wmaraci reklam

GameMaker mı Construct 2 mi?

8 Mesajlar 1.530 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

denizliforfun denizliforfun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Bu konuda çok acemiyim hatta hiç bir şey bilmiyorum arkadaşlar öncelikle bunu söyleyeyim.

öğrencilerimle iddaya girdim android oyun yaparım diye. kafamda 1 oyun var. Construct 2 ile biraz uğraştım. GameMaker a göre biraz daha kolay geldi. Flappy Bird oyunu gibi her başladığında farklı bir platform gelmesini ,ayrıca oyunun her çalıştığında farklı şeylerin yukarıdan gelmesini istiyorum. Construct 2 de bunu yapabiliyor miyim? yada GameMaker da bunu yapabilirim?

yardımlarını bekliyorum.

www.denizliforfun.com
wmaraci
reklam

cArleone cArleone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web master
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 85 / 59
  • Ticaret 9, (%100)
Constractı hiç kullanmadım ama gamemaker kadar geliş bir motor değil ve android exportu yok diye hatırlıyom.gamemakerda istedeğin her türlü 2d oyunu yapabilirsin.kaynağıda boldur.
Ama gamemaker aandroid çıktı için gm pro+android exportu 150$ alman gerek.

www.ustaderslik.com

tiwaly tiwaly NodeJS / PHP / NoSQL Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad i** A**
  • Mesajlar 363
  • Beğeniler 135 / 104
  • Ticaret 7, (%100)
Construct kullanması daha rahat ve tüm platformlara exportu var(Wii U dahil). Fakat emülatöründen kaynaklı olarak büyük çaptaki oyunlarda sıkıntılı. Gamemakerda aynı. Söylediğiniz şeyleri construct 2 de yapabilirsiniz. Hatta hazır olarak projesi içinde olması lazım Flappy bird diye. Bunun dışında hiçbiri native olarak kodlanmış bir uygulama performansına erişemiyor maalesef.

cArleone cArleone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web master
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 85 / 59
  • Ticaret 9, (%100)

tiwaly adlı üyeden alıntı

Construct kullanması daha rahat ve tüm platformlara exportu var(Wii U dahil). Fakat emülatöründen kaynaklı olarak büyük çaptaki oyunlarda sıkıntılı. Gamemakerda aynı. Söylediğiniz şeyleri construct 2 de yapabilirsiniz. Hatta hazır olarak projesi içinde olması lazım Flappy bird diye. Bunun dışında hiçbiri native olarak kodlanmış bir uygulama performansına erişemiyor maalesef.

gamemaker da yoyo compiler satın alarak oyunu 100 kat daha performanslı hale getire biliyoruz.tabi arkadaşın yapacağı oyun için bu kadar yüksek bir performansa gerek yok.her iki motor da iş görür.

2 yıl önce construct incelemiştim ama gamemakerın yarısı kadar bile bir motor değildi.şimdi nasıldır bilemiyorum.

www.ustaderslik.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Yukarıdan gelecek nesneleri bir array yada list'te topla, daha sonra çalışma zamanında ya da dünya oluşturulurken rastgele değerler üreterek bu rastgele değerlerin ait olduğu kayıtları array yada listten çek.

Örneğin Flappy Bird oyununda boruların yukarı-aşağı konumları rastgele olarak hesaplanır.

rootrootroot rootrootroot WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 2 / 9
  • Ticaret 15, (%100)
kod bilgin var ise corona sdk her türlü işini görür

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Kod bilgisi yoksa, iddiaya da girildiyse en iyisi açık kaynak kodlu bir oyunu düzenlemek.

denizliforfun denizliforfun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
construct2 de flappy bird oynunu yaptım. gerçekten birşey yok ama adama helal olsun çok iyi düşünmüş.
kod işini bırakalı 8-10 yıl oldu çoğunu unuttum. aklımda basit bir oyun var şimdi ona yönelicem. windows oyunu varya purple place onun gibi rast gele bişeyler açılan bi oyun yapıcam ama nasıl :D
ayrıca önerileriniz için çok teşekkür ederim.

www.denizliforfun.com
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al