wmaraci reklam

Samsung Android'i Bırakıyor

16 Mesajlar 2.593 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

egurkan54 egurkan54 Emre G. Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Teknoloji devi hakkında bomba iddialar!
Apple ve Samsung arasında milyar dolarlık 'patent' davaları devam ediyor. Bu davalarda kimi zaman şirketlere ait "hazine kıymetinde" çok gizli bilgi ve belgeler, davalarda delil olarak kullanılmak üzere kamuoyuyla paylaşılıyor. Örneğin Apple, bu hafta Samsung hakkında ilginç bir belge ortaya çıkarttı.
Samsung Galaxy tablet satışlarının geçtiğimiz yıllara göre çok düşük seyrettiği ile ilgili bir belge ortaya çıktı. Apple'a yakın yazarlardan Daniel Eran Dilger, 2011 ve 2012'deki davalarda ortaya çıkmış Samsung belgelerini bir araya getirdi. Buna göre Samsung'un akıllı telefon pazarındaki hamleleri son bir kaç yıldır özellikle Samsung Galaxy ürünleriyle beraber önlenemez yükselişi altında yatan gerçekler gözler önüne serildi.

BAŞARININ ANAHTARI APPLE'I KÖRELTMEK!
Samsung hakkında ortaya dökülen belgelere göre Samsung'un en büyük odak noktası, Apple'ın hızlı büyümesini yavaşlatmak. Apple, yıllık telefon satış çıtasını her sene 10 milyon ürüne yükseltince, Samsung kurmayları, gelecekteki başarı Apple'ı köreltmekten geçiyor" şeklinde bir karar almış. Geçtiğimiz yıl bunu başardılar çünkü Samsung, akıllı telefon satışınsa 2013 yılıdna Apple'ı geçmeyi başardı.
Başka bir belgeye de, Apple'a karşı verilen savaşta, Samsung'un yalnız olduğunu, Android kullanan LG, HTC gibi diğer markaların müttefik olarak görülmediği belirtiliyor.

ANDROID'İ TERK ETMEK PLANLAR ARASINDA
Son olarak en sansasyon yaratacak belge Güney koreli teknoloji devinin Android'den kurtulmak istediği ile ilgili olanı. Belgeye göre, Samsung, akıllı telefon ve tablet sektöründeki önlenemez yükselişini Android işletim sistemine borçlu olduğunu kabul ediyor fakat imkanını bulduğu anda Android'i bırakmak ve kendi geliştireceği işletim sistemini kullanmak istiyor. Bu plan ne zaman yürürlüğe girer bilinmez ama Samsung'un bazı yeni ürünlerinin prototiplerinde açık kaynaklı Tizen platformu kullandığı biliniyor. Geliştirmeyi planladığı kendi işletim sistemi ile Samsung, Google ve Apple'a rakip olacak mı bunu zaman gösterecek!

Alıntıdır, iyi forumlar..
ismail03

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)
ilk defa kaynak göstermeden sitesinin linkini vermeden paylaşım bu konularda paylaşım yapan birini görüyorum tebrik ederim inşallah diğer arkadaşlarda buna uyar

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

ismail03 adlı üyeden alıntı

ilk defa kaynak göstermeden sitesinin linkini vermeden paylaşım bu konularda paylaşım yapan birini görüyorum tebrik ederim inşallah diğer arkadaşlarda buna uyar

Niye her yazı paylaşan kendi sitesinden mi paylaşıyor yada kaynak yazmanın neresi kötü? Sitenden kaynak göstermeden içeriklerini sağda solda yayınlayıp konuya gelecek organik hitlerini baltalasam daha mı iyi olurdu senin için?
KartPazar Kafkef

kişi bu mesajı beğendi.

