad I** Ö**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 1 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

Casus adlı üyeden alıntı

@max089
benzer anahtar kelime gruplarını bir araya toplayıp, her anahtar kelime için ayrı reklam çıkmak daha çok trafik çekmek adına daha mı iyi olacaktır hocam
ve sitede geçirilen süre acaba kriterler arasındamıdır, rakibin reklama tıklayan 1 dk geçirdi diyelim benim siteye gelen 1:30 dk geçirdi avantaj varmı

Burada amacımız anahtar kelimelerle uyumlu reklamlar oluşturmak, Bu sizin reklam alaka düzeyi oranınızı yükseltir. Yukarıda gönderdiğim 3 faktör dışındaki şeyler kalite puanınızı etkilemez.

ahmetp adlı üyeden alıntı

çok gösterim alıp, tıklama almazsa kalite puanı düşüyor. bir de her ülke de farklı oluyor puanlar. mesela aynı derecede rakip olmasına rağmen Malezya, Endonezya'da falan yüksek kalite puanıyla üstlerde çıkıyorum ama Suudi Arabistan'da kalite puanı düşük diye binde bir kere ancak gösteriyor.

çok fazla anahtar kelime olması da puanı etkiliyor. ben anahtar kelimeme + ekleyerek olası kombinasyonları tek seferde hallediyorum.

Anahtar kelimeleri abartıp site içeriğinizle, reklam metinlerinizle eşlemeyecek şekilde çoğaltırsanız her kelime ayrı ayrı değerlendirildiği için kalite puanları değişecektir.

ahmetp adlı üyeden alıntı

mesela +ankara +otel diye ekliyorum. ankaradaki otel, ankaranın otelleri vs. gibi her türlü kombinasyona gerek kalmadan tek anahtar kelimeyle hallediyorum.

Burada dikkat etmeniz gereken, bu şekilde bir ayarlama yaptığınızda önüne ya da sonuna gelecek birçok arama da reklamlarınız çıkacaktır geniş eşleme olarak. Düzenli olarak arama terim istatistiklerine bakmanız ve alakasız terimleri negatif arama kelimelerine eklemeniz lazım yoksa bütçenizin önemli bir kısmı boşa gidebilir.
Casus

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek search
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 884
  • Beğeniler 52 / 237
  • Ticaret 4, (%100)
Vakit ayırıp cevapladığınız için çok teşekkür ederim :)

• Üyelik 02.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek search
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 884
  • Beğeniler 52 / 237
  • Ticaret 4, (%100)
max089

Açılış sayfası deneyimini nasıl arttırabilirim hocam, sitemde değerler şöyle;

Beklenen tıklama oranı: Ortalamanın üzerinde
Reklam alaka düzeyi: Ortalamanın üzerinde
Açılış sayfası deneyimi: Ortalamanın altında

Lorke Lorke AdWords Eğitim&Sertifika Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Adwords Reklam
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 2, (%100)
Title, desc ve açılış sayfasında text olarak anahtar kelimenizi geçirmeniz halinde puanlama artacaktır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al