wmaraci reklam

Kuryecilik Mobil Arayüz Tasarımı

26 Mesajlar 4.053 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MitiSen05 MitiSen05 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 182 / 78
  • Ticaret 0, (%0)
Hepinize merhaba arkadaşlar şuan sadece arayüz tasarımlarını yapıyorum iş sonunda tasarım hoşuma gitmez ise tasarımıda uygulamayı yaptıracağım kişiye bırakacağım.Getir tarzı bir uygulama zaten bir çoğunuz biliyordur.Çok büyük çaplı birşey düşünmüyorum yaşadığım şehirde böyle bir hizmet yok ve ben yapmayı düşünüyorum.Çok büyük çaplı birşey düşünmüyorum en azından yapmak istiyorum ve sizinde fikirlerinizi almak istedim.Şuanki tasarımıda değerlendirirseniz sevinirim.Bu arada daha dün adobe xd kullanmaya başladım bu programda henüz yeniyim :angel:

Son Düzenlenen
johntitor37 hocamızın söylediği şeyleri elimden geldiğince yapmaya çalıştım.Ufak düzeltmeler yaptım ve renkte değişikliğe gittim.Fikirlerinizi duymak isterim arkadaşlar.

Bu arada farklı bir sağlayıcıya yükledim görebiliyormusunuz hocam?
BertuğErdem

wmaraci
reklam

bymuratmis bymuratmis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web yazilim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 454
  • Beğeniler 64 / 116
  • Ticaret 16, (%100)
Harika görünüyor bence 😉
MitiSen05

kişi bu mesajı beğendi.

esrefyasa20 esrefyasa20 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 56 / 74
  • Ticaret 1, (%100)
hocam öncelikle gayet başarılı olmuş. Ancak benim pek hoşlaşmadığım 2 şey gördüm 1.si giriş yap ve kayıt ol bölümünde ince gri çizgi görünüyor xd onu ilk eklenen butonlara ekliyor. gri çerçeveleri kaldırırsanız daha iyi olabilir. Birde sarı renk biraz arada kalmış gibi onuda ya biraz sıcak yada biraz soğuk bir renk yaparsanız daha iyi olabilir. onun dışında tasarım hoş 😉😊
MitiSen05

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 182 / 78
  • Ticaret 0, (%0)

bymuratmis adlı üyeden alıntı

Harika görünüyor bence 😉

Sağolun hocam teşekkür ederim :angel:

esrefyasa20 adlı üyeden alıntı

hocam öncelikle gayet başarılı olmuş. Ancak benim pek hoşlaşmadığım 2 şey gördüm 1.si giriş yap ve kayıt ol bölümünde ince gri çizgi görünüyor xd onu ilk eklenen butonlara ekliyor. gri çerçeveleri kaldırırsanız daha iyi olabilir. Birde sarı renk biraz arada kalmış gibi onuda ya biraz sıcak yada biraz soğuk bir renk yaparsanız daha iyi olabilir. onun dışında tasarım hoş 😉😊

Öncelikle yorumunuz ve görüşünüz için çok teşekkür ederim hocam.Eklediğim çerçeve kaymış sanırım ondan dolayı öyle oluşmuş 1. resimde gördüm ama kayıt ol kısmındakini göremedim hala maalesef hocam.Butondaki gri çizgiyide kaldırdım bu arada siz söyleyince farkettim :p Rengide bir türlü tutturamadım hocam rengi birazcık açıyorum veya birazcık turuncuya kaçıyorum bakıyorum envoye yazısındaki renkle uyuşmuyor en son öyle bırakmaya karar verdim hocam :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

awoken awoken WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1002
  • Beğeniler 250 / 478
  • Ticaret 41, (%100)
İlk baştaki sayfanın tasarımı güzel olmuş. Diğer tasarımlar daha iyi olabilir. Ellerinize sağlık.
MitiSen05

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 182 / 78
  • Ticaret 0, (%0)

awoken adlı üyeden alıntı

İlk baştaki sayfanın tasarımı güzel olmuş. Diğer tasarımlar daha iyi olabilir. Ellerinize sağlık.

Teşekkür ederim yorumunuz için elimden geleni yapmaya çalışıyorum :angel:

johntitor37 johntitor37 dribbble.com/metehanozsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek UI / Visual Design, UX Design
  • Konum Makedonya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 174 / 209
  • Ticaret 4, (%100)
Öncelikle yeni başlamış olmanıza rağmen tebrik ediyorum iyi iş çıkarmışsınız. Benim gördüğüm eksiklerin birkaçından bahsedeyim.
1. Renklendirme
Kullandığınız renklerin birbirleriyle karşıt olması gereklidir. Örneğin arkaplan olarak pastel bir renk kullandıysanız, ikinci veya üçüncü renk olarak kontrastı yüksek ve daha parlak renkler kullanmalısınız ki okunulurluğu artsın.
2. Süreklilik
Bir diğer eksikte tasarımın sürekliliği, örneğin ilk ekranda butonları köşeli ve uzun tutmuşsunuz fakat takip eden ekranlarda circular ve kısa butonlar kullanmışsınız, bunlara dikkat ederseniz tasarımınız çok daha profesyonel görünecektir.
3. Tipografi
Tasarımı yapmadan önce başlık,içerik,alt başlık vs. için puntolar belirlerseniz tüm tasarım boyunca bunlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız ve yazı puntoları birbirleriyle uyumlu olur.
4. White Space
Tasarım yaparken nesneler arasında biraz boş alan bırakırsanız tasarımınız çok daha iyi görünebilir.
5. Gölgeler
Kutuların arkasındaki gölgeleri daha düşük ve daha yaygın bir şekilde kullanabilirseniz çok daha iyi görünebilir. (Örneğin Y:10 B:30 olarak ayarlıyabilirsiniz.)

Gördüğüm eksikler bunlar fakat ilk tasarıma göre gayet iyi diyebilirim. Başka bir sorunuz olursa seve seve cevaplarım. :)
MitiSen05

kişi bu mesajı beğendi.

If you think good design is expensive, you should look at the cost of bad design.

• Üyelik 19.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 182 / 78
  • Ticaret 0, (%0)

johntitor37 adlı üyeden alıntı

Öncelikle yeni başlamış olmanıza rağmen tebrik ediyorum iyi iş çıkarmışsınız. Benim gördüğüm eksiklerin birkaçından bahsedeyim.
1. Renklendirme
Kullandığınız renklerin birbirleriyle karşıt olması gereklidir. Örneğin arkaplan olarak pastel bir renk kullandıysanız, ikinci veya üçüncü renk olarak kontrastı yüksek ve daha parlak renkler kullanmalısınız ki okunulurluğu artsın.
2. Süreklilik
Bir diğer eksikte tasarımın sürekliliği, örneğin ilk ekranda butonları köşeli ve uzun tutmuşsunuz fakat takip eden ekranlarda circular ve kısa butonlar kullanmışsınız, bunlara dikkat ederseniz tasarımınız çok daha profesyonel görünecektir.
3. Tipografi
Tasarımı yapmadan önce başlık,içerik,alt başlık vs. için puntolar belirlerseniz tüm tasarım boyunca bunlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız ve yazı puntoları birbirleriyle uyumlu olur.
4. White Space
Tasarım yaparken nesneler arasında biraz boş alan bırakırsanız tasarımınız çok daha iyi görünebilir.
5. Gölgeler
Kutuların arkasındaki gölgeleri daha düşük ve daha yaygın bir şekilde kullanabilirseniz çok daha iyi görünebilir. (Örneğin Y:10 B:30 olarak ayarlıyabilirsiniz.)

Gördüğüm eksikler bunlar fakat ilk tasarıma göre gayet iyi diyebilirim. Başka bir sorunuz olursa seve seve cevaplarım. :)

Hocam çok teşekkür ederim ilginiz ve alakanız için.Yazdıklarınızı okudum ve eve döndüğüm zaman söylediklerinize göre revize edip buraya atacağım.

White space işinde elimden geldiğince boşluk bırakmaya çalışıyorum zaten ama ekleyecek çok şey olduğu için azar azar bırakabiliyorum.Renk konusunda bir türlü uyum sağlayamadım zaten tam oturtamadım ama eve döndüğüm zaman tekrar bi gözden geçireceğim.Aklıma ekstra takılan birşey olursa mesaj atarım hocam tekrardan çok teşekkür ederim :)
johntitor37

kişi bu mesajı beğendi.

johntitor37 johntitor37 dribbble.com/metehanozsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek UI / Visual Design, UX Design
  • Konum Makedonya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 174 / 209
  • Ticaret 4, (%100)
MitiSen05 Rica ederim hocam istediğiniz zaman danışabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olurum.
MitiSen05

kişi bu mesajı beğendi.

If you think good design is expensive, you should look at the cost of bad design.

okeyx okeyx Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek php coder
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
harika bir tasarım olmuş elinize sağlık
MitiSen05

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al