lostyazilim

Backlink'e gerek yok,Seo önemsiz :)

23 Mesajlar 3.835 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SeyhunSarioglu SeyhunSarioglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Elektrik/Elektronik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 72 / 36
  • Ticaret 23, (%100)
Merhaba arkadaşlar,
geçen de bir konu açarak baya ortalığı karıştırmıştım fakat o konu da ne kadar belirtsem de bazı arkadaşlar anlamadı yani ben kelimeleri bazı arkadaşlara verdim zaten herkese vereceğimi söylemedim. Şimdi asıl konuya gelelim.

Bundan yaklaşık 1 ay önce siteyi regledim günlük 50 ila 100 arasında hiti olan bir site ne çalışması,ne tanıtım yazısı,ne backlinki,ne ha.cklinki,ne seosu hiç birşeyi yok halen de yok. Aslında kelimeleri şans eseri keşfettim (: fakat kuzenimin akıl vermesiyle direk konuları siteye girdim.

[*]İkinci konu; xxxxxxxx.(Sildim)

Peki bunda ne kadar hit sağladım? tam tamına Google'dan 8000 adet tekil ziyaretçi geldi. Yine aynı teknik 300'ü geri kalanı Google'dan. Yine 1. sıralama,2 gün boyunca Ha bunda ne oldu xxxxx xxxx sıramı aldı o da neden site yaklaşık 10 dakika boyunca kitlendi yani yanıt vermedi o yüzden olmuş olabilir.Fakat aynı konuma geri yani ilk sırama geri döndüm 10 dakika sonra.

[*]Peki bana bunun ne faydası oldu?

[*]Şuanda en fazla 5 dakika içerisinde index alıyorum Alexa açısından sürekli düşüş yaşadım 3 gün içerisinde 42binden 15 bine düştüm TR'de. Belki başka faydaları olmuştur fakat ben bilmiyorumdur (: Birde adsense tek reklam koymuştum uğraşamam deyip bir günde 10 lira bırakmıştı o da 8 bin ziyaretçiden.

Yani diyeceğim o ki sitelerinize günü geçmiş şöyle diyim ya da; Son kullanma tarihi çoktan geçmiş konuyu eklemenin size bir faydası olmaz hele yeni siteyseniz. Birde şu var mesela bu 8 bin hit belki de 30 kelimelik bir yazıdan geldi :)
Bu arada xxxx xxxüel sıramı almış iken 2.sıraya yerleştim fakat xxxxx vesayre bir ara açmıştı konuyu onlarla yaklaşık 10 saat sonra konularını kaldırdılar yine de sıramı alamamışlardı. O günün yani 8 bin hit'in ardından sonraki günde 1k daha hit gelerek diğer toplam hitlerle 3 gün içerisinde yaklaşık 13k falan hit almış oldum 1 aylık siteyle (:

Siz sektörde büyük oynayacaksanız illa ki seo'ya veya backlink'e ihtiyacınız olacaktır.Benim için bu tür konular ve bu tür hitler yeterli kazandırdığı para da yeterli yani bu test aşaması diyebiliriz acemilik dönemi :)
Konu sansürlendi.

fevzib oaskan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Piedra Piedra WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 466
  • Beğeniler 96 / 118
  • Ticaret 6, (%100)
Seo, rekabet başlayınca devreye giriyor. Siz o konuları zamanında eklediniz. Fakat göreceksiniz ki seo bakımından güçlü siteler o konuları kendi sitelerine ekledikçe sizin siteniz seo ihtiyacına girecek.
fevzib oaskan AzZA

kişi bu mesajı beğendi.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Söyledikleriniz doğru. Sizn yaptığınızın işi genel blogdur. Hergün bu tür hit getirecek içerikler yakalamazsınız ancak, gündemi tv^yi takip ederek 3 te 1'ini bulabilirsiniz.

Statik bir konu yoksa, doğru birşekilde yapılacak tek yol sizin yaptıgınız yoldur. Zira 5 gün sonra bu yazmış oldugunuz konular Tarihe gömülecek.( taki 1 daha ki Sınav oluncaya kadar)

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

muhendiss muhendiss tavsiyelazim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)
Tamamda ortada bir başarı yok ki? Yani şimdi de siten 1K hit alsa tamam. Eski konuma geri gelmiş.

wmaraci
wmaraci

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
SEO önemsiz diyorsunuz. Ama yaptığınız işlemlerde SEO'nun bir parçası.
SEO demek sadece backlink demek değildir. Gündemi takip etmekte, Facebookta tanıtım yapmakta SEO'nun bir parçasıdır.

