wmaraci reklam

Domain tek seferlik ödeme yaparak sınırsız almak ?

10 Mesajlar 4.236 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

NANOTEK NANOTEK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek bilgisayar
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 78 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar.

Arkadaşlar ben web site hazırlayıp satıyorum.
bulunduğumuz sektör çok geniş ve sınırsız imkan ve çeşitler var .

her neyse arkadaşlar, ben araştırmalar yapıyorum, bazı web site satan sitelerde şuna denk geliyorum adamlar hosting+domain+tema için çok cüzzi ücretler talep edip
bu ücretlerin sadece tek seferlik olduğunu belirtmişler.

ben ise müşterilerimden yıllık hosting ve domain ücreti talep ediyorum sadece yazdıgımız tema ücretini tek , tek seferlik alıyoruz.

şimdi bu adamlar kendi sunucuları olsa dahi nasıl böyle bir kampanya yapabiliyorlar yada böyle bir satışı nasıl yapabiliyorlar.

ben bir kaçtenesinin dolandırdıgını tespit etim öyle yazıp 1 yıl sonra site kapatıp ücret talep edenlerine denk geldim hata ilk ücretsiz verip 1 yıl sonra çok yüksek maliyete para isteyenleride gördüm

bazı firmalar arkadaşım oldugundan ve böyle bir ihtimal olmadıgından nasıl böyle bir
satış politikası yurutuklerını merak ediyorum

hosting yada domain sadece 1 defa ödeme yapıp sınırsız açık kalmasını nasıl sağlıyabiliriz, böyle bir imkan varmı ?

kendi sunucularımızımı satın almak gerekiyor yoksa kiralamak mı gerekiyor ?

her 2 ihtimalde bile ilaki giderler var

bunlar bu şekilde dolandırıyormu ?

bilgisi olan arkadaşlar varsa

aydınlatırlarsa bizi çok sevinirim .

not :

bahsetiğim site s.s.s bölümünde şunu yazmış.

soru : Her yıl ödeme yapmam gerekir mi?
cevap : Tüm yazılımlarımız domaine lisanslı olarak ömür boyu kullanım ile sunulmaktadır. Bu nedenle bir defaya mahsus ödeme yaparsınız.

TEŞEKÜR EDERİM.

www.nanotekbilgisayar.com
wmaraci
reklam

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)
Domaini sınırsız almak gibi bir şey mümkün değildir. Maksimum alınabilecek yıl en son ICANN üzerinden 20 yıldı diye hatırlıyorum (10 da olabilir).

Hosting konusunda da tamamen sunucu sahibiyle alakalı. Sunucu açık kaldığı sürece mevcut hosting sürer.
NANOTEK

kişi bu mesajı beğendi.

dump3cz dump3cz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1750
  • Beğeniler 169 / 326
  • Ticaret 3, (%67)
Bir defaya mahsus olursa sıkıntı olur ama belirli bir süreliğini Ödeyebilir.

Örneğin yazılım 5 yıl boyunca aktif kalacaksa 5 yıllığın üstüne kdv eklerseniz ve sizde bulunan 10 yıllık disk., veritabanı vs. hosting limitsiz ise sorun olmaz.
NANOTEK

kişi bu mesajı beğendi.

bLaCkReaLiSt bLaCkReaLiSt Hasan Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 213
  • Beğeniler 37 / 56
  • Ticaret 2, (%100)
Kirala senin olsun sunucuları var, ne kadar güvenilir derseniz buna bişey diyemem.
NANOTEK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

KeremEr KeremEr keremer.com.tr E-Mail Onaysız
  • Üyelik 08.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 24 / 61
  • Ticaret 2, (%100)
Hosting için böyle bir lafı kabul edelim diyelim alan adı maksimum 10 senelik reglenebiliyor
NANOTEK

kişi bu mesajı beğendi.

krm krm Kerem Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek gezgin
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 309
  • Beğeniler 55 / 124
  • Ticaret 2, (%100)
Tüm yazılımlarımız domaine lisanslı olarak ömür boyu kullanım ile sunulmaktadır. Bu nedenle bir defaya mahsus ödeme yaparsınız.

