wmaraci reklam

Android Studio Hakkında Sorularım

12 Mesajlar 1.244 Okunma
wmaraci reklam

TheMucit TheMucit UgurKilci.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Girişimci ve İçerik Üreticisi
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 540
  • Beğeniler 109 / 118
  • Ticaret 0, (%0)
Hiç android uygulama yapmadım. Ben webciyim. Bir zamanlar visual studio da C# ve Visual Basic ile biraz uğraşmışlığım var.

Hiç bir şey bilmiyorum bu konu hakkında ama bir kaç tane programlama dili bildiğim için kendime bir challenge yapıyorum. Bir haftada para kazanabilen bir android uygulamaya yapmaya çalışacağım.

Sorularım:

1. Öncelikle sağlam öğreten bir Android Udemy Eğitim Seti var mı? (üyelik sistemine kadar)

2. Üyelik sistemi hakkında youtubede veya webde ingilizce türkçe fark etmeksizin sizin önerdiğiniz iyi anlatan bir video veya yazı söyler misiniz?

3. Üye girişi yaptıktan sonra kişinin adını ekrana yazdırabiliyoruzdur herhalde. Bunu webbrowserın içine yazabilir miyiz? örneğin "sitem.com?l=$profiladi" gibi. İnternetten bir içerik önerir misiniz?

4. Örnek vererek anlatacağım. Ana ekranda "ikinci ekrana git" yazılı bir tuş var. Tıklayınca "ikinci ekran" isimli ekrana götürüyor. Orada "bsdşlıgşdklfghşdfkg" falan yazdığını varsayalım. İkinci ekranın altında "anaekrana geri dön" tuşu var ve tıklayınca "ana ekran"a gidiyor ancak ana ekrandaki "ikinci ekrana git" tuşu yerine "ikinci ekrana gitmek için +1 puan satın al" yazıyor. ve 24 saat boyunca "ikinci ekrana git" tuşu çıkmayacak. Ta ki 24 saat dolunca yani 1 gün sonra "ana ekran" da ki "ikinci ekrana gitmek için +1 puan satın al" yerine "ikinci ekrana git" çıkacak.

5. Anlatabildim mi?

Bir zamanlama veya süreli bir sistem artık ne derseniz. Bunu nasıl yapabilirim ve yine önerebileceğiniz bir kaynak var mı? Videolu olursa bayılırım. :)
  6. Benzer bir şey söyledim ama yine yazayım. PHP de Session var. Üye girişi yapınca sadece üyelerin görebildiği bir ekran oluyor. Burada da bundan varsa NASIL YAPILIR? :D

7. Son olarak PHP ve MYSQL kullanacağım yani üyelik sistemi bununla alakalı olmalı. ASP falan olmasın yani.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Hepsini bilmeseniz bile bildiğinizi yazar mısınız?
Nasıl aratacağımı falan da yazabilirsiniz tabii.

Kendimi sıkıştırmayı severim. O zamanda manyak şeyler yapabiliyorum. Konfor alanımdan aniden çıkıp büyük işler çıkartmak resmen beni delirtiyor. :D

Eğer uygulamayı bitirirsem zaten paylaşırım.
Teşekkürler. :)

Baştan Sona PHP Eğitimi ➡ youtu.be/TQP8jBwnXw4
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

netpisiko netpisiko Güneşli Günler. Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 300
  • Beğeniler 11 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
bunlardan önce java veya kotlin öğrenmenizi tavsiye ederim.

• Üyelik 15.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 540
  • Beğeniler 109 / 118
  • Ticaret 0, (%0)

netpisiko adlı üyeden alıntı

bunlardan önce java veya kotlin öğrenmenizi tavsiye ederim.

dostum kendime challenge yaptığımı söylemiştim. işin zor ve eğlenceli kısmı bu şeyi 1 haftada yapmak.

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Satın almış olmama rağmen hiç izlememiş olsam da; evet Udemy’de Atıl Samancıoğlu’nun Android kursları var. Android O kursuyla Java ve Kotlin’le sıfırdan orta seviyeye kadar app geliştirmeyi, 2. kursunu da alırsanız orada da ileri seviyeyi öğretiyor. Satın almak isterseniz aşağıdaki linklerden alıp, hiç bir kaybınız olmadan bir öğrenciye Udemy kredisi kazandırmış olabilirsiniz :).

https://www.udemy.com/share/1001IMAkUTc11QRHo=/ - Temeller ve Orta Seviye
https://www.udemy.com/share/100kBuAkUTc11QRHo=/ - 2. Seviye

Atıl hoca Udemy Türkiye’nin en çok bilinen ve konularında en uzman eğitmendir. iOS kursları da var, isterseniz ref link atabilirim.