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk

• Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)

kerimptk adlı üyeden alıntı

Niye her yazı paylaşan kendi sitesinden mi paylaşıyor yada kaynak yazmanın neresi kötü? Sitenden kaynak göstermeden içeriklerini sağda solda yayınlayıp konuya gelecek organik hitlerini baltalasam daha mı iyi olurdu senin için?

olayı kendi tarafınıza çekmeyin bazı arkadaşlar sırf kendi siteleri için link veriyor
"sitesinin linkini vermeden paylaşım " bunu kastediyorum kendi sitesine hit çekmek isteyenleri belirtiyorum başka bir siteden aldıysan mutlaka belirteceksin bu konuda itirazım olamaz

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

ismail03 adlı üyeden alıntı

olayı kendi tarafınıza çekmeyin bazı arkadaşlar sırf kendi siteleri için link veriyor
"sitesinin linkini vermeden paylaşım " bunu kastediyorum kendi sitesine hit çekmek isteyenleri belirtiyorum başka bir siteden aldıysan mutlaka belirteceksin bu konuda itirazım olamaz

Farketmiyor ki hocam. Ben senin hitini baltalamamak için linkini koymak zorundaysam kendi hitimi baltalamamak içinde koymak zorundayım. Link koyma alışkanlığını edinmedikçe ne kendi sitenin gelişimini hızlandırabilirsin nede içerik hırsızlığını azaltmak adına farkındalık yaratabilirsin. Ben her şart altında kaynak linkini koymayı öneriyorum.

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
samsung androidi bırakırsa batar karşısına dünyanın en büyük geliştirici topluluklarından birini alır

ozergul.net/com

• Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)

kerimptk adlı üyeden alıntı

Farketmiyor ki hocam. Ben senin hitini baltalamamak için linkini koymak zorundaysam kendi hitimi baltalamamak içinde koymak zorundayım. Link koyma alışkanlığını edinmedikçe ne kendi sitenin gelişimini hızlandırabilirsin nede içerik hırsızlığını azaltmak adına farkındalık yaratabilirsin. Ben her şart altında kaynak linkini koymayı öneriyorum.

Çok şey farkediyor Siz açıka belirttiniz hit için yapılıyor burası webmaster bilgi forumu ne biliyim script geliştiricileri seo uzmanları soru sorun çözüm öneri adına paylaşım yapılmalı. burada bunun tartışmanın anlamı yok iki tarafta birbirinin düşüncesini değiştiremez.

Yeter Baskan Yeter Baskan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 16 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Bıraksa iyi olur. Samsung Android'in yüz karası...

egurkan54 egurkan54 Emre G. Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam ne kadar iyi olur bilinmez.Ancak yeni bir işletim sistemi yapmakta hiç kolay değil Samsung bu hatayı başta Android kullanmaya başlayarak yaptı.Yeni işletim sistemi, yeni uygulamalar, güvenlik önlemleri bunları toplamak veya tam olarak düzene oturtmak en az 2 sene :)

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
Ya bıraksınlar bu isleri android sayesinde e250 gibi java isletim sistemli telefonlardan kurtulup buyuduler kendi isletim sistemini gelistirip android veya ios seviyesine getirmesi zaman alir buda onun dususu demektir. son zamanlarda en iyi yukselen tek bir mobil isletim sistemi var oda windows phone tabi buda microsoftun isminin buyuklugu sayesinde oldu. Kendi isletim sistemiyle akıllı telefon uretim yapan tek firma apple ve bence applen samsungun pesini birakip nokiaya vr general mobile a yonelmesi lazim nokia son zamanlarda cok bos birakildi bir zamanlar ne ios nede android vardi beyler en akillisi Symbian dı bence gelistirilmesi halinde ios ve androide kafa tutar. ama birde microsoftun nokiayı alması var. Acaba microsoft kendi isletim sistemi olan windowsta kararlimi yoksa şuan Symbian uzerinde calismami yapiyor. General Mobile a gelince discovery adli telefonu galaxy serisindeki bir cok telefonu solladi vede cok dusuk bir fiyatla ve daha iyi donanimla General Mobile Canlaniyor bence 2. serisini cikaracagi doscoverynin yuzbinlerce bekleyeni var. Samsung bir bok yapamaz donanimda gelistirir kendini kullaciya 0 dan bir isletim sistemini kabullendirmek cok zordur. size wmaracindan baska bir siteye gec deseler gecermisiniz ? bud onun gibi bir sacmalik. Yaparsa SAMSUNG BATAR ama cok calisip gercekten bekletnti uzerinde androidi ve iosu sollayacak bir isletim sistemi tasarlarsa da DURDURULAMAZ.

sefacandemir.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al