wmaraci reklam

Botla veri çekme

3 Mesajlar 536 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Burak611 Burak611 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Çalışmıyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 41 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Yeni yabancı içerikli bir site açtım 1 ay önce, ingilizcem çok iyi olmadığı için başlarda kopyaladığım içerikleri biraz biraz değiştirerek girdim. Ardından bunu böyle sürdüremeyeceğimi düşünerek bir bot yazdım. Bot ile google yükselemezsin dediğinizi duyar gibiyim ama yükselenenler de var :)

Bota Array tipli bir değişkenle isim listesi gönderiyorum..

Bot bu kişinin wikipedia linkini buluyor. Buradan ilk cümleyi alıyor, eğer ilk cümle kısaysa 2. cümleyi de alıyor. Doğum günü, doğum yeri gibi bilgileri de ayrıca çekiyorum. (Spam durumuna düşmemesi için max 200 karakter çekiyorum.)

Ardından bir başka siteden yine botla kişinin fotoğrafını alıyorum.

Bunların hepsini birleştirip databadeye kaydediyorum İşlem tamam her şey istenildiği gibi.

Bunlara ek olarak içeriği aralıklarla değiştirmek için (css ile :after özelliği ile) Burç özelliklerini giriyorum. (Doğum gününü çektiğim için burcu otomatik olarak hesaplaması için function da yazdım) Ayda 1 bu içeriği değiştirince hepsi birden değişmiş olacak. (Google'nın böyle yaptığını başta aklıma gelse php ile hallederdim)

Sorum şu:

1)CSS ile content girdiğim için google bu yazıyı görebilir mi? Çünkü yazı html etiketleri arasında değil.

2)Bu sitenin spam durumuna düşme ihtimali nedir? Eğer spam durumuna düşerse diğer sitem etkilenir mi( Aynı advers hesap, aynı host, aynı statik ip ama birbirine link verilmedi ama)

İlk gün 80 içerik girdim. Harita gönderdim beklemedeyim. İndexlendikten sonra 2. partta bu büyüklükte olacak.

wmaraci
reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
CSS ile content demek ne oluyor biraz daha detay verir misiniz?

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

Burak611 Burak611 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Çalışmıyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 41 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
mesela

Deneme

diye bir html kodumuz olsun.

Sayfayı sağ tıklayıp kaynak kodlarına baktığında bu etiketler arasına sadece deneme yazdığını göreceksin doğal olarak .
Ama buraya CSS ile +yazı girebiliyorsun. Onu diyorum. Orası kaynak kodunda boş gözüküyor sayfada görüyorsun. CSS bilenler anlayacaktır demek istediğimi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al