Konu yeni başlayan arkadaşların oldukça işine yarayacaktır. Bu arada Reklam yerleşiminiz iyi olsaymış güzel para kazana bilirdiniz Adsenseden.
fevzib akbas

kişi bu mesajı beğendi.

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)
Ayrıca yanlış ve yalan haberin doğurabileceği sonuçlardan da umarım haberdarsınızdır :)
soulmy

kişi bu mesajı beğendi.

Sosyal olan her şey.

MaMiFilm MaMiFilm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Siteyi o anda reklama boğsaydınız keşke en azından güzel para kaldırırdınız, sonuçta gelen hit doğal değil yani devamlı değil. Bir gün girerler sonra çıkıp giderler, sitenizin adını bile hatırlamazlar, günü birlik hitlerden ne kazanabilirseniz kardır.

Profesyonel makale hizmeti için iletişime geçebilirsiniz.

BerkKAVAK BerkKAVAK Professional Seo Advisor Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 9 / 184
  • Ticaret 14, (%93)
:) Backlink'e gerek var, SEO Önemli.
Backlinksiz ve seosuz başarı 2 gün
Seo ile başarı : Uzun süreler.

Konuya son nokta böyle koyulacak.

SeyhunSarioglu SeyhunSarioglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Elektrik/Elektronik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 72 / 36
  • Ticaret 23, (%100)

Piedra adlı üyeden alıntı

Seo, rekabet başlayınca devreye giriyor. Siz o konuları zamanında eklediniz. Fakat göreceksiniz ki seo bakımından güçlü siteler o konuları kendi sitelerine ekledikçe sizin siteniz seo ihtiyacına girecek.

Benim rekabet de bu ya doğrusu nasıl bir rekabet bilmiyorum (: site 1.sıradan düşmedi örneğin; haberaktüel,milliyet heralde bir de star konu açmıştı 2 si kaldırdı haber aktüel halen konuyu sürekli güncellemekte.

sinans1996 adlı üyeden alıntı

Ayrıca yanlış ve yalan haberin doğurabileceği sonuçlardan da umarım haberdarsınızdır :)

Yalan,yanlış bilgi dağıtmıyorum :) zaten dağıtsam da o kadar kişi facebook'ta sitemi paylaşmazdı :)

MaMiFilm adlı üyeden alıntı

Siteyi o anda reklama boğsaydınız keşke en azından güzel para kaldırırdınız, sonuçta gelen hit doğal değil yani devamlı değil. Bir gün girerler sonra çıkıp giderler, sitenizin adını bile hatırlamazlar, günü birlik hitlerden ne kazanabilirseniz kardır.

Üşenip eklemedim,neyse (:

mühendis adlı üyeden alıntı

Tamamda ortada bir başarı yok ki? Yani şimdi de siten 1K hit alsa tamam. Eski konuma geri gelmiş.

Ortada bir başarı var. Sen sürekli böyle gündemi takip edersen senin siten bu hitlerden aşya kalmaz emin ol. Ya da birşey demiyorum ya en azından benim için başarı günlük 8 bin ziyaretçi ondan sonrası gün 1k ziyaretçi,2 gün öncesinde 3 bin ziyaretçi gayet güzel bence (:

Ek Olarak:

Berk KAVAK adlı üyeden alıntı

:) Backlink'e gerek var, SEO Önemli.
Backlinksiz ve seosuz başarı 2 gün
Seo ile başarı : Uzun süreler.

Konuya son nokta böyle koyulacak.

Bende aynı şeyden bahsettim zaten canım arkadaşım (: fakat bu forumda bu işin ustası 2 ya da 3 kişi vardır dedim. (:
Ha zaten eklediğim konular 2 3 günlük hit getirebilecek konumdaydı zaten tüm hiti de ben çektim 2 gün boyunca 1.sırada kalarak (:

Turkgucu21 Turkgucu21 CheffAvsar Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Commis de Cuisine
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 158 / 207
  • Ticaret 2, (%100)
aynı konudan 10 tane olsun seonun backlinkin farkını görürsün ozaman

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al