.
wmaraci

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
https://www.udemy.com/tam-kapsaml-android-programlama-egitimi/learn/v4/overview

Buna bakabilirsiniz . Anlatımı detaylı ve düzgün

• Üyelik 15.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 540
  • Beğeniler 109 / 118
  • Ticaret 0, (%0)
tamam şimdi bakıyorum. Peki android bilen birileri yok mu?

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

FurkanHisamioğlu adlı üyeden alıntı

Satın almış olmama rağmen hiç izlememiş olsam da; evet Udemy’de Atıl Samancıoğlu’nun Android kursları var. Android O kursuyla Java ve Kotlin’le sıfırdan orta seviyeye kadar app geliştirmeyi, 2. kursunu da alırsanız orada da ileri seviyeyi öğretiyor. Satın almak isterseniz aşağıdaki linklerden alıp, hiç bir kaybınız olmadan bir öğrenciye Udemy kredisi kazandırmış olabilirsiniz :).

https://www.udemy.com/share/1001IMAkUTc11QRHo=/ - Temeller ve Orta Seviye
https://www.udemy.com/share/100kBuAkUTc11QRHo=/ - 2. Seviye

Atıl hoca Udemy Türkiye’nin en çok bilinen ve konularında en uzman eğitmendir. iOS kursları da var, isterseniz ref link atabilirim.

Hiç izlemediyseniz izleyebilirim :) Nasıl set? Fiyat nasil? Fiyatının hakkıni veriyor mu?

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

worldww adlı üyeden alıntı

Hiç izlemediyseniz izleyebilirim :) Nasıl set? Fiyat nasil? Fiyatının hakkıni veriyor mu?

Başlangıç için bir miktar ilerledim ancak bilgisayarım hasar gördüğünden uzak kaldım. Şimdi kullandığım bilgisayara Android Studio ağır gelebilir diye Android'e değil Python'a başlayayım dedim. Bir Python kursu aldım onu izliyorum.

İki set var. İkisi de şu an 27,99 TL. Bilginin değeri ve piyasada hala Android Developer'lığın niche bir alan olduğu düşünülünce, eğer izleyen de kursun hakkını verirse fiyatı elbette fazlasıyla hakkını verecektir :). Kurs içeriğinden de görebileceğiniz üzere örnekli ilerliyor zaten. Kursun mail bültenine aboneyim ve her ay öğrencilerin uygulamaları mail olarak geliyor "Öğrenci Başarıları" adı altında, yani izleyip bilgiyi kullanmayı bilen her türlü yapıyor. İlk kursu henüz yarılamaya bile yetişmediğim için 2. seviye kursu almadım ancak Atıl hocanın Udemy'de tamamı ücretli 90 bin adet öğrencisi olduğunu düşününce 2. seviyenin de iddialı olduğunu tahmin edebiliyorum :)

Ücret eğer sizde 28 liradan yüksek görünürse ref linkimden tıkladıktan sonra mesaj atın, 2. seviye için indirim kuponu vereyim :)

.

sahinyghs sahinyghs sahinenes.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci , Android Developer
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 433
  • Beğeniler 45 / 93
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam kendinizle yarışın ama böyle değil. Öncelikle temel öğrenin hiçbir şey bilmeden bu istediklerinizi yapmanız olmaz değil ama zor. Mesela Android Studio nun çalışma mantığını öğrenin sonra nasıl ekran hazırlayacağım onu öğrenin hazırladığım ekrandaki butona basınca beni nereye götürecek onu yapmayı öğrenin tamam belki daha önce farklı dil deneyimleriniz var ama android-java biraz farklı. Alın buradan ufak ufak temel atın sonra beğenirsen aynı kişinin udemy derslerini izleyebilirsin https://www.youtube.com/watch?v=3iE_ZxBB-tc&list=PL9qDMO9EzLX25NTHm0q7svKLx__OZY8-e
TheMucit

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Android uygulama yazımı.

• Üyelik 15.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 540
  • Beğeniler 109 / 118
  • Ticaret 0, (%0)
bunu izlemişim hatta beğenmişim bile. aslında tek istediğim şey app billing yapabilmek ve webroweser koyabilmek. gerisini hallederim ben.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al