Eskiden en çok aranan kelimelerde bile bu teknik ile ilk sayfada çıkabiliyorduk. Bunu o zamanlar yapan ve ekip olarak çok fszla başarılar sağlayan biri olarak söylüyorum. Sohbet chat seo gibi kelimeler.
Fakat o zamablar google algoritmaları bu kadar yüksek değildi. Belki de bir kaç ayrıbtı dışında talep ettikleti yoktu. Zatrn kopyala yapıştır yapıp makalrnin ilk paragrafını özgün yazıp siteleri hitler kandırıyorduk. 15k hit ile sozlerim.net domaini bu şekilde yapmıştım.
Bir siteyi hitlendirmek çoı kolay olduğu için bir sürü domain açıyorduk e tabi ilgilenemiyorduk çoğuyla.
O zamanlar google un benimsediği en önemli şey bscklinkti. Yorum tanıtım reklam ve sitedeki indexlerdi. Ama şimdi sayısız teknikler hakkında konuşuyoruz. Çünkü algoritmalar her yıl insan beynine yaklaşıyor desem yanlış olmaz. Bir insanı kandıramayacağınız gibi google arama motorunu da kandırmak zor.

Yorum backlinkler halen dış backlinklerdir.
Yorumunuz silinirse zarar görürsünüz.
Otoritesi dğşğk bir siteye yapılan yorum verimli olmayacaktır.
Yani bazı riskleri alabilmeyi dğşünüyorsanız yapabilirsiniz.
Örnek vermek gerekirse bı forumda ücretli bir üye paketi aldınız. İmzaya link ekleme hakkınız oldu ve imzaya site linkinizi eklediniz.
Ücretli üyeliğiniz bittiğinizde imzadaki linkiniz kalkınca bundan zarar görebilirsiniz.