wmaraci reklam

Tanıtım Yazısı ve Link Alırken Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken Kriterler

21 Mesajlar 3.072 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

umutr umutr Project Development Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Digital Marketing
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
Google'ın yaptığı son güncellemeyi net bir şekilde tek cümle ile sizlere açıkladığımda;
"Aldığınız tanıtım yazısı veya backlink kaliteliyse anında faydasını, Kalitesizse anında zararını göreceksiniz."

Yani bu cümleye baktığımızda artık işler o kadar hızlı değişiyor ki aldığınız bir tanıtım yazısı veya link kalitesiz bir çıkış ise sizi anında etkiliyor.

Peki tanıtım yazısı veya backlink alırken nelere dikkat etmeliyiz?

• Öncelikle sektörünüze yönelmelisiniz. Birebir uyumluluk her zaman iyidir. Yani sağlık sektöründe yayın yapıyorsanız yine sağlık sektöründen tanıtım yazısı veya backlink alın.

• Link çıkışları Google tarafından tavsiye olarak görülmektedir. Yani bir sitenin size link çıkışı yapması o sitenin sizi Google'a tavsiye ettiği anlamı taşır. Bu tavsiyenin de aynı sektörden olması sizi bir adım daha öne atacaktır.

Alım yaptığınız siteden çok fazla link çıkışı olmamalıdır. Mutlaka inceleyerek alım yapın.

Önceden satılmış veya sizden sonra satılacak linkler yine sizi etkileyebilir. Yani siz alım yaptıktan sonra o site yüzlerce link satışı yapmaya başlarsa sizin siteniz de bundan olumsuz etkilenecektir.

Diğer bir etken veri faktörleridir. Veri faktörleri bir site hakkında birçok soruyu cevaplar. Alım yapmadan önce mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

https://moz.com/researchtools/ose/ bu linkten DA - PA - Spam Score sorgulaması yapabilirsiniz.

Not: Spam score 3 üzerindeki sitelerden alım yapmamanızı öneriyorum.

• Özgünlük her alanda çok önemlidir. Alım yapacağınız site mutlaka özgün olmalıdır. Buna çok dikkat etmelisiniz. Özgün bir site Google için kullanıcıya faydalı olarak görülür ve böyle bir sitenin de sizi tavsiye etmesi gerçekten faydalı olacaktır.

• Bir tanıtım yazısından çıkan link sayısı en fazla 2 - 3 olmalıdır. "Ne kadar çok link çıkışı o kadar fayda" kanısı tamamiyle yanlıştır, bu yanlışa düşmeyin.

Herkese bol şans :)

Kaynak: https://expertmedya.com/pdf/tanitim-yazisi-kriterleri.pdf
bd Engin07

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mos mos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 31 /
  • Meslek
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Open Site Explorer artık doğru verileri göstermiyor sanırım. Ayrıca şöyle bir uyarı var:

"Open Site Explorer's time has finally come to an end. We will be sunsetting OSE on June 29th. Don't worry though, we have a much better tool available. Check out the new and improved Link Explorer."

• Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
mos Aktif olarak kullanıyorum üstadım şuanda da kontrol ediyorum herhangi bir sorun görünmüyor.

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
Hocam merhaba. Yanlış anlamazsanız bir eleştirim olacak.

Elbet biliyorum sıfırdan anlatıyorsunuz hiçbir şey bilmiyor olarak kabul ederek ilerliyorsunuz belki de. Fakat "SEO Uzmanı" olarak açıkçası ben daha detaylı ve daha bilgi verici başlıklar ve yazılar görmek isterim sizden. Bu bilgiler açıkçası durumu 0 olmayan kişiler dışındaki kişilere fayda sağlayacak bilgiler değil. Bu nedenle biraz daha detay şeklinde yani kısacası "paylaşım yaptım işte" olacak şekilde değilde bize de bir şeyler katacak şekilde paylaşımlarınızı bekliyorum.

İyi günler iyi çalışmalar dilerim.
umutr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Stores adlı üyeden alıntı

Hocam merhaba. Yanlış anlamazsanız bir eleştirim olacak.

Elbet biliyorum sıfırdan anlatıyorsunuz hiçbir şey bilmiyor olarak kabul ederek ilerliyorsunuz belki de. Fakat "SEO Uzmanı" olarak açıkçası ben daha detaylı ve daha bilgi verici başlıklar ve yazılar görmek isterim sizden. Bu bilgiler açıkçası durumu 0 olmayan kişiler dışındaki kişilere fayda sağlayacak bilgiler değil. Bu nedenle biraz daha detay şeklinde yani kısacası "paylaşım yaptım işte" olacak şekilde değilde bize de bir şeyler katacak şekilde paylaşımlarınızı bekliyorum.

İyi günler iyi çalışmalar dilerim.

Wpmavi tarzı uzun detaylı yazılar olsa tadından yenmez di mi? :)
umutr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
Stores Eleştiriniz için teşekkür ederim, dediklerinizi göz önünde bulunduracağım üstadım. İlerleyen süreçte daha farklı konularda kapsamlı makaleler de sunulacak sizi temenni ederim. Bir sorunuz olduğunda özel mesaj atmaktan çekinmeyin lütfen.
definebilimi

kişi bu mesajı beğendi.

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
Backlinkcigeldi Yok hocam. O kadar değil. Sonuçta bu iş gönüllü bir iş. O kadar uğraş denilemez kimseye. Fakat böyle herkesin bildiği veya kolaylıkla öğrenebileceği alanlar değil de daha detay olsa ben daha mutlu olurum açıkçası.

---
Teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim. Umut hocam.
definebilimi

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

umutr adlı üyeden alıntı

Stores Eleştiriniz için teşekkür ederim, dediklerinizi göz önünde bulunduracağım üstadım. İlerleyen süreçte daha farklı konularda kapsamlı makaleler de sunulacak sizi temenni ederim. Bir sorunuz olduğunda özel mesaj atmaktan çekinmeyin lütfen.

Sizin açınızdan kolaylık olması açısından bir önerim olacak, konu açmadan önce 4 5 başlık belirleyin hocam. Önce anketle başlık seçimi için konu açın secilen başlık üzerinden gidin. Hem nokta atışı istek doğrusunde makale olur. Hem sizin açınızdan da kolaylık olur ne yazsam insanlar beğenir ya da yararli olur diye düsünmezsiniz

• Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
Stores Güzel bir fikir üstadım, bunu daha kapsamlı bir hale getirerek de sizlere sunabilirim. Öneriniz doğrultusunda bir çalışma yapacağım.

mos mos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 31 /
  • Meslek
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

umutr adlı üyeden alıntı

mos Aktif olarak kullanıyorum üstadım şuanda da kontrol ediyorum herhangi bir sorun görünmüyor.

11 gün sonra kapanıyor hocam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al