wmaraci reklam

Yüksek Hit Düşük Dönüşüm

6 Mesajlar 925 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

araXis araXis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** U**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
E-ticaret sitesidir, 2 Haftadır yaptığım analizler sonucunda hit sayım artıyor ama kazanç düşüyor. Mesela nasıl 2 hafta önce ramazan bayramının bitmesiyle işler açılır diye düşünüyordum. Çalışmalara başladım sosyal ağlarda yaptığım reklam olsun, adwords üzerinde arttırdığım maliyetler olsun hit sayım bir nebze yükseldi ama dönüşüm olarak hiç memnun değilim.

-Ortalama siteme 3500 ziyaretçi geliyor. Günlük aldığım dönüşüm sayısı ortalama 4-5.
-Hemen çıkma oranı: %55,73
-Genel olarak 3500 kişinin yarısı hemen siteden ayrılıyor . 1750 kişiyi 4-5 siparişe böldüğümüz zaman 450 kişiden 1 kişiye ürün satabiliyoruz. Doğal olarak hiç mantıklı bir durum söz konusu değil.
-Diyeceksiniz ki almak zorunda değiller, elbette değiller. Yaptığımız işin içinde bizden uygun fiyat ve garanti sağlayabilen çok az firma var Kuyumcu sektöründe böylelikle arama yapıp o gelen 500 kişi neden tatmin olmuyor anlamış değiliz.
-Ücretli olarak bu ay adwords üzerinden 3 sipariş alındı ve verilen bütçeyi karşılamadı.
-Facebook üzerinden 60+ sipariş alındı hiç bir bütçe verilmeden kazanç sağlandı.
-Organik olarak google üzerinden gelen ziyaretçilerden 30+ sipariş alındı.
-Adwords hiç bir işe yaramıyor mu ?
-Bu adamlara verilen paraya mı yazık ?
-Seo ile ilgili hiç bir problem olmadığından eminim yıllardır uğraştığım bir iş ve kurulu bir düzene sahip.
-Verilen yapılan backlinkler alexa sıralamaları bunlar her gün artıyor ama dönüşüm sağlanmıyorsa bir anlamıda olmuyor.

-4 yıllık bir sitedir, pr0 gözüküyor, indexlenmiş backlink hala sahip değiliz. Asıl problemler bunlar değil elbette ziyaretçi alıyoruz ama dönüşüm sağlanmaması hayret ettiriyor.

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

wmaraci
reklam

Awoor Awoor Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Hosting Yetkilisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 51 / 55
  • Ticaret 3, (%100)
Site adresiniz pm alabilirmiyim ?

amatoryus amatoryus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** G**
  • Mesajlar 1531
  • Beğeniler 253 / 293
  • Ticaret 1, (%0)
kendiniz söylüyorsunuz bu işten iyi anlıyorum seo vs.. falan diye o halde insanlar ürünlerinizden memnun kalmıyor, dikkat çekmiyor yada alternatif bir yer arıyor olabilirler piyasayı iyi analiz edin belki rakipleriniz farklı tatktikler uyguluyordur sallıyorum kampanya, indirim vss.

• Üyelik 14.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** U**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

amatoryus adlı üyeden alıntı

kendiniz söylüyorsunuz bu işten iyi anlıyorum seo vs.. falan diye o halde insanlar ürünlerinizden memnun kalmıyor, dikkat çekmiyor yada alternatif bir yer arıyor olabilirler piyasayı iyi analiz edin belki rakipleriniz farklı tatktikler uyguluyordur sallıyorum kampanya, indirim vss.

Hocam bakın google üzerinden resmen sıfır kazancım var ve bir ton zarara uğruyorum. 50 bin kişilik sayfamızda yaptığımız paylaşımlar ile resmen tüm olay dönmekte. Dediğiniz gibi ürünü beğendirememek değil olay site içerisinde binlerce stoklu ürün ve en uygun fiyat garantisini sağlıyoruz. Diğer siteler ile karşılaştırma yapıldığında herhangi bir ters durum söz konusu elbette değil, zaten öyle olsa idi değişiklik yapıp beklemeye alırdık. Bu işin içinde başka bir iş var ben kesin olarak herşeyiyle bu konulara hakimim demiyorum elbette yapamadığımız şeylerde vardır, bu yüzden konu açıldı zaten.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

amatoryus amatoryus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** G**
  • Mesajlar 1531
  • Beğeniler 253 / 293
  • Ticaret 1, (%0)

araXis adlı üyeden alıntı

Hocam bakın google üzerinden resmen sıfır kazancım var ve bir ton zarara uğruyorum. 50 bin kişilik sayfamızda yaptığımız paylaşımlar ile resmen tüm olay dönmekte. Dediğiniz gibi ürünü beğendirememek değil olay site içerisinde binlerce stoklu ürün ve en uygun fiyat garantisini sağlıyoruz. Diğer siteler ile karşılaştırma yapıldığında herhangi bir ters durum söz konusu elbette değil, zaten öyle olsa idi değişiklik yapıp beklemeye alırdık. Bu işin içinde başka bir iş var ben kesin olarak herşeyiyle bu konulara hakimim demiyorum elbette yapamadığımız şeylerde vardır, bu yüzden konu açıldı zaten.

anladım hocam birde sektörle ilgili değişkenlik gösterir mi bilmiyorum ama bu aylarda biliyorsunuz ki insanlar tatil durumlarıyla meşguller (iki haftadır kazanç düşük yazmışsınız ona istinaden söylüyorum) inşallah kazançlarınız yükselir site ve sektörünüz ile ilgili çok bilgim olmadığı için çok bir şey diyemiyorum tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur umarım iyi çalışmalar

• Üyelik 14.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** U**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

amatoryus adlı üyeden alıntı

anladım hocam birde sektörle ilgili değişkenlik gösterir mi bilmiyorum ama bu aylarda biliyorsunuz ki insanlar tatil durumlarıyla meşguller (iki haftadır kazanç düşük yazmışsınız ona istinaden söylüyorum) inşallah kazançlarınız yükselir site ve sektörünüz ile ilgili çok bilgim olmadığı için çok bir şey diyemiyorum tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur umarım iyi çalışmalar

Teşekkürler hocam inşallah. Evet değişkenlik göstermesi normal ama bu kadar düşmesi ve google beni şaşırtıyor. Hemen çıkma oranı hakkında yardım istiyorum, yani bir insan aradığı kelime ile siteye girip 1 saniye kalmadan neden çıkar gerçekten aklım almıyor. Aradığı şeyi bulup çıkması hayret edici bir durum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al