wmaraci reklam

Yorum backlinkleri işe yarıyor mu?

6 Mesajlar 1.053 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Yorumlardan alınan backlinkler bir işe yarıyor mu? Etkisinin çok zayıf olduğunu okumuştum bir kaç SEO sitesinde. Bunun dışında sosyal medya hesaplarında profilden (ana sayfaya) verilen backlinkler etkili mi merak ediyorum. Bu şekilde bir çok otoriter siteden backlink oluşturdum fakat hiç bir seo backlink aracında görünmüyorlar. Ortalama 1 ay - 1 hafta arasında her biri. Yine de backlink olarak sayılmıyorlar galiba

wmaraci
reklam

LocalSeo LocalSeo Platin Üye Kimlik Onayı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tarih
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 204 / 294
  • Ticaret 8, (%100)
Sitenizle alakalı bir içerikten alırsanız ufak bir faydası olur. Diğerleri tamamen ziyan. Yorum backlink tek başına sıralama yükseltme özelliğine sahip değildir. Diğer backlinklere daha önem verin
Mfa

kişi bu mesajı beğendi.

CoaX CoaX AmeleMaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek CoaXSEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 1049
  • Beğeniler 216 / 667
  • Ticaret 8, (%88)
Eskiden en çok aranan kelimelerde bile bu teknik ile ilk sayfada çıkabiliyorduk. Bunu o zamanlar yapan ve ekip olarak çok fszla başarılar sağlayan biri olarak söylüyorum. Sohbet chat seo gibi kelimeler.
Fakat o zamablar google algoritmaları bu kadar yüksek değildi. Belki de bir kaç ayrıbtı dışında talep ettikleti yoktu. Zatrn kopyala yapıştır yapıp makalrnin ilk paragrafını özgün yazıp siteleri hitler kandırıyorduk. 15k hit ile sozlerim.net domaini bu şekilde yapmıştım.
Bir siteyi hitlendirmek çoı kolay olduğu için bir sürü domain açıyorduk e tabi ilgilenemiyorduk çoğuyla.
O zamanlar google un benimsediği en önemli şey bscklinkti. Yorum tanıtım reklam ve sitedeki indexlerdi. Ama şimdi sayısız teknikler hakkında konuşuyoruz. Çünkü algoritmalar her yıl insan beynine yaklaşıyor desem yanlış olmaz. Bir insanı kandıramayacağınız gibi google arama motorunu da kandırmak zor.

Yorum backlinkler halen dış backlinklerdir.
Yorumunuz silinirse zarar görürsünüz.
Otoritesi dğşğk bir siteye yapılan yorum verimli olmayacaktır.
Yani bazı riskleri alabilmeyi dğşünüyorsanız yapabilirsiniz.
Örnek vermek gerekirse bı forumda ücretli bir üye paketi aldınız. İmzaya link ekleme hakkınız oldu ve imzaya site linkinizi eklediniz.
Ücretli üyeliğiniz bittiğinizde imzadaki linkiniz kalkınca bundan zarar görebilirsiniz.
Bipixel Mfa

kişi bu mesajı beğendi.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
İşe yarar, çok etkili olmasa da.. sonuç olarak bir alt etiketi vs giremiyorsunuz, kelimeye odaklı link çıkışı yapamıyorsunuz. Html kullanamıyorsunuz yani. Tabi ki nofollow etiketi verilmemiş olması gerekir. Kaldı ki otoriter sayılan sitelerin kalkıpta yorum için bırakılan linklere dofollow gireceğini düşünmüyorum. Nofollow olarak ayarlayacaktır. Bu durumda ise backlink sayılmayacaktır.
Mfa

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

GrafAdem GrafAdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 84 / 201
  • Ticaret 0, (%0)
Aynı Sektörden kaldırılmayacağına emin olduğunuz sitelerden alacağınız yorum Backlinkler yararlı olur. Aksi sitenize zarar verecektir.
Mfa

kişi bu mesajı beğendi.

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
Trafik getiriyorsa etkili olabilir evet.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al