Windows 4 Gb Ram'lı Pc İle Android Uygulama Yapabilir miyim?

42 Mesajlar 6.684 Okunma
smmexpress

webmavie webmavie Web hayatım Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web yazılımcı
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad Ş** M**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 37 / 22
  • Ticaret 5, (%100)
online android yapan var googlenin urunu
appinventor.mit.edu

Yazılımcılar geleceğin sihirbazlarıdır - Gabe Newell
wmaraci
reklam

muhacerat muhacerat http://muhacerat.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 50 / 17
  • Ticaret 4, (%100)

mvmirror adlı üyeden alıntı

online android yapan var googlenin urunu
appinventor.mit.edu

Hocam onuda kullanıyorum fakat pek elverişli değil :/ Android Studio en iyisi sanırım. Ayrıca App İnvertora bi türlü reklam ekleyemedim :/
webmavie

kişi bu mesajı beğendi.

www.muhacerat.com | Hasret'in Firak'a Dönüştüğü Adres...

• Üyelik 30.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 50 / 17
  • Ticaret 4, (%100)

KodDizayn adlı üyeden alıntı

Bende 4 GB ram 240 GB SSD i3 2.4 işlemci var çok rahat geliştiriyorum. İş SSD de bitiyor. SSD almadan önce geliştiremiyordum. Şimdi rahatım.

j0vaa adlı üyeden alıntı

SSD şart. Studio için 4GB ram yeterli olur. O bekleme süreleri hep çağ dışı harddisk teknolojisi yüzünden.

Bu arada ssd laptopa takılabilecek en kolay donanımdır. Açın kasasını, çıkarın harddiski, takın ssdyi. Hepsi bu kadar.

Hocam SSD'yi takınca Hard Disk pasif mi oluyor? Birde SSD Ram Beleği mi çoğaltıyor nedir? :) (Google'den baktım pek açıklayıcı bir yazı bulamadım)

KodDizayn KodDizayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 177
  • Beğeniler 23 / 49
  • Ticaret 12, (%100)
Şöyle anlatalım SSD olayını.

SSD yüksek yazma ve okuma hızına sahip hard disk denebilir. Hard disk demek yanlış olur ama bilmeyen biri için iyi bir tanım. Normal bi hard disk(HDD) 100 MB gibi bi anlık yazma/okuma hızına sahipken SSD'de ise 10 katına kadar yazma okuma hızı mümkün.

Bu ne işe yarıyacak ?

Normalde HDD kullanan kimse işlemcisinden tam performans alamaz. Herkez performansı RAM ile ilişkilendirir ama performans işlemcinin rahatca veri yazıp okumasına bağlı olarak RAM'den önce hard disk ile ilişkilidir. Örneğin bir programı açtığınızda sistemin o programı Hard Disk'den RAM e ve CACHE'ye taşımasını beklersiniz. İşletim sistemi vs. Hard disk yazma/okuma genişliğini büyük oranda kullandığı için sizin işlemcinizin tamamını kullanmanıza gerek kalmaz. Kullanamazsınız daha doğrusu. Hard disk'den veri hızlı gelmediği için veri işlenemez ve sizde dur şuna bi ram ekliyim dersiniz. Ama nafiledir.

Yapmanız gereken görev yöneticisini açmak ve işlem sırasında hangi birimin 100% kullanıldığına bakmakdır. 100% kullanılan yetmediği için diğerlerinden tam performans alamazsınız.
muhacerat

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

KodDizayn KodDizayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 177
  • Beğeniler 23 / 49
  • Ticaret 12, (%100)
SSD'yi takmak için eğer ayrı yer yoksa Hard disk'i çıkarıp onun yerine takmalısınız.
muhacerat

kişi bu mesajı beğendi.

j0vaa j0vaa JovaSoft Telefon Onaysız
  • Üyelik 01.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 3 / 21
  • Ticaret 5, (%100)

muhacerat adlı üyeden alıntı

Hocam SSD'yi takınca Hard Disk pasif mi oluyor? Birde SSD Ram Beleği mi çoğaltıyor nedir? :) (Google'den baktım pek açıklayıcı bir yazı bulamadım)

Hocam ssd depolama teknolojisidir. Harddiskin yerini tutar. Fakat siz cd-rom'u deaktif edip onun yerine hardidsk takıp hem ssd, hem hdd kullanabilirsiniz.

dost1313 dost1313 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 6 / 74
  • Ticaret 4, (%100)
Unity 2 GB ramli PC De sıkıntı yok

playgamer playgamer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek programcılık
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 3 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
4 gb ram, core 2 duo p8600 işlemcili laptop ile 1 dakika ve üzeri full build süresinde çalışılabiliyor.

Ancak emulator kullanmak imkansız gibi, fiziksel cihaz lazım kesinlikle.

Ayrıca arada garbage collect işlemi için de ekstra bir ram temizleme programı gerek. Java ister istemez şişiyor.

4720hq, 12gb ram ardından gerçekten cinnet geçirtiyor, sabredeceğim artık birkaç gün :)

• Üyelik 30.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 50 / 17
  • Ticaret 4, (%100)

KodDizayn adlı üyeden alıntı

Şöyle anlatalım SSD olayını.

SSD yüksek yazma ve okuma hızına sahip hard disk denebilir. Hard disk demek yanlış olur ama bilmeyen biri için iyi bir tanım. Normal bi hard disk(HDD) 100 MB gibi bi anlık yazma/okuma hızına sahipken SSD'de ise 10 katına kadar yazma okuma hızı mümkün.

Bu ne işe yarıyacak ?

Normalde HDD kullanan kimse işlemcisinden tam performans alamaz. Herkez performansı RAM ile ilişkilendirir ama performans işlemcinin rahatca veri yazıp okumasına bağlı olarak RAM'den önce hard disk ile ilişkilidir. Örneğin bir programı açtığınızda sistemin o programı Hard Disk'den RAM e ve CACHE'ye taşımasını beklersiniz. İşletim sistemi vs. Hard disk yazma/okuma genişliğini büyük oranda kullandığı için sizin işlemcinizin tamamını kullanmanıza gerek kalmaz. Kullanamazsınız daha doğrusu. Hard disk'den veri hızlı gelmediği için veri işlenemez ve sizde dur şuna bi ram ekliyim dersiniz. Ama nafiledir.

Yapmanız gereken görev yöneticisini açmak ve işlem sırasında hangi birimin 100% kullanıldığına bakmakdır. 100% kullanılan yetmediği için diğerlerinden tam performans alamazsınız.

dost1313 adlı üyeden alıntı

Unity 2 GB ramli PC De sıkıntı yok

Bilgilendirici yorumlarınız için tşkler arkadaşlar.

• Üyelik 30.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 50 / 17
  • Ticaret 4, (%100)

j0vaa adlı üyeden alıntı

Hocam ssd depolama teknolojisidir. Harddiskin yerini tutar. Fakat siz cd-rom'u deaktif edip onun yerine hardidsk takıp hem ssd, hem hdd kullanabilirsiniz.

SSD hiç kullanmadım bu bilgisayar içinde biraz korkuyorum doğrusu, boş bir pc bulunca inşeAllah onda denerim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al