wmaraci reklam

Çalışma alanını nasıl genişletirim ve animasyonları korurum?

8 Mesajlar 1.547 Okunma
wmaraci reklam

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
Merhabalar,

Ciddi bir After Effects bilgim bulunmamakta, bu nedenle videolara eklemek için düzenleme çalıştığım taslakta sorunlar yaşıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Bilen biri için çok basit bir şey olduğunu düşünüyorum.

ilgili ürün: https://videohive.net/item/100-motion-titles-and-lowerthirds-vol2/15506926

Çalışmanın şu an ki hali şu şekilde:

En son sitenin logosunun animasyona uygun bir şekilde sağa doğru açılması ve soldan da .com'un gelip logonun tamamlanması gerekiyor.

Yani olması gereken şu şekilde logonun oluşması:

Bahsi geçen çalışmanın demo görünümü şuradaki 71. demo.

Çalışma alanı;
Ana dosya: (71)

Yazının olduğu alt dosya: (Change Color Text 01)

Yazının olduğu alt dosyadaki text dosyası: (Write Text 01)

Diğer ana dosya: (Don't Touch)

Soru 1: Yazıları büyüttüğüm için görünmez hale gelen alanı nasıl genişlete bilirim?

Soru 2: Tüm nesneleri seçip sola çektiğimde animasyon konumları aynı kalıyor, burada tüm animasyonu bozuyor. (nesne orjinalinde bulunduğu konuma gidip orada animasyonu yaparak değiştirilen konuma dönüyor)

Anlatılamayacak kadar karışık bir durum söz konusu ise dosyaları göndereyim yarımcı olur musunuz? Ya da Skype veya TeamViewer ile yardım eder misiniz? Şimdiden teşekkürler. :)

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻
wmaraci
reklam

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
Yok mu arkadaşlar yardımcı olacak birisi?

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
CenkOnsoy

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

otry otry oguzkocak.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafik ve Video Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 41 / 21
  • Ticaret 12, (%100)
Hocam yazının tamamını çıkmasını istiyorsunuz sanırım. Ya maskeyi büyütmeniz lazım yada yazınızı küçültmeniz lazım büyük ihtimalle.

wmaraci
wmaraci

Newjack Newjack Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)
Merhaba, sanırım yazı maskelenmiş ondan dolayı yuvarlak nesneden dışarı çıkınca tamamlanmamış gibi bir görüntü veriyor. Bunun iki çözümü olabilir;

• Yazı maskelenmiş ise maskenin alanını büyütmelisiniz.
• Yuvarlak alana bir maske uygulandıysa, bu maskeyide aynı şekilde büyütmelisiniz.
• Ya da varolan logonuzu maskelenmiş alana göre küçültmelisiniz.

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Dorebar etiket için teşekkürler.
SkyGhostAir eğer çok aciliyetiniz yok ise akşam bağlanayım, birlikte detaylı bakalım.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

bycahit bycahit WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
yazıyı veya grafik logoyu o alana sığdır ana sahneye gelerek, o sığdırdığın alanı büyüt böylece yazın diktörtgen içerisinde tamamı çıkmış görünecektir.

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

Teşekkürler.

otry adlı üyeden alıntı

Hocam yazının tamamını çıkmasını istiyorsunuz sanırım. Ya maskeyi büyütmeniz lazım yada yazınızı küçültmeniz lazım büyük ihtimalle.

Amacım logonun korunması bu nedenle yazıyı küçültmek işime yaramaz. Orjinal dosyada yazı küçük, bu yüzden sorun yaşıyorum ama benim işimi görmesi için maskenin büyümesi gerekiyor. Nasıl büyütebileceğimi bilmiyorum, bir video anlatım..vs olsa da izlesem süper olur ya da tam olarak ne aramam gerektiği hakkında bir ipucu ya da bilgi işimi görebilir.

Newjack adlı üyeden alıntı

Merhaba, sanırım yazı maskelenmiş ondan dolayı yuvarlak nesneden dışarı çıkınca tamamlanmamış gibi bir görüntü veriyor. Bunun iki çözümü olabilir;

• Yazı maskelenmiş ise maskenin alanını büyütmelisiniz.
• Yuvarlak alana bir maske uygulandıysa, bu maskeyide aynı şekilde büyütmelisiniz.
• Ya da varolan logonuzu maskelenmiş alana göre küçültmelisiniz.

Maskelenen alanı büyütmem gerekiyor ancak nasıl büyütebilirim bilmiyorum. Tam olarak nereden yapılacağı hakkında bir bilgi ya da video anlatım olsa aslında olayı çözüp gerekli düzenlemeyi yapabilirim diye düşünüyorum. Logodan ziyada yazıyı küçültmem logonun ortaya çıkmayacağı anlamına geldiği için ise istediğim işlem oluyor. Benim bu maskelemeyi büyütmem ve logonun animasyona uygun oluşmasını sağlamam gerekiyor. Başka bir çözüm yolu görünmüyor.

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Dorebar etiket için teşekkürler.
SkyGhostAir eğer çok aciliyetiniz yok ise akşam bağlanayım, birlikte detaylı bakalım.

İlginize teşekkür ederimi. Aciliyetim yok, aksine uzun süredir yapmaya çalışıyordum. Bağlanıp detaylı baksanız çok iyi olur. Skype adresim muratdinc.md ekleyebilirsiniz.

bycahit adlı üyeden alıntı

yazıyı veya grafik logoyu o alana sığdır ana sahneye gelerek, o sığdırdığın alanı büyüt böylece yazın diktörtgen içerisinde tamamı çıkmış görünecektir.

Alanı nasıl büyüteceğim hakkında bir video anlatım ya da bilgi olsa süper olur, zira nasıl yapılacağını bilmiyorum. Ayrıca alana görö logodaki yazıyı küçültmem sitenin logosunun hatalı oluşmasına neden olacağı için işimi görmeyecektir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al