Yazılımların domaine lisanslandığını ve ömür boyu aynı domainde kullanılabileceğini anlıyorum ben. Ömür boyu domain ve hosting bilgisini göremedim.
creed74 NANOTEK

kişi bu mesajı beğendi.

creed74 creed74 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
Yazılımı satın aldığınızda lisansın kayıt edileceği domain sizin domaininiz olacak, domain sizin olduğundan dolayısıyla yenileyip yenilememek sizin tercihinizde. Tek seferlik ödeme diye bahsi geçen şey yazılım. Bir tema aldığınızda da tek seferlik ücret ödersiniz ve ömür boyu kullanım hakkınız olur. Bir yerlerde yazıyor olmalı, hosting ve domaini kendileri de veriyorlarsa, illa ki her yıl bunlar için bir ücret talep edeceklerdir.
NANOTEK

kişi bu mesajı beğendi.

tevfikkavil tevfikkavil Girişimci Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 7 / 138
  • Ticaret 11, (%100)
domain reglemekte sınırsız birşey diye yoktur hocam hosting için geçerlidir bahsi geçen şahsın sunucusu varsa ömür boyu ücretsiz barındırabilir ama domain için böyle birşey mümkün değil.
NANOTEK

kişi bu mesajı beğendi.

NANOTEK NANOTEK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek bilgisayar
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 78 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Verdiğiniz cevaplar ve yardımlarınız için çok teşekür ederim arkadaşlar. Ben site satıgım zaman müşterime yıllık host+domain cüreti ödeyecegini belirtiyorum sadece tema parası tek seferlık alıyorum ömür boyu ücretsiz , sitelerinde böyle yazan bir kaç arkadaşlada görüşme yaptım bugün onlarda yıllık host+domain ücreti alıyor , bende onlara dedim " siz sitenizde 1 defaya mahsus ücret alınıp bir daha hiç bir ücret alınmayacağını yazmışsınız. " o da dediki " hayır, biz tema ücretini 1 defa alıyoruz ama yıllık olarak host+domain ücreti alıyoruz dedi" , açıkçası bu bir sahtekarlık gibi birşey sitenizde öyle birşey yazarsanız ve sizi arayan müşteriye yıllık ödeme şu kadar yapacaksanız derseniz , müşterinizin size güvenmesi biraz zor. ayrıca özel yazılım deyip çok düşük fiyatlar veriyorlar, piyasayı aşağı çekiyorlar insanlar bilmiyor bizim gibi yazılımdan anlayan sektörü bilen kişiler o yazılımların özel yazılım olmadıgı çok net bir şekilde ortada buda bir sahtekarlıktır. ben daima dürüst bir satıcı olmaya çalıştım ve olmayada devam edeceğim. sıfırdan kodladıgımız temalarımızı sıfır sorunlar teslim edip emeğimizin hakkı neyse o ücreti talep ederiz. benım verdiğim uygun fiyatların nedenide o tema sınırsız satılık oldugu için. neyse :) arkadaşlar herkesin kendisine göre bir satış politikası var, ama bizim sektörde en zor olan müşterilere , insanlara güven sağlamaktır. güven sağladıgınız an başarıya ulaşmış ve kazanmış olursunuz .

WMARACI AİLESİNE SONSUZ TEŞEKÜRLER...

SAYGILARIMLA...

www.nanotekbilgisayar.com

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)
NANOTEK
not :

bahsetiğim site s.s.s bölümünde şunu yazmış.

soru : Her yıl ödeme yapmam gerekir mi?
cevap : Tüm yazılımlarımız domaine lisanslı olarak ömür boyu kullanım ile sunulmaktadır. Bu nedenle bir defaya mahsus ödeme yaparsınız.

Kendi cevabını kendin vermişsin zaten. Alan adı ya da hosting için ömür boyu kullanım satmıyor. Aynı alan adına sahip olunduğu sürece ilk ödemeden sonra tekrar yazılım ücreti ödemeden kullanılabileceğini yazıyor.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al