wmaraci reklam

Online Oyun Sitesi Tasarımı [Nasıl Gidiyorum]

32 Mesajlar 5.011 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SerdenYesil SerdenYesil Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

PRDesign adlı üyeden alıntı

Evet sizin açınızdan etik olmayabilir fakat sonuçta ücretsiz yaptığım bi çalışma, grafiklerini kullanmadıktan sonra etiklik aramak saçma olur :) Ayrıca ben bari kendim çizmişim verdiğiniz adresteki script warez :) İlk olarak "renk şehir portalı" olarak satışa çıkan bi script, yapımcısı askere gittiğinden dolayı telif haklarını başkasına devretti ve devralan kişi de tasarımını değiştirip satışa devam etti. Konumuz bu değil tabi fakat demek istediğim yaptığım işin etiklik çerçevesinde tartışılması mantıksızlıktır.

Neden mantıksızlık ? ben tasarımcı ve yazılımcı arkadaşlar açısından değerlendirdim. İnternete yeni bir site kazandırcaksınız bunlarıda göz önünde bulundurun. Dedim ya inceleme yapmak örnek almak tabiki var sadece birebir aynı görüntüde olması ( asıl siteden img kullanmasınız bile ) çok doğru değil demek istedim.

İllaki hoş yorumlar yapılacak değil ya madem ki konu açtınız eleştirilmeyi göze alıcaksınız :)

Siteyi scripti bilmiyorum hakkında bir bilgim yok. Konu o değildi zaten :)

Kolay gelsin.

wmaraci
reklam

Pharax Pharax ░░ єdєρ уα нυ ! ░░ Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenemeyici
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 13 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Serden Yeşil adlı üyeden alıntı

Neden mantıksızlık ? ben tasarımcı ve yazılımcı arkadaşlar açısından değerlendirdim. İnternete yeni bir site kazandırcaksınız bunlarıda göz önünde bulundurun. Dedim ya inceleme yapmak örnek almak tabiki var sadece birebir aynı görüntüde olması ( asıl siteden img kullanmasınız bile ) çok doğru değil demek istedim.

İllaki hoş yorumlar yapılacak değil ya madem ki konu açtınız eleştirilmeyi göze alıcaksınız :)

Siteyi scripti bilmiyorum hakkında bir bilgim yok. Konu o değildi zaten :)

Kolay gelsin.

Tabi zaten eleştirilmek için açtım konuyu, dediğiniz gibi illa iyi eleştiriler alacak değilim fakat tavrınızı uygunsuz buldum. Öncelikle site internete yeni kazandırılmayacak ve söz gelimi esinlendiğim sitenin alanı ile bu yaptığım tasarımın kullanılacağı alan apayrı, aynı alandaki bi scripte yapmış olsam dediğiniz gibi haksız olduğumu kabulleneceğim. Tabi sizede haksızsınız demiyorum, fakat her sektörde bu olay var :) Örneğin araba firmalarını düşünürseniz birbirinden farklı markaların tıpatıp aynı modellerde ürettikleri araçlar var :) Herneyse ilginiz için teşekkürler bidahaki sefere bu konuyada dikkat ederim.

SerdenYesil SerdenYesil Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Anlayışın için teşekkürler, kolay gelsin.

NKara NKara Front end Developer, Seo smm Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Front end Developer, Seo smm
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 56 / 62
  • Ticaret 1, (%100)
kimsenin çamur atmasına gerek yok gayet güzel :)

Seo Nasıl Yapılır Sorusuna, Arama Motorunun Yap Dediğini Yap! Yapma Dediğini yap ma..
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Berk Berk Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 64 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Header'dan başlayarak yorumumu yapayım. En üstteki çubuğun altındaki gölge fazla olmuş gri de o gölgenin altına gelince göz yoruyor. Ayrıca "Hakkımız-İletişim" vs.. yazılarının rengi gri olduğundan kırmızı üstünde kendini boğmuş ve iyi göstermemiş. Beyaz tercih edilebilir. Aynı şekilde "Üye Girişi" butonuda öyle. Benim gözümde kırmızı ve gri renkleri uyumlu renkler değildir. Tasarımda da böyle bir olay olmuş. Kırmızı ve gri yan yana, üst üste gelince göz yormuş, tasarımı iyi göstermemiş. Tarih ve saat göstergelerini kaldır derim orda direk dikkat çekiyor ve iyi durmuyor. Kırmızı üstünde diğer gri renklerle uyumlu olması için gri renk tercih etmişsiniz ama yanlış bir tercih olmuş. Header ve menü arkaplanı değiştirilmeli. Tek renk üstünde beyaz efekti kullanınca çok kendini güzelliğiyle belli edemiyor. Renk geçişiyle ve desenlerle kullanmanız daha iyi ve daha mantıklı olabilir. O beyaz efekti tasarımın her yerinde bulundurmayın kullanıcıyı bir süreden sonra sıkar ve görünümde dolayı şikayetçi olabilir. "Son Delilikler" kısmının duyuru bölümünde gri üstünde siyah ve kırmızı tonlar kullanmışsınız maalesef onlarda göz yoruyor. Ve de onun yanında sosyal ağ butonları bölümünde tasarımından ayrı bir renk kullanmışsın. Oraya başka renkler tercih edebilirsin. Slider bölümünü yeniden tasarlayın ama farklılığınız olsun. Diğerlerine hiç benzemesin. Emeğinize sağlık.

Ozden Ozden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 44 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
güzel gidiyorda anasayfa buttonunun boyutu menüyle aynı olsa daha güzel olur sanki :)

Bugras Bugras WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek M.I.S
  • Mesajlar 771
  • Beğeniler 75 / 73
  • Ticaret 0, (%0)
Süper oluyor paylaşmayı düşünüyormusunuz? :)

Asklepion Asklepion Bir İhtimal Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 257 / 179
  • Ticaret 3, (%100)
Çok beğendim :) Güzel

Araba Karşılaştırma ve Otomobil İnceleme Rehberi | aracmetre.com

GsliKahraman GsliKahraman Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci :)
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 761 / 199
  • Ticaret 2, (%100)
Çok güzel gidiyor..

anilgzl anilgzl Mobilya Dekorasyon Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Mobilya Dekorasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 148 / 341
  • Ticaret 33, (%100)
Gayet güzel gidiyor ellerine sağlık çok beğendim, sadece şu üst taraftaki saat ve tarih bölümündeki yazıların renkleri değişebilir :)

"...bir daha gel, gel samsundan..."
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al