wmaraci reklam

Bir Siteden Tanıtım Yazısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

6 Mesajlar 914 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

bladekardes bladekardes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 293
  • Beğeniler 80 / 36
  • Ticaret 9, (%89)
Arkadaşlar sorum başlıktaki gibi. Bir siteden tanıtım yazısı alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Nasıl kontrol edilir?

wmaraci
reklam

TURUS TURUS Ölüm Var! Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 53 / 54
  • Ticaret 19, (%100)
Hocam öncelikle kendi kategorinizle ilgili sitelerden tanıtım yazısı almaya çalışın (satmazlar muhtemelen)
Onun dışında, link çöplüğüne dönmemiş, günlük belli başlı ziyaretçisi olan, güncel olarak yazı girilen siteleri tercih edin.Haber sitesi olacağına Kişisel bloglar olsa daha iyi olur.
Kısaca tanıtımınızın okunacağı ve linkinizin ziyaretçi çekeceği siteler diyelim.
msa52 Muhammed ishana

kişi bu mesajı beğendi.

...emrullâhi kaderen makdûrâ(n).

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
Tanıtım yazısı kime lazım ve ne kadar etkili konusunu da değerlendirmek gerekiyor. Eğer hedefiniz adsenseden ayda 300-500 TL para kazanmaksa ve siteniz içerik sitesi ise hiç tanıtım yazısı almanıza gerek yok.
Eğer siteniz e ticaret sitesi, doktor kliniği veya oto kiralama sitesi gibi içeriği arama motorlarından hit almaya fazla müsait olmayan bir site ise hem otoriter sitelerden tanıtım yazısı, banner almanız hatta adwords reklamları almanız gerekir. Buna da ciddi bütçe ayırmanız gerekir.

Hangi siteden tanıtım yazısı alınır ?

Tanıtım yazısı alacağınız siteyi inceleyiniz, web arşivinden geçmişine bakınız. İçeriği kaliteli ise, uzun zamandır yayında ise ve fazla tanıtım yazısı satılmamış ise tercih edilebilir. Alexa ve DA-PA değerleri manipule edilebilmekle birlikte yine de bir kriterdir. Hit de bir kriterdir.

Tanıtım yazısı alacağınız sitenin, içerik itibariyle sitenizle alakalı olması (veya yerel haber sitesi de olabilir) ve tanıtım yazınızın da "falanca site çok iyidir" şeklinde reklam yazısı değil, kaliteli bir bilgi yazısı olup sitenize atıf yapacak şekilde link verilmesi gerekmektedir.

10 küçük site yerine 1 orta siteden tanıtım almak iyidir.
10 orta site yerine 1 yüksek değerli siteden tanıtım almak iyidir.

Tanıtım yazısı ne kadar etkili ?

Tanıtım yazısının minik bir etkisi olur. Sitenizden fazla gelir elde etmeyecekseniz verdiğiniz paraya değmez. Hatta zayıf sitelerden bolca tanıtım alırsanız sitenizi spama düşürürsünüz. Yüksek ciro ve sitenizi yüksek bilinirliğe ulaştırmayı hedefliyorsanız tanıtım yazısı ve reklama ciddi paralar harcamanız lazım.
ishana TURUS

kişi bu mesajı beğendi.

Şimdi tövbe zamanı..

daniel1336 daniel1336 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 1338
  • Beğeniler 587 / 525
  • Ticaret 36, (%100)
Arkadaşlar güzel özetlemişler birde ben ekleme yapayım (daha doğrusu örneklendireyim) bu alanda hizmet veren birisi olarak.

Alakalı içeriklerden tanıtım almak nasıl oluyor;

Eğer bir ürün satışı yapıyorsanız size fırsat duyuru haberleri yapan sitemden hizmet vermeyi öneriyorum. Şu üründe indirim diye içerik paylaştığımızda etkileşim daha fazla oluyor ve tıklanma aldıkça linkleriniz arama motoru gözünde aldığınız tanıtım yazısı daha değerli oluyor.

Dosya indirme sitem var ve sizin bir programınız var ise download linkini kendi serverımız değilde sizin indirme linkinizin olduğu sayfanıza yada program satış ana sayfanıza yönlendiriyoruz.

Yada dizi haberleri siteniz var belli bir dizinin konusu hakkında makale paylaştınız izlemek için şu siteyi öneririz tarzı bir yazı olabilir (aklıma gelince örnek olarak verdim illegal alanlarda tanıtım hizmet vermiyoruz)

Bilgi sitesi iseniz size bilgi sitemden tanıtım vermeyi öneriyorum. İlginç bir bilgi yazısının altına kaynak olarak sitenizi gösterebiliriz kelime içi yerine daha çok verim alırsınız tecrübeme göre. Genelde 2 link çıkışı biri yazı içi kelime diğer yazı sonu kaynak veya daha fazla bilgi için vb. diye 2. linki çıkmak. Örnek türetilebilir bilgi sitesi dedik ama kadın, moda, teknoloji, dini, söz sitesi site vb.

Birde vereceğiniz ürünün ilk elden satıcıya ulaşacağı site daha iyidir. Misal wordpress tema satışı yapıyorsanız ben bunu genel fırsat duyuru sitemden değilde webmasterlar tarafından ziyaret edildiği için direk alıcılar tarafından görülecek olan örnek yazı gibi yapmayı öneririm https://goo.gl/fkGjPH

Birde aldığınız tanıtım yazılarını sosyal medyada imletmeliler mutlaka satan kişiler.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

bladekardes bladekardes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 293
  • Beğeniler 80 / 36
  • Ticaret 9, (%89)

daniel1336 adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar güzel özetlemişler birde ben ekleme yapayım (daha doğrusu örneklendireyim) bu alanda hizmet veren birisi olarak.

Alakalı içeriklerden tanıtım almak nasıl oluyor;

Eğer bir ürün satışı yapıyorsanız size fırsat duyuru haberleri yapan sitemden hizmet vermeyi öneriyorum. Şu üründe indirim diye içerik paylaştığımızda etkileşim daha fazla oluyor ve tıklanma aldıkça linkleriniz arama motoru gözünde aldığınız tanıtım yazısı daha değerli oluyor.

Dosya indirme sitem var ve sizin bir programınız var ise download linkini kendi serverımız değilde sizin indirme linkinizin olduğu sayfanıza yada program satış ana sayfanıza yönlendiriyoruz.

Yada dizi haberleri siteniz var belli bir dizinin konusu hakkında makale paylaştınız izlemek için şu siteyi öneririz tarzı bir yazı olabilir (aklıma gelince örnek olarak verdim illegal alanlarda tanıtım hizmet vermiyoruz)

Bilgi sitesi iseniz size bilgi sitemden tanıtım vermeyi öneriyorum. İlginç bir bilgi yazısının altına kaynak olarak sitenizi gösterebiliriz kelime içi yerine daha çok verim alırsınız tecrübeme göre. Genelde 2 link çıkışı biri yazı içi kelime diğer yazı sonu kaynak veya daha fazla bilgi için vb. diye 2. linki çıkmak. Örnek türetilebilir bilgi sitesi dedik ama kadın, moda, teknoloji, dini, söz sitesi site vb.

Birde vereceğiniz ürünün ilk elden satıcıya ulaşacağı site daha iyidir. Misal wordpress tema satışı yapıyorsanız ben bunu genel fırsat duyuru sitemden değilde webmasterlar tarafından ziyaret edildiği için direk alıcılar tarafından görülecek olan örnek yazı gibi yapmayı öneririm https://goo.gl/fkGjPH

Birde aldığınız tanıtım yazılarını sosyal medyada imletmeliler mutlaka satan kişiler.

İmletme neden önemli hocam?

daniel1336 daniel1336 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 1338
  • Beğeniler 587 / 525
  • Ticaret 36, (%100)
bladekardes Hocam sosyal imlemeye çok dikat ediyor arama motorları şuan jetpack yada nexscripts kullanmayan kalmadı sanırım hitli sitelerin çoğu bu işi otomatik yapıyor. Tabi bundada 5 adet tıklanmayacak sosyal medya paylaşımı yerine 1 adet etkileşim alacak hesaptan tıklanması eşdeğer hatta daha iyidir.
bladekardes